2018-2019

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Meninio skaitymo konkursai

Sausio 24 dieną progimnazijoje vyko Meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 17 mokinių iš 5 – 8 klasių. Konkursą vedė 8a klasės mokinė Ema Ežerskytė. Skambėjo žinomų poetų ir rašytojų eilėraščiai ir prozos kūriniai apie gražiausius vaikystės potyrius. 

Konkurse I vietą užėmė Julija Mažonaitė (7a klasė), Gintė Trijonytė (7b klasė), Brigita Sankauskaitė (7b klasė) ir Kamilė Vaitkutė (8b klasė). Antroji vieta atiteko Samantai Miniotaitei (6b klasė) ir Kornelijai Noreikaitei (5b klasė). Trečiosios vietos nugalėtojai – Benas Vytautas Šeputis (5a klasė), Jokūbas Beržinis (6c klasė) ir Atėnė Silkauskaitė (7b klasė).

Sausio 25 dieną „Džiugo“ gimnazijoje vykusiame zoniniame Meninio skaitymo konkurse mūsų progimnazijos skaitovėms Julijai Mažonaitei, Brigitai Sankauskaitei ir Kamilei Vaitkutei sekėsi puikiai. Joms teko garbė atstovauti „Atžalynui“ rajoniniame konkurse, kuriame Kamilė Vaitkutė užėmė II vietą, o Julija Mažonaitė – trečią.

Sveikiname šaunius progimnazijos skaitovus ir linkime ateityje siekti dar didesnių laimėjimų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Apsilankymas pas kosmetologę

Saulėtą sausio 23 dieną, pasibaigus pamokoms, mes, grupė 8b klasės mokinių ir auklėtoja, apsilankėme Telšių miesto centre įsikūrusiame kosmetologijos kabinete. 

Jame mus labai maloniai pasitiko ir apie veido odos priežiūrą papasakojo didžiulę darbo patirtį turinti kosmetologė Svetlana. Ji savo pasakojimą ne tik pagrindė konkrečiais gyvenimiškais pavyzdžiais, bet ir praktiškai atliko veido priežiūros procedūrą savanorei mokinei. Atidžiai klausydamiesi ir stebėdami jos darbą, sužinojome, kaip ir kuo reikia taisyklingai prausti problemišką veido odą, kaip ją valyti, kokiomis priemonėmis tepti. Atsakiusi į mūsų kausimus, ši specialistė mus nudžiugino mažomis dovanėlėmis, skirtomis veidui prižiūrėti.

Šis apsilankymas mums labai patiko, nes įgijome naujų žinių ir įdomiai praleidome laiką. Už tai esame labai dėkingi kosmetologei Svetlanai. Taip pat nuoširdžiai dėkojame ir Manto mamai Gražinai, padėjusiai suorganizuoti šį susitikimą.

Ignė Druskinytė, 8b klasės mokinė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Draugystė tęsiasi

Kasdienybės rutinoje vis labiau norisi atsigręžti į tai, kas padaro gyvenimą įdomesnį, spalvingesnį. Tikriausiai nėra nieko maloniau už nuoširdų bendravimą ir glaudų bendradarbiavimą. 

Sausio 14 dieną progimnazijos direktorius V. Vaitkus, pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos D. Eirošienė, A. Petkuvienė ir J. Šliažienė bei nemažas būrys mokinių lankėsi Mažeikiuose. Kalnėnų pagrindinės mokyklos administracija ir lituanistės pakvietė juos dalyvauti socialinės partnerystės renginyje-protmūšyje „Ką aš žinau apie Žemaitijos kraštą?“, skirtame Žemaitijos metams paminėti. Mūsų mokyklos aštuntokų komanda, palaikoma būrio sirgalių, įrodė, kad puikiai išmano Žemaitijos istoriją, daug žino apie iškilias šio krašto asmenybes, lankytinas vietoves, bet kartu su viena iš keturių šeimininkų komandų užėmė pirmąją vietą.

Po viktorinos mokiniai nuoširdžiai bendravo, žavėjosi puikiomis šios Mažeikių miesto mokyklos erdvėmis, vaišinosi saldumynais. Abiejų mokyklų vadovai ir lituanistės pasidžiaugė puikiu renginiu, pasidalijo gerąja darbo patirtimi ir, žinoma, pažadėjo būtinai vėl susitikti. Tik dabar jau Žemaitijos sostinėje Telšiuose. 

„Atžalyno“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja D. Eirošienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Paminėta Laisvės gynėjų diena

Prieš dvidešimt aštuonerius metus Lietuvos žmonės susivienijo ir pasiekė istorinę pergalę prieš sovietinę okupaciją. Sausio 13-osios naktį prie Televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14.

Kaip ir kiekvienais metais „Atžalyno“ bendruomenė prisiminė 1991 m. sausio įvykius, žuvusiuosius už Lietuvos laisvę ir juos pagerbė uždegdami vienybės ir atminimo žvakutes progimnazijos languose. Mokytojai ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai per pirmąją pamoką papasakojo mokiniams apie šios istorinės datos įvykius, pagerbė žuvusiuosius tylos minute. Pradinukai visi kartu sugiedojo Lietuvos himną ir iš neužmirštuolių sukūrė Laisvės stendą. Sausio 13-osios vakare mokytojai, būrelių „Piliečio žadintuvas“ ir „Jaunųjų šaulių“ nariai dalyvavo minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruota anglų kalbos, technologijų ir muzikos pamoka

Kalėdos susikaupimo, naujų vilčių ir siekių išsipildymo metas. Naujųjų metų laukimu užsidegusios mokytojos metodininkės I. Klaišytė ir L. Trepkevičienė prieš Kalėdas vedė atvirą, integruotą anglų kalbos, technologijų ir muzikos pamoką 3a klasėje. Pamokos metu vyravo šventinė atmosfera. Pamoką stebėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė, pradinių ir anglų kalbos mokytojos. 3a klasės mokiniai pasidarė lankstinukus su sniego seniu ir apie jį užsirašė anglišką dainelę, kurią padainavo mokytojai Linai Trepkevičienei pritariant gitara.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė pasidžiaugė, kad mokytojos yra kūrybiškos, taiko naujoves ugdymo procese, bendradarbiauja ir dalijasi patirtimi su kolegomis.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Turininga ir įdomi „Atžalyno“ šaulių veikla

2018 metai buvo turiningi ir įdomūs tuo, kad minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mūsų progimnazijos jaunieji šauliai aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose šios datos  minėjimui. Smagu prisiminti ir pasidalinti įspūdžiais.

Rugsėjo mėnesį progimnazijos šauliai sėkmingai dalyvavo rajoninėse sporto varžybose, skirtose Žemaitijos ir visos Lietuvos savanorių ir šaulių atminimui pagerbti. Jose mūsų mergaičių komanda buvo apdovanota Diplomu, užėmus II vietą estafetinio bėgimo 4x900 m. rungtyje, o šaulė Samanta Miniotaitė individualaus bėgimo (1800 m.) varžybose užėmė I vietą.

Spalio 12-13 d. vyko jaunųjų šaulių lauktos orientacinės pratybos „Pažink savo kraštą 2018“. Jos vyko buvusioje Pavandenės pagrindinėje mokykloje. Per šias pratybas jaunieji šauliai susipažino, išmoko pasiruošti žygiui, orientuotis vietovėje, patobulino bendravimo, pagalbos draugui teikimo įgūdžius ir išmoko geriau pažinti aplinką, kurioje gyvename. Šauliai išklausė paskaitą „Partizaninis karas“. Mūsų šaulių vieningumas ir bendrystė davė puikius rezultatus orientacinėse varžybose: Samanta Miniotaitė ir Ema Vainoriūtė užėmė II vietą, o Austėja Mileikytė ir Sima Gudauskaitė III vietą.  

Lapkričio mėnuo buvo gausus renginių, skirtų Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Mūsų progimnazijos šauliai dalyvavo Telšių rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybose, 15 „Atžalyno“ šaulių dalyvavo sportinėse varžybose Varniuose, kur sėkmė lydėjo Joną Mileikį, laimėjusį II vietą smiginio varžybose.

Galime pasidžiaugti tuo, kad lapkričio 3 d. į jaunųjų šaulių gretas Žemaitijos 8-ojoje rinktinėje priimti dar du mūsų būrelio nariai.

Buvo labai smagu palydėti 2018 metus pažintinėje ekskursijoje į Vilnių ir pramogauti Vichy vandens parke.

Tikiuosi, kad 2019 m. taip pat dalyvausime įdomiuose renginiuose, patirsime dar daugiau gerų pasiekimų ir šaulių būrelio bendrystė tik stiprės.

„Atžalyno“ šaulė Liepa Bendoraitytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Piešinių konkurso laureatė

5b klasės mokinė Gabija Jonauskytė dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotame piešinių konkurse „Balta pasaka“ ir tapo šio konkurso laureate. Kartu su dailės mokytoja Ligita Kaziukone apdovanotos piešimo reikmenimis bei padėkos raštais. Kūrybiški, motyvuoti mokiniai rodo pavyzdį kitiems savo draugams.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektiniai darbai apie Kalėdas

Šv. Kalėdos – gražiausia ir daugelio mūsų labiausiai laukiama metų šventė. Anglų kalbos mokytojos metodininkės L. Trepkevičienės paraginti mokiniai ruošė skaidres apie Kalėdų papročius. Netradicinės pamokos metu progimnazijos skaitykloje buvo pristatoma surinkta informacija. Kalėdų džiaugsmo potyris jaučiamas ir kalėdinių atvirukų parodoje.

Visą gruodžio mėnesį mokytojos Linos Trepkevičienės anglų kalbos pamokose mokiniai kūrė kalėdinius atvirukus ir ant jų rašė linkėjimus anglų kalba. Atvirukai daryti įvairia technika. Piešti, karpyti, pjaustyti vaikų darbeliai spinduliuoja gerumą, ramybę.

Kviečiame pasigrožėti kalėdiniais atvirukais ir pajusti žiemiškai nuostabią Kalėdų nuotaiką progimnazijos skaitykloje. Paroda veiks iki sausio 10 d.

L. Trepkevičienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė,
D. Krauzienė, skaityklos bibliotekininkė

 

Puslapis 7 iš 12

Lankytojų skaitiklis