2018-2019

Mieli mokytojai, tėveliai, mokiniai,

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

sveikinu19

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Medis atgimsta“

Mūsų progimnazijos bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Telšių Naujamiesčio mokyklos bendruomene ir dalijasi įvairiomis patirtimis. Visą gruodžio mėnesį mūsų bibliotekoje veikia paroda „Medis atgimsta“, kurią inicijavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. Šioje parodoje eksponuojami Telšių Naujamiesčio mokyklos mokinių darbai iš medžio.

Parodą aplankė ne tik mūsų bendruomenė, bet ir Telšių rajono bibliotekininkai, kurie ja labai žavėjosi. Pradinių klasių mokiniai apžiūrinėjo parodą pertrauku metu individualiai bei pamoku metu su klasės kolektyvu. Vyresnių klasių mokiniai stebėjosi, kiek galima sukurti iš paprasto medžio ir jam suteikti kitą gyvenimą.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė tikybos pamoka

Gruodžio ir metų pabaiga mus pakviečia išgyventi Dievo tapimo žmogumi slėpinį. Visą tą laiką Advento dvasią „Atžalyno“ progimnazijoje stengiamasi pajusti per įvairias prasmingas veiklas. Trečiąją Advento savaitę tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė kartu su br. Piercarlo Manzo vedė netradicines pamokas 3a, 3b, 7b ir 8b klasių mokiniams. 

Vienuolis, selezietis Piercarlo Manzo daug metų dirbantis su jaunimu, atvykęs į Telšius iš Italijos. Trečių klasių integruotoje su muzika pamokoje mokiniai aptarė, kaip yra įrengiama prakartėlė, prisiminė prakartėlės veikėjus. Po to pasiskirstę vaidmenimis vaidino „gyvą“ prakartėlę, kartu su svečiu giedojo giesmes, vaišinosi kūčiukais. Vyresnėse klasėse br. Piecarlo Manzo papasakojo, naudodamasis pateiktimis, kaip yra švenčiamos Kalėdos Italijoje, nuoširdžiai pasidalijo savo išgyventa patirtimi. Visi kartu giedojo giesmes, kalėdines dainas, mokiniai bandė ir itališkai pagiedoti. Atsisveikinant vyresniųjų klasių mokiniai br. Piecarlo Manzo padovanojo rankų darbo atviruką su šiltais linkėjimais. Esame pakylėti Advento dvasia ir nuoširdžiai dėkojame už patirtas šiltas akimirkas.

„Bendraminčių“ informacija 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paroda „Dialogas“

VDA juvelyrikos ir skulptūros katedros studentai bendradarbiaudami su Telšių „Atžalyno" progimnazijos 8a ir 8c klasių mokiniais bei dailės mokytoja Ligita Kaziukone prieš Kalėdas progimnazijoje pristatė projektą „Dialogas". 

Jie kartu beveik du mėnesius kūrė ir pristatė keletą skulptūrinių grupių, kuriose matomos įvairios dialogų formos. Tai paprastas, konfliktiškas, draugiškas, atsiribojantis, bejausmis dialogas; dialogas su pačiu savimi, su Dievu, su daiktais ir kt. Tai studentų bei progimnazijos mokinių bendrų idėjų gaminiai. Kūrėjai kartu studijavo eskizų formas bei išraiškos būdus, o įgyvendinti šias idėjas  ėjo į VDA dirbtuves. Ten jie drauge liejo formas, jas formavo ir tobulino. Skulptūrines grupes galima pamatyti mokyklos I aukšto ekspoziciniame kampe.

Šiomis dienomis yra ypač opi vienišumo problema, į kurią atkreipti dėmesį kviečia tarpdisciplininio projekto dalyviai. Žmonės gyvena virtualioje erdvėje, todėl trūksta verbalaus bendravimo. Šie kūriniai skatina dialogą, parodo įvairias jo formas. Dialogą tarp nepažįstamų ar net ir gerų draugų, kurie buvo praradę bendravimo žaismingumą. Mokiniai ir studentai tikrai patyrė daug jausmų, nuotykių, potyrių, dialogų formų.

Dialogas savo tematika, menine kalba ir darbų įvairove kviečia žiūrovą išeiti iš standartinio dialogo supratimo.

Parodėlė veiks iki sausio mėnesio.

Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas – šventė „Dainiuokēm ėr rokoukemies žemaitėškā“

Šių metų lapkričio 30 dieną Eigirdžiuose įvyko Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtas rajoninis konkursas „Dainiuokēm ėr rokoukemies žemaittėškā“. Bendruomenės namuose skambėjo žemaitiškos dainos ir tarmiškai skaitomi tekstai. 

