2020-2021

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

padeka kalnenai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konferencija „Atmintis gyva, nes liudija“

Šiemet minime Laisvės gynėjų dienos 30-metį. Dėl karantino šios tautai svarbios dienos minėjimo renginiai buvo virtualūs. Mūsų mokyklos socialiniai partneriai iš Mažeikių Kalnėnų progimnazijos organizavo virtualią respublikinę mokinių konferenciją „Atmintis gyva, nes liudija“. Joje pranešimus, susijusius su Sausio 13-osios įvykiais ir jų atminimu, skaitė mokiniai iš Mažeikių, Šiaulių, Kretingos, Telšių rajonų. Konferencijoje Telšiams atstovavo mūsų progimnazijos 8c klasės mokinė Patricija Girkontaitė. Ji skaitė pranešimą „Laisvės gynėjų dienos minėjimas Telšių rajono ugdymo įstaigose“.

Konferencijos dalyviai ne tik tobulino iškalbos įgūdžius, bet ir išgirdo daug įdomių bendraamžių pranešimų apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykiuose pasižymėjusias ir Lietuvai nusipelniusias asmenybes, šių įvykių atminimą įamžinančius kultūros paminklus, kūrybinius projektus.

Tokie renginiai skatina mokinius ne tik domėtis savo šalies istorija, garbinga jos praeitimi, bet ir atlikti tiriamąją veiklą, dalintis gerąja patirtimi.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Danguolė Eirošienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paminėtas Sausio 13-osios jubiliejus

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šiemet visa Lietuva minėjo ,,dainuojančios revoliucijos“ 30 metų sukaktį.

Progimnazijoje jau tapo tradicija pagerbti žuvusiuosius, prisidedant prie respublikinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 valandą mokyklos ir namų languose buvo uždegtos žvakelės.

Tądien pirmoji pamoka visose klasėse buvo skirta Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti. Būrelio ,,Piliečio žadintuvas“ nariai kartu su vadove V. Savickiene ir skaityklos bibliotekininke D. Krauziene šia proga paruošė skaidres ir filmų nuorodas. 8 klasės mokinės D. Kairaitytė, L. Bendoraitytė, V. Chromovaitė, U. Prušinskytė ir R. Rudzianskaitė nuotoliniu būdu pagal V. V. Landsbergio „Sausio sniegenas“ pasakojo 1 – 4 klasių mokiniams apie 1991 metų įvykius. Pradinukai per netradicines pamokas pristatė ir savo piešinius, skirtus šiai datai. Vyresnių klasių mokinių piešiniai (dailės mokytoja L. Kaziukonė) yra eksponuojami Facebook puslapyje ,,Pilietinė akcija „Sausio 13-osios atmintis“. 5a, 6a, 6b klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką dailyraščiu rašė Just. Marcinkevičiaus eilėraštį „Tai gražiai mane augino“. 7a klasės mokiniai surengė akciją ,,Vieninga klasė“ ir jos aprašymą išsiuntė respublikiniam konkursui ,,Aš išsaugosiu laisvę“. 5b klasės mokiniai (klasės vadovė D. Eirošienė) klasės valandėlės metu susipažino su Laisvės gynėjų dienos simboliu – neužmirštuole. 6b klasės vadovė J. Šliažienė savo auklėtiniams organizavo „Skaitymų valandą“, kurios metu mokiniai skaitė 1991 metų sausio 13 dienos įvykių dalyvių mokinių atsiminimus ir liudijimus „Vaikai kaltina, vaikai liudija“. Progimnazijos šaulių būrelis (vadovė A. Daukantienė) 5 – 8 klasių mokinius pakvietė dalyvauti kūrybinių darbų konkurse-parodoje ,,Laisvės karta jiems sako AČIŪ“. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinis būrelis suorganizavo 5 – 8 klasių mokinių akrostichų konkursą.

Džiaugiamės, kad ir karantino metu mūsų progimnazijos bendruomenė yra susitelkusi ir aktyviai dalyvauja mokyklos ir respublikos renginiuose, yra vedamos įdomios integruotos pamokos, vykdomos įvairios pilietiškumą ir tautinius jausmus puoselėjančios veiklos.

                                                                                                                       „Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Atžalyno“ šaulių būrelis kviečia  5-8 kl. mokinius dalyvauti kūrybinių darbų konkurse-parodoje „Laisvės karta jiems sako AČIŪ“

Artėjant 1991 m. sausio įvykių 30-osioms metinėms, kviečiame  dalyvauti konkurse „Laisvės karta jiems sako AČIŪ“.

