2020-2021

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Europos egzaminas 2021“

Kaip ir kiekvienais metais Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos mokiniai gegužės 7 dieną dalyvavo kasmetiniame „Europos egzamine“. Jis vyko virtualiai interneto svetainėje europosegzaminas.lrt.lt. Egzamino išvakarėse mokiniai buvo pakviesti dalyvauti PROTOTO žaidime. Reikėjo atsisiųsti „Prototo“ programėlę ir atsakyti į vedėjo užduodamus klausimus.

Taip pat mokiniai galėjo susipažinti su „Europos egzamino“ užduotimis dalyvaudami egzamino treniruotėje portale https://europosegzaminas.lrt.lt/egzaminas/isbandyk. Į egzaminą pavyko prisijungti ir sudalyvauti 46 mūsų mokyklos mokiniams. Dėl internetinės svetainės trikdžių daugeliui nepavyko prisijungti. Europos egzamino organizatoriai apgailestavo ir atsiprašė.

Sveikinu visus dalyvavusius šiame respublikiniame renginyje, o labiausiai Ertą Norvaišytę (8a kl.), Gretą Steckytę (6a kl.) ir Matą Kulevičių (6b kl.), kurie iš mūsų progimnazijos mokinių surinko daugiausiai balų (iš 15 galimų po 13). Džiaugiuosi, kad mūsų mokyklos mokiniai yra drąsūs, smalsūs, noriai kasmet dalyvauja „Europos egzamine“ ir parodo puikias žinias bei gebėjimus.

Istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Informacija

Gegužės 17-19 dienomis vyks virtualus Erasmus+ projekto partnerių iš Ispanijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos mokinių susitikimas, kurį organizuoja Belgijos Gedinės pradinė mokykla.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvių kalbos savaitė

Gegužės 3 – 7 d. lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė 5–8 klasių mokiniams organizavo Lietuvių kalbos savaitę, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas buvo prisimintas spaudos draudimo laikotarpis, knygnešių veikla, garsiausias knygnešys J. Bielinis. 

Vyko smagios kalbinės veiklos. Mokiniai pasikartojo kalbos dalis, aiškinosi frazeologizmų reikšmes, dėliojo žodžių grandinėles. Lietuvių kalbos savaitė prabėgo žaismingai. Išradingiausiuosius lietuvių k. ir lit. mokytojos apdovanojo labai gerais ir puikiais pažymiais.

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „Lietuva skaito“

Mūsų mokyklos bendruomenė įsijungė į akciją „Lietuva skaito!“ Tai Gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – skirtas visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo „virusu“ ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. 2021 metų akcijos šūkis – „Lietuva skaito vaikams!

Nuo balandžio 2-osios – Vaikų knygos dienos – mokiniai buvo kviečiami į pokalbius su vaikų knygų kūrėjais. Nuo balandžio 23-iosios – Pasaulinės knygos dienos – klasės galėjo jungtis į virtualią pamoką su leidėjais.

Balandžio 19-ąją 3c klasės mokiniai klausė skaitymų iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis Princas“, o balandžio 26-ąją dalyvavo kartu su Ryškėnų bei Žarėnų skyrių mokiniais Nepaprastoje pamokoje su knyga. Šis renginys – tai Mokyklų tobulinimo centro organizuoto projekto „Vaikų žemė“ dalis. Vyko virtualus susitikimas-edukacija su rašytoja Giedre Rakauskiene. Susitikimo metu autorė papasakojo tikrą paskutinio pasaulyje baltojo raganosio Sudan istoriją, kuri paskatino parašyti knygą „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“. Virtualios kelionės po Afriką metu vaikai ne tik pamatė gerai pažįstamus jos gyventojus, bet ir išgirdo įdomius, netikėtus, svarbius faktus apie jų gyvenimą: kas gyvena dykumose, o kas savanose, kas yra labai baikštus, o kas bjauriai spjaudosi, kodėl išnyko baltieji raganosiai ir ar tikrai jie baltos spalvos.

Balandžio 23-ąją 1b klasės mokiniams skaityklos bibliotekininkė perskaitė iliustruotą knygelę Elias ir Agnes Vahlund „Superherojų vadovas“, o balandžio 27 d. šios knygos garsiniai skaitymai vyko 2a klasėje.

Balandžio 29 d. 10 val. 4a ir 4b klasių mokiniai susipažino su Pasaiba ir virtualioje erdvėje susitiko su jo „mamuku“ Danguole Kandrotiene ir Pasaiba. „Pasaibos“ knygų serijos autorė Danguolė Kandrotienė nukėlė klausytojus į Pasaibos istorijas, kuriose Pasaiba su savo draugais kultūrinasi ir patiria labai smagių nuotykių. Virtualus renginys buvo transliuojamas tiesiogiai Facebook paskyroje „Debesų ganyklos“.

Dailės mokytoja L. Kaziukonė pakvietė mokinius iliustruoti pasakas ir lietuvių liaudies patarles.

