Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21-oji – Pasaulinė sveikinimosi diena. Šventė minima nuo 1973 metų. Ją švęsti paskatino du broliai amerikiečiai Maiklas ir Brajenas Makkomak, kovojantys prieš šaltąjį šalių karą. 1973 m. rudenį broliai netyčia susitiko Nebraskoje ir taip apsidžiaugė susitikimu, kad nutarė savo džiaugsmu pasidalinti su kitais. Jie išsiuntė laiškus draugams ir pažįstamiems į visus pasaulio kampelius. Tai buvo tiesiog sveikinimai, linkėjimai ir prašymas perduoti sveikinimus dar bent 10-iai žmonių.

Tačiau ne paslaptis, kad sveikinimosi džiaugsmu mūsų progimnazijoje dalijamasi ne visada. Todėl

8a klasės mokinys Gustas Žutautas pagal dailės mokytojos Ligitos Kaziukonės fotografijas ir filmuotą medžiagą sukūrė filmuką „Sveikinkimės“. Filmo peržiūros organizuojamos skaitykloje. 5b ir 7b klasių mokiniai skaityklos bibliotekininkės buvo pakviesti dalyvauti sveikinimosi žaidime naudojantis „Kahoot“ programėle. Klasių valandėlių metu šį žaidimą gali išmėginti visos progimnazijos klasės.

Tegul ši diena paskatina kiekvieną rytą ar dieną pasidalinti pasisveikinimu, šiltu žvilgsniu ir šypsena. Juk tai yra taip nuostabu.

„Bendraminčiai“

Dovana geriausiai pamokas lankančiai klasei

Lapkričio 16 dieną, 6b klasės mokiniai, lydimi socialinės pedagogės Laimos Kuzminskytės ir klasės vadovės Dinaros Dacienės, pramogavo Palangos „Atostogų parke“. Ši kelionė – progimnazijos dovana geriausiai pamokas lankančiai klasei. Mokiniai aktyviai  leido laiką: maudėsi baseine, lankėsi pirtyse – užsiėmė sveikatine ir sportine veikla. Džiaugiamės naudinga  išvyka bei dėkojame už skatinimą aktyviai lankyti pamokas ir įsitraukti į mokyklos bendruomenės veiklas.

6b klasės vadovė Dinara Dacienė

Berniukų kvadrato komanda iškovojo pergalę!

Lapkričio 15 dieną įvyko rajono 5–6 klasių berniukų finalinės kvadrato varžybos, kuriose kovėsi V. Borisevičiaus gimnazijos, „Germanto“ progimnazijos, Varnių M. Valančiaus gimnazijos ir mūsų  progimnazijos mokiniai. Sveikiname 6a klasės mokinius Mykolą Kimbarą, Jokūbą Kaveckį, 6b klasės mokinius Justą Plioplį, Nedą Sipavičių ir Luką Rimkų, 5a klasės mokinius Dovydą Sukauską, Eriką Kimbarą ir Grantą Servą bei 5c klasės mokinius Anuprą Latužį ir Justą Šlutą, tapusius pirmos vietos nugalėtojais. Linkime berniukams didelės sėkmės zoninėse varžybose, kurios vyks Mažeikiuose.

„Bendraminčiai“

Konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā“

Lapkričio 9 d. įvyko konkurso „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā” mokyklinis turas. Nugalėtojais tapo 1a klasės mokinė Ema Dargytė, 1c klasėsmokinė Melita Andriuškaitė, 4a klasės mokinys Erlandas Jurkaitis, 4b klasės mokinys Laurynas Švelnys, 4b klasės mokinė Augustė Šapalaitė. Linkime vaikams sėkmės rajoniniame konkurse „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā”, kuris vyks lapkričio 25 d dieną Telšių kultūros centre.

1a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

Akcija „Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“

„Atžalyno“ šaulių būrelis ir progimnazijos savivalda per Vėlines kvietė progimnazijos bendruomenę į pilietinę akciją „Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“Atminimo žvakutės buvo uždegtos žuvusiems Telšių, Kretingos, Lazdijų, Skuodo, Šiaulių, Kelmės rajonų laisvės gynėjams. Taip išreiškėme pagarbą žuvusiems už laisvę mūsų krašto kovotojams. Degdami atminimo ir pagarbos žvakutes, tikime nenutrūkstamu ryšiu tarp mūsų, čia esančiųjų, ir išėjusiųjų Amžinybėn. Tegul mūsų didvyriai niekada nebūna užmiršti!

„Atžalyno“ šaulių būrelio vadovė A. Daukantienė

Tulpių sodinimo akcija

„Atžalyno“ šaulių būrelio iniciatyva spalio 28 dieną vyko tulpių sodinimo akcija „Papuoškime progimnazijos kiemą gėlėmis“. Kiekviena klasė atsinešė tulpių svogūnėlių ir darbo įrankius. Pavasarį lauksime besiskleidžiančių 300 įvairiaspalvių žiedų.

Sėkmė rajoninėse kvadrato varžybose

Spalio 27 d. Telšių „Kranto“ progimnazijoje vyko rajoninės 5–6 klasių mergaičių kvadrato varžybos. Mūsų progimnazijai atstovavo Vakarė Slušnytė, Oresta Lukošiūtė, Goda Ramšaitė, Paulina Einingytė, Urtė Arbutavičiūtė, Gabrielė Skirmantaitė, Martyna Jankauskaitė, Emilė Bagužaitė, Viltė Radžiūtė ir Paulina Norkutė. Mergaičių komanda laimėjo garbingą antrą vietą.

„Bendraminčių“ narė Urtė Arbutavičiūtė

Bendruomenės diena Telšių katedroje

Spalio 21dieną ,,Atžalyno" progimnazija kartu su Naujamiesčio skyriumi šventė Bendruomenės dieną Telšių katedroje. Visa bendruomenė vieningai meldėsi, prašė pagalbos, savitarpio supratimo, palaiminimo, taikos žemėje. Iškilmingai buvo įneštos atnašos. 5–8 klasių mokiniai jas skyrė Telšių „Caritui“. Progimnazijos administracija nuoširdžiai dėkoja šv. Mišias aukojusiam kan. Vygintui Gudeliūnui, mokiniams, jų tėveliams, mokytojams už šiltą bendrystę.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė

Puslapis 1 iš 4

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.

Naujienų srautas

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

VšĮ Švietimo tinklas