2020-2021

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė pamoka, skirta paminėti Europos dieną

Balandžio 22 d. mūsų progimnazijoje vyko netradicinė pamoka Mokinių savivaldos nariams, kuri buvo skirta paminėti Europos dieną. Šią pamoką inicijavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė bendradarbiaudama su istorijos mokytoja Vilija Vaičiuliene iš Telšių Žemaitės gimnazijos. 

Pagrindinis tikslas – įgyti daugiau žinių apie Europos Sąjungą ir motyvuoti mokinius dalyvauti Europos egzamine, kuris vyks gegužės 7 d. Pamoką vedė Žemaitės gimnazijos gimnazistai Atėnė Silkauskaitė, Justinas Miltenis ir Ignas Lapeikis. Jie pristatė savo veiklą, papasakojo apie dalyvavimą Euroscola renginiuose bei įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Buvo suorganizuotas protų mūšis „Ką žinau apie Europos Sąjungą“, naudojantis Kahoot programėle. Geriausiai sekėsi Jokūbui Beržiniui, Austėjai Mileikytei ir Danielei Kairaitytei. Jokūbui Beržiniui, užėmusiam pirmąją vietą, gimnazistai paruošė specialų prizą, kuris bus įteiktas Europos dienos paminėjimo renginyje gegužės 9 d. Nuoširdžiai dėkojame gimnazistams ir sveikiname nugalėtojus Jokūbą, Austėją ir Danielę.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė virtuali fotografijų paroda „Pažink kalbos dalis“

Šiemet jau šeštą kartą Valstybinė lietuvių kalbos komisija, siekdama didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, vasario – kovo mėnesiais organizavo Lietuvių kalbos dienas. 

Ta proga Mažeikių rajono Užlieknės pagrindinės mokyklos pedagogai pakvietė respublikos ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenių 5–10 klasių mokinius dalyvauti virtualioje fotografijų parodoje „Pažink kalbos dalis“, kurios tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, stiprinti jos vartojimo įgūdžius, mokyti kūrybiškai pateikti daiktavardžių sąsajas su veiksmažodžiais.

Mūsų progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė ir 25 5a, 5b, 6b ir 8a klasių mokiniai parodai pateikė 50 fotografijų, kuriose vaizduojami daiktai, reiškiniai ar asmenys ir su jais susiję veiksmažodžiai. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danguolė Eirošienė kartu su informacinių technologijų mokytoja metodininke Sonata Kazokevičiene šiame projekte pakvietė dalyvauti visus 5b klasės mokinius. Parodai buvo išsiųsta 15 geriausių šios klasės darbų. Ruošdami tokius koliažus, parodos dalyviai naudojosi įvairiomis IT programėlėmis, prieš tai nufotografavę ar suradę jau nufotografuota, kas jų kasdienybėje atrodo vertinga, ir, naudodamiesi žodynais, savo, mokytojų ir artimųjų patirtimi, pateikė galybę tinkamų nuotraukoms vaizdingų veiksmažodžių. Buvo atliktas įdomus tiriamasis ir kūrybinis darbas, kurio metu dar kartą buvo įsitikinta lietuvių kalbos vaizdingumu ir turtingumu, lavėjo kalbos vartojimo ir IT pritaikymo, mokantis gimtosios kalbos, įgūdžiai, stiprėjo mokinių, tėvų ir mokytojų bendradarbiavimo ryšys. Parodos dalyviai ir juos paskatinę dalyvauti bei konsultavę mokytojai apdovanoti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio padėkos raštais.

Virtualią fotografijų parodą (671 darbą) galima pamatyti naujienų svetainėje www.manokraštas.lt specialiai šiai parodai sukurtoje rubrikoje Virtuali paroda.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audra Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruotas anglų kalbos bei dailės ir technologijų kūrybinių darbų virtualus konkursas „Mano augintinis“

Mūsų progimnazijos pradinukai dalyvauja tarptautiniame 3 – 4 klasių mokinių integruotame anglų kalbos bei dailės ir technologijų kūrybinių darbų virtualiame konkurse „Mano augintinis“. Konkursą organizuoja Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija. Nugalėtojai bei visų dalyvių sąrašas bus skelbiama nuo 2021 m. balandžio 20 d.. 
Virtuali kūrybinių darbų paroda bus įkelta Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos interneto svetainėje: https://www.paukstelis.lt/, Facebook paskyroje. Palinkėkime sėkmės mūsų dalyviams: Emilijai Čėsnaitei (3b kl.), Emilijui Juozapavičiui (3a kl.), Gaudrei Abromavičiūtei (3a kl.), Emai Mažeikaitei (4b kl.), Gabrielei Skirmantaitei (4b kl.).

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „Pasidalinkime gerumu“

Šv. Velykos – džiugi gamtos ir sielos prisikėlimo šventė. Mūsų progimnazijoje jau tapo tradicija didžiųjų švenčių metu prisiminti tuos, kuriuos slegia nepriteklius, ir suorganizuoti akciją „Pasidalinkime gerumu“.