Susipažinkime su virtualia paroda.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sėkmė tarptautiniame integruotame dailės ir technologijų bei anglų kalbos konkurse „Mano augintinis 2021“ („My pet“)

Štai ir įvyko pirmas tarptautinis integruotas dailės ir technologijų bei anglų kalbos virtualus konkursas „Mano augintinis 2021“ („My pet“). Jame dalyvavo beveik 1000 mokinių (juos ruošė 300 mokytojų) iš daugiau nei 40 Lietuvos, Turkijos, Ispanijos miestų bei miestelių. Džiaugiamės mūsų mokyklos 3a klasės mokinio Emilijaus Juozapavičiaus pasiekimu  – laimėta trečiąja vieta.
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos interneto svetainėje (nuoroda https://paukstelis.lt) ir progimnazijos socialinio tinklo Facebook paskyroje galima susipažinti su konkurso „Mano augintinis 2021“ skirtingų amžiaus grupių darbų virtualiais albumais ir laimėtojų darbų knygomis.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruota atvira lietuvių literatūros pamoka

Balandžio 22 dieną mums, 7a klasės mokiniams, vyko integruota nuotolinė literatūros pamoka „Kurianti kelionė, arba kodėl kelionė į save niekada nesibaigia... Pagal J. Ivanauskaitės esė knygą „Kelionių alchemija“. Pamoka vyko kartu su Mažeikių Kalnėnų progimnazijos septintokais, ją vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Edita Jagminienė ir Audra Arlauskienė.

Išklausę virtualios mokytojos kvietimo pasvarstyti apie kelionių naudą, susipažinę su J. Ivanauskaitės gyvenimo ir kūrybos faktais, dirbdami mišriose grupėse samprotavome, kodėl kelionė į save niekada nesibaigia. Pamokoje naudojomės programėlėmis Voki, Linoit, Mentimeter. Pamokos pabaigoje buvo smagu aptarti, kaip jautėmės, ką sužinojome, ko išmokome.

Džiaugiamės turėję galimybę mokytis kartu su bendraamžiais iš kito miesto. Pamoka buvo įdomi, šiuolaikiška, suteikė ne tik žinių, bet ir vertingos patirties.

Urtė Mitkutė, 7a klasės mokinė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nuotolinė edukacija „Jaunieji tyrinėtojai“

LR Prezidentas ir Prezidento patarėjai balandžio 23 d. organizavo darbo dieną Telšių regione. Valstybės pažinimo centras šią dieną maloniai kvietė Telšių rajono moksleivius dalyvauti nuotolinėse edukacijose tema „Ką gali pilietis“ (5 – 8 kl.) ir „Jaunieji tyrinėtojai“ (1 – 4 kl.).

Mūsų progimnazijos 4a klasėje vyko nuotolinė edukacija „Jaunieji tyrinėtojai“, kurią vedė prezidentūros darbuotoja Justina Baltrūnaitė. Darbuotoja papasakojo  apie „Valstybės pažinimo centro veiklą“. Mokiniai pasikartojo, kas yra valstybės simboliai, kokia jų reikšmė, sužinojo Prezidento vėliavos simbolių reikšmes, kiek ir kokių Lietuvoje yra apskričių, savivaldybių, miestų. Po to grupėse atliko iš anksto paruoštą užduotį: sudėliojo  miestų herbus, aprašė juose dominuojančias spalvas,  pagrindinius simbolius ir savo darbus pristatė. Edukacijos pabaigoje, įtvirtinat žinias, mokiniai žaidė darbuotojos paruoštą viktoriną-žaidimą programėle „Kahoot“.

Darbuotoja džiaugėsi mokinių aktyvumu ir noru sužinoti, pažinti.

4a klasės mokytoja Jūratė Petrulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Labas. Reikia draugą turėti

Kovo 1-31 dienomis Mažeikių rajono Užlieknės pagrindinė mokykla suorganizavo respublikinę  ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų virtualią parodą „Labas. Reikia draugą turėti“. Šią iniciatyvą palaikė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Informacinis rėmėjas – naujienų svetainė www.manokrastas.lt. Paroda buvo skirta akcijai „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021“. Joje eksponuotos 683 nuotraukos iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.

Šioje parodoje kartu su klasės vadove Jūrate Šliažiene dalyvavome ir mes, 6b klasės mokiniai. Visų pirma, per nuotolinę klasės valandėlę išsiaiškinome parodos nuostatus, išklausėme dainą „Reikia draugą turėti“, po to pasitelkę emocijas, nuotaikas, jausmus, fiksavome akimirkas, atspindinčias dainos mintis. Į virtualią parodą išsiuntėme 10 nuotraukų, kuriose įamžinome draugystės akimirkas. Mūsų fotografijas galima pamatyti https://www.manokrastas.lt/page/virtuali-paroda-labas-reikia-drauga-tureti .

Pasibaigus parodai, visiems jos dalyviams organizatoriai įteikė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės padėkas. Anot jų, „visi parodos dalyviai buvo nugalėtojai, nes kiekvienas darbas svarbus bei reikšmingas, atspindintis požiūrį į draugystę, bendravimą ir toleranciją.“

Džiaugėmės, kad dalyvavimas šioje parodoje mums padėjo dar geriau suvokti draugystės svarbą, ypač nuotolinio mokymosi metu, ir sustiprino mūsų saviugdą, savivertę ir atsakomybės jausmą.

6b klasės seniūnė Sofija Slavinskytė

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 13

Lankytojų skaitiklis