2019-2020

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių ir tėvų žiniai!

Dėl mokyklinės uniformos

2020 m. birželio 3 d. (trečiadienį) nuo 15 val. bus matuojama mokyklinė uniforma  būsimų 2-8 klasių mokiniams.

2020 m. birželio 5 d. (penktadienį) nuo 8 val. iki 11.30 val. bus matuojama  mokyklinė uniforma  būsimiems pirmokams.

Matavimai vyks choreografijos klasėje, prie aktų salės. Būtinas avansas 10 eur. Galima sumokėti ir visą sumą.

Galioja visi karantino metu nustatyti reikalavimai:

1. Kaukė

2. Pirštinės

Informuoju, kad bus reguliuojami  lankytojų  srautai, todėl gali tekti palaukti lauke.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

TELŠIŲ ,,ATŽALYNO‘‘ PROGIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS DĖMESIUI

Dėl paskelbto karantino šalyje:

 1. 2019 – 2020 mokslo metų ugdymo procesas baigiamas organizuojant nuotoliniu būdu.
 2. Ugdymo proceso trukmė pradinėse klasėse – 167 d.;  5-8 klasėse  – 177 d. 
 3. Vasaros atostogų pradžia pradinių klasių mokiniams – 2020 m. birželio 5 d.;  5-8 klasių mokiniams – 2020 m. birželio 19 d.; priešmokyklinio  ugdymo grupės vaikams – 2020 m. birželio 8 d.

2019 – 2020 m. m. birželio mėnesį 1-8 klasių ugdymo procesas organizuojamas  vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto  ministro 2020 m.  gegužės 8 d.  įsak. Nr. V-694 patvirtintomis rekomendacijomis dėl ugdymo proceso organizavimo 2019 – 2020 mokslo metų birželio mėnesį  bei atsižvelgiant į Švietimo, mokslo ir sporto  ministro 2020 m. gegužės 11 d. raštą Nr. SR-2206 ,,Dėl ugdymo organizavimo 2019 – 2020 mokslo metais“.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos egzaminas

Gegužės 8 d. jau vienuoliktą kartą mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo visoje Lietuvoje vykusiame „Europos egzamine“, skirtame Europos dienai paminėti. Egzamino dalyviai pasitikrino žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kita. Šiais metais išskirtinis dėmesys buvo skirtas Europos Sąjungos žaliojo kurso ir prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusios Europos prioritetams. 

Džiugu, kad „Europos egzaminą“ internetu šiemet sprendė net 70 mūsų  progimnazijos 5–8 klasių mokinių, vadovaujamų istorijos mokytojų V. Nekrašienės ir V. Savickienės. Geriausias žinias apie Europos Sąjungą parodė 8b klasės mokiniai Akvilė Sukauskaitė ir Matas Budginas bei 8a klasės mokinys Vilius Petkevičius, surinkę po 8 balus iš 10.

Džiaugiamės, kad „Atžalyno“ progimnazistai yra sumanūs ir išsilavinę europiečiai.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

2020 m. Nacionalinis kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursas

Tęsdama Nacionalinio egzaminų centro pradėtą tradiciją, Nacionalinė švietimo agentūra organizavo Nacionalinį kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursą. Šis konkursas yra Nacionalinio egzaminų centro anksčiau organizuotų nacionalinių matematinio ir gamtamokslio raštingumo (8–10 kl.) bei loginio mąstymo ir problemų sprendimo (3–4 kl.) konkursų tęsinys.