Kasmet akciją inicijuoja direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė. Šį kartą į kvietimą dalintis atsiliepė pradinių klasių mokytojos Nijolė Šiurkuvienė, Jūratė Petrulienė, Eugenija Kavaliauskienė, Alvyra Bagužienė, anglų kalbos mokytoja Lina Trepkevičienė ir muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis. Saldžios dovanos buvo nuvežtos į Telšių vyskupijos valgyklą „Caritas“. Kanauninkas Vygintas Gudeliūnas dėkoja akcijos dalyviams už dalijimąsi velykiniu džiaugsmu, parodytą didžiausią žmogišką vertybę – atjautą.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji Tarptautinė vaikų knygos diena. Jos iniciatorė – Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Šventės proga kurios nors šalies IBBY skyrius rengia plakatą ir kreipimąsi į pasaulio skaitytojus. 2021 metų šventės rėmėjas – Jungtinių Amerikos Valstijų IBBY skyrius. 

Kreipimosi tekstą parašė Kubos ir Amerikos poetė Margarita Engle, o plakatą sukūrė Brazilijos dailininkas, daugiau kaip šimto knygų autorius, 2014 m. H. Ch. Anderseno premijos laureatas Rogeris Mello. Plakatas ir kreipimasis lietuvių kalba yra pristatomas progimnazijos skaitykloje.

Šiais metais bendradarbiavome su Telšių „Ateities“ progimnazijos bibliotekininke V. Kuziene ir pakvietėme progimnazijų skaitytojus netradiciškai švęsti Vaikų knygos dieną. Kreipimosi tekstą perskaitė lietuvių kalbos mokytoja J. Mosčinskienė. Kreipimasis yra „Youtube“ kanale https://www.youtube.com/watch?v=MqXcXwsz9NQ . Pradinių klasių mokiniai išklausę tekstą, sudalyvavo protų mūšyje „Ar pažįsti stebuklingą pasakų pasaulį?“.

5 – 8 klasių mokinius istorijos ir etikos mokytoja V.Savickienė pakvietė nuotoliniu būdu dalyvauti Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjime.

Balandžio 2-oji taip pat ir Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Pradinių klasių mokytoja metodininkė I. Klaišytė pristatė parodą Anderseno pasakos.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Susitikimas su Telšių priešgaisrinės tarnybos inspektoriumi

Balandžio 1 dieną 4a ir 4b klasių mokiniai nuotoliniu būdu susitiko su Telšių priešgaisrinės tarnybos inspektoriumi Mindaugu Kandrotu. Inspektorius papasakojo mokiniams, dėl kokių priežasčių dažniausiai kyla gaisrai ir kaip jų išvengti. 

Mokiniai žiūrėjo filmuką, mokantį kaip elgtis atsitikus nelaimei. Po to inspektorius atsakinėjo į mokinių klausimus apie gaisro gesinimą, ugniagesio gelbėtojo profesiją.

4a ir 4b klasių mokytojos Jūratė Petrulienė ir Nijolė Šiukuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

INFORMACIJA TĖVAMS/GLOBĖJAMS DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į „ATŽALYNO“ PROGIMNAZIJĄ

Prašymai į naujai formuojamas klases teikiami tik į vieną pasirinktą mokyklą nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki birželio 30 d. Į laisvas vietas prašymai priimami nuo liepos 1 dienos iki rugpjūčio 21 d. Prašymų teikimas vykdomas nuotoliniu būdu pagal nustatytą formą (pridedama). Progimnazija prašymus registruoja  prašymų registravimo žurnale pagal prašymų pateikimo laiką el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Vaiko tapatybę patvirtinantį dokumentą (gimimo liudijimą/asmens tapatybės kortelę/pasą) ir jo kopiją, vaiko sveikatos pažymėjimą tėvai pateikia vėliau, pasibaigus karantinui.
 
P.S. Turimus pageidavimus pateikiate el. laiške.
 
Prašymo formą atsisiųsite čia
 
Mokyklų teritorijas rasite čia
 
Progimnazijos priėmimo komisijos darbo reglamentą rasite čia
 
Mokinių priėmimo į mokyklą tvarkos aprašą rasite čia
 
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis anglų kalbos konkursas „Easter Twister“

Kovo 25 dieną aštuoni „Atžalyno“ progimnazijos 3 – 4 klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame anglų kalbos konkurse „Easter Twister“. Tai konkursas, kuriame Emilė Bagužaitė, Tėja Staškevičiūtė, Arijus Jonušas, Gustas Vaitkevičius, Gaudrė Abromavičiūtė, Ernas Šarkis, Nedas Višniauskas ir Eglė Smilgevičiūtė parodė geras žinias apie pavasarį ir artėjančią Velykų šventę.

Mokiniams konkursui padėjo pasiruošti anglų kalbos mokytojos Danutė Raudienė ir Lina Trepkevičienė. Nugalėjo tie, kas naudodamiesi Kahoot programėle buvo greičiausi. Mūsų progimnazijos mokiniai iš 68 dalyvių užėmė 6, 7, 10, 22, 26, 36, 50 ir 64 vietas. Ačiū mokytojoms, padrąsinusioms vaikus dalyvauti konkurse ir patobulinti anglų kalbos vartojimo bei naudojimosi IT įgūdžius.

„Bendraminčiai“

 

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 13

Lankytojų skaitiklis