Šiame renginyje dalyvavo nemažas būrys mūsų progimnazijos mokinių. Sėkmė lydėjo net keturis mokyklos skaitovus. 5 – 8 klasių grupėje trečiąją vietą užėmė 6c klasės mokiniai Patricija Girkontaitė ir Jokūbas Beržinis. Antroji vieta buvo skirta 8b klasės mokinei Ignei Druskinytei. Mažųjų grupėje nugalėtoja tapo antrokė Akvilė Nekrašiūtė. 

Tokie renginiai skatina žemaičių tarmės vartojimą, jos autentiškumo puoselėjimą. Juk būti žemaičiu – jėga!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Eirošienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajono pradinių klasių mokinių konferencija „Aš galiu – gali ir tu“

Lapkričio 28 d. Telšių „Germanto“ progimnazijoje vyko rajono pradinių klasių mokinių kūrybinė- praktinė konferencja „Aš galiu – gali ir tu“. Joje dalyvavo mūsų progimnazijos 3a klasės mokinė Aristėja Kurilavičiūtė. Aristėja pristatė pranešimą „Mano pomėgis“. Mokinę ruošė pradinių klasių mokytoja metodininkė Irma Klaišytė.

Konferencijos dalyviams buvo puiki galimybė ne tik plėsti akiratį, bet ir lavinti kalbėjimo prieš auditoriją gebėjimus. Antroje konferencijos dalyje gerąja patirtimi dalijosi mažųjų pranešėjų mokytojai. Pranešimą skaitė ir mūsų progimnazijos pradinių klasių anglų kalbos mokytoja Danutė Raudienė. Vėliau mokiniai  buvo įtraukti į veiklas. Jie kūrybinėse-praktinėse dirbtuvėse atliko įvairias užduotis. Vieni gamino skirtukus, kiti bandė prakalbinti molį, pasigaminti įdomiuosius magnetus. Aristėja pasirinko eksperimentų dirbtuves.

Ir mokytojams, ir pradinukams konferencija patiko, nes joje įgijo pažinimo, džiaugsmo, naujų patirčių bei idėjų.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Jaukus Advento vainikų pynimo vakaras

Nauji liturginiai metai prasideda Adventu. Pradėdami adventinį laikotarpį, ramybės ir susikaupimo metą, mūsų progimnazijos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai susirinko į bendrą būrį ir pynė vainikus. Ši prasminga ir graži tradicija, kurią labai pamėgo visa bendruomenė, tęsiama jau ketvirtus metus. 

Į renginį atvyko apie 60 tėvelių, kurie kartu su savo vaikais ir klasių vadovais pynė Advento vainikus. Visą vakarą sukosi skaidrės, kuriose buvo užfiksuotos ankstesnių metų nuotraukos, primenančios šiuos jaukius vakarus. Progimnazijos administracija pasirūpino ne tik eglių šakomis, šienu, bet ir vaišino visus karšta arbata, saldumynais. Į renginį atvyko Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos dvasios tėvas, kunigas Saulius Tomošaitis, kuris pašventino nupintus vainikus, prakartėlę bei visai bendruomenei palinkėjo pilno ramybės ir dvasios laiko, pasidžiaugė, kad progimnazijoje yra organizuojamos prasmingos veiklos. Muzikiniais kūriniais bendruomenę pasveikino Mokinių tarybos narės Brigita Sankauskaitė ir Kamilė Vaitkutė. Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus ir renginio organizacinė grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės, nuoširdžiai dėkoja kunigui Sauliui Tomošaičiui, tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje ir smagioje veikloje.

„Bendraminčių“ narė Agnė Kaveckytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pirmokų krikštynos

Lapkričio pabaigoje vyko tradicinė šventė „Pirmokų krikštynos“. Renginį organizavo pradinių klasių mokytojos Alvyra Bagužienė ir Stanislava Norkuvienė. Ketvirtokai pirmokams paruošė smagias užduotis ir padovanojo po saldainių maišelį. Visi kartu šoko liaudiškus šokius, dainavo dainas, susitiko su įvairių pasakų herojais.

Šventės pabaigoje pirmokai iškilmingai davė priesaiką, kuri yra neatsiejama krikštynų dalis. Pirmokus pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, kiekvienam palinkėjo save saugoti ir padovanojo atšvaitus. Šventė buvo smagi ir linksma.

„Bendraminčių“ informacija

 

Puslapis 8 iš 12

Lankytojų skaitiklis