Konkursu siekiama skatinti domėtis Lietuvos laisvės kovų istorija, ugdyti pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, formuoti ir perteikti savitą jų vertinimą meninėmis formomis.

Vertinant darbus bus vadovaujamasi šiais kriterijais:

1. Kūrybinio darbo atitiktis tematikai.

2. Meninio darbo kokybė.

3. Originalumas ir įtaigumas.

Darbelius aptarsite su dailės ir technologijų mokytojais.

Kūrybinių darbų nuotraukas ar filmuotą medžiagą siųsti dailės ir technologijų mokytojams iki sausio 15 d.

Originaliausių darbų autoriams - padėkos raštai.

Linkime sėkmės!

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

ĮSAKYMAS

DĖL VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMĄ, NUOTOLINIO UGDYMO, PRIEŽIŪROS IR MAITINIMO ORGANIZAVIMO


ĮSAKYMAS DĖL VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMĄ, NUOTOLINIO UGDYMO, PRIEŽIŪROS IR MAITINIMO ORGANIZAVIMO

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

SPRENDIMAS

DĖL VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMĄ, NUOTOLINIO UGDYMO, PRIEŽIŪROS IR MAITINIMO ORGANIZAVIMO ĮSTAIGOSE BŪTINŲ SĄLYGŲ


SPRENDIMAS DĖL VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMĄ, NUOTOLINIO UGDYMO, PRIEŽIŪROS IR MAITINIMO ORGANIZAVIMO ĮSTAIGOSE BŪTINŲ SĄLYGŲ

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Informatikos konkursas „Bebras“

2020 m. lapkričio 9 d. – gruodžio 4 d. Lietuvoje įvyko 17-asis mokinių informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. Jis buvo kiek kitoks, nes vyko keturias savaites nuotoliniu būdu. Konkurse mokiniai buvos suskirstyti į grupes: nykštukai (1–2 klasės) – dalyvavo 1 795 mokiniai, mažyliai (3–4 klasės) – dalyvavo 2 612 mokiniai, bičiuliai (5–6 klasės) – dalyvavo 10 304 mokiniai ir draugai, (7–8 klasės) – dalyvavo 6 805 mokiniai. Pradinių klasių mokiniai atliko 15 užduočių ir galėjo surinki 180 taškų, o 5–8 klasių mokiniai atliko 18 užduočių ir galėjo surinkti 216 taškų.

Šiame konkurse dalyvavo net 150 mūsų progimnazijos mokinių. Rezultatai labai džiugina. Šauniai užduotis atliko pradinių klasių mokiniai. Į geriausiųjų 50-tuką pateko Gabrielius Savickis (2b kl.). Jis surinko 132 taškus ir Lietuvoje užėmė 22 vietą. Aistė Bučiūtė (2b kl.) surinko 128 taškus ir Lietuvoje užėmė 42 vietą. Eglė Smilgevičiūtė (3b kl.) ir Dovydas Sukauskas (3a kl.) surinko po 168 taškus ir Lietuvoje užėmė 9 vietą, o Gytė Vavilovaitė (3a kl.) surinko 160 taškų ir yra 27-oji. Arijus Vaclovas Jonušas (4a kl.) surinko net 180 taškų ir Lietuvoje užėmė 1 vietą. Šauniai sekėsi ir Jokūbui Kaveckiui (4a kl.), kuris surinko 168 taškus ir Lietuvoje 18-as.

Vyresnių klasių mokiniams sekėsi sunkiau, bet galima pasidžiaugti, kad Paulius Sosnovskis (8a kl.) surinko net 166 taškus ir Lietuvoje yra 20-as.

Rajono mastu 1-ąją vietą užėmė Viltė Urnaitė (1b kl), Gabrielius Savickis (2b kl.), Dovydas Sukauskas (3a kl.), Eglė Smilgevičiūtė (3b kl.), Arijus Vaclovas Jonušas (4a kl.), Vilius Smilgevičius (5b kl.), Viltė Jociutė (6b kl.), Paulius Sosnovskis (8a kl.).

Informacinių technologijų mokytoja Sonata Kazokevičienė

 

Įrašai

Puslapis 7 iš 13

Lankytojų skaitiklis