Šio konkurso tikslas – mokinių bendrųjų kompetencijų ir bazinių žinių taikymo gebėjimų konkrečiose praktinėse situacijose vertinimas. Konkurso užduotims atlikti nereikia specialių žinių. Konkursu siekiama ugdyti labai svarbius tolesniam mokymuisi ir gyvenimui XXI a. mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, taip pat gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias. Konkursas buvo organizuotas trijose amžiaus grupėse: 3–4 klasių mokiniams; 5–7 klasių mokiniams; 8–10 klasių mokiniams. Šioms grupėms buvo parengtos įdomios ir nuotaikingos skirtingo sudėtingumo užduotys, mokiniams artimu ir smalsumą žadinančiu kontekstu.  Konkurso užduotis mokiniai atliko elektroninėje testų vykdymo sistemoje, matydami jas kompiuterio ekrane. Iš dešimties dalyvavusių Telšių „Atžalyno“ progimnazijos aštuntokų, du 8a klasės mokiniai – Karolis Pocius ir Vitalijus Sosnovskis – yra tarp dešimtadalio daugiausiai taškų surinkusių šalies mokinių. Sveikiname Karolį ir Vitalijų!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikos mokytoja Virginija Svotienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli tėveliai, mokytojai, esami ir buvę mokyklos bendruomenės nariai, nuoširdžiai dėkojame Jums, kad kiekvienais metais pagal galimybes remiate mūsų progimnaziją.

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalis:

Paramos gavėjams bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.).

Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS. Jau dabar labai svarbu, kad popierinius prašymus teikiantys gyventojai išbandytų e. būdą ir įgustų teikti prašymus per EDS.
Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija, skatindama pajamų mokesčio dalį skirti elektroniniu būdu, užtikrins specialistų pagalbą visiems prašymus teikiantiems gyventojams (ir/ar gyventojų grupėms). Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami iki gegužės 1 d. (2020 m. iki gegužės 4 d. imtinai). Dėl karantino pajamų deklaravimas šiais metais pratęstas iki 2020 m. liepos 1 d.
Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.
Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.
Kviečiame mokinių tėvelius (globėjus) progimnazijos darbuotojus ir visus neabejingus progimnazijos gerovei pajamų mokesčių dalį skirti progimnazijai. Jūsų paskirta parama bus išskaičiuota iš praeitais metais valstybei jau sumokėtų mokesčių ir pervesta į progimnazijos sąskaitą.

Rekvizitai paramos skyrimui:

Paramos gavėjo kodas: 290554930

Paramos gavėjo pavadinimas: Telšių „Atžalyno“  progimnazija
Buveinės adresas: P. Cvirkos g. 2, 87351 Telšiai

 

Sveikinimų koncertas motinos dienai

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskutinį kartą atnaujinta Ketvirtadienis, 2020 Balandis 30 00:05

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Julija – respublikinio konkurso „LABAS“ III vietos laimėtoja

Balandžio mėnesį jau šešioliktą kartą Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje vyko respublikinis vieno kūrinio konkursas „LABAS“. Šių metų konkurso geografija buvo labai plati. Jame dalyvavo 5-12 klasių mokiniai iš 36 Lietuvos miestų ir miestelių progimnazijų bei gimnazijų. Organizatoriai sulaukė net 146 kūrinių iš 52 mokymo įstaigų. 

Šaunu, kad 5-8 klasių mokinių grupėje už labai gerą eilėraštį 3-os vietos laimėtoja tapo mūsų progimnazijos aštuntokė Julija Mažonaitė. Labai džiaugiuosi, kad kasmet Julija, jaunoji talentinga kūrėja, savo eilėraščius augina ir brandina. 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Šliažienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mykolo sėkmė televizijos projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“

Balandžio 5 dienos vakarą sulaikę kvėpavimą stebėjome televizijos projektą „Lietuvos balsas. Vaikai“, nes jame pasirodė 3a klasės mokinys Mykolas Kimbaras. Jis atliko Luko Pačkausko dainą „Laikas“. Konkursui pasiruošti Mykolui padėjo muzikos mokytoja Laima Petrulaitienė, įvaizdžiu rūpinosi mama Donata.

Berniukas repavo labai drąsiai ir energingai, sulaukė pagyrų iš vertinimo komisijos. Donatui Montvydui labai patiko Mykolo stilius, ryžtas ir nuotaika. Mykolas pateko į kitą projekto etapą. Jo mokytojas bus patyręs daininikas Mantas Jankavičius. Linkime Mykolui kuo didžiausios sėkmės!

„Bendraminčiai“

 

 

Įrašai

Puslapis 2 iš 14

Lankytojų skaitiklis