2018-2019

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kaziuko mugė

Kovo 4 d. progimnazijoje šurmuliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Mugę organizavo pradinių klasių mokytojos Eugenija Kavaliauskienė ir Alvyra Bagužienė. Pertraukų metu visus linksmino skambi liaudiška muzika. Po progimnaziją vaikščiojo kviesliai, kurie kvietė visus nepasididžiuoti ir atvykti į mugę. Mugėje prekyba virte virė, daugiausia buvo prekiaujama įvairiausiais kepiniais, rankų darbo dirbiniais, papuošalais iš karoliukų, velykiniais suvenyrais. Retas namo grįžo be lauktuvių iš Kaziuko mugės.

„Bendraminčių“ inoformacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Džiugi šventė

Vasario 14-oji – šv. Valentino, arba meilės, diena – yra švenčiama jau daugiau nei 1500 metų. Šią dieną milijonai pasaulio žmonių prisipažįsta, kad myli, ir įsitikina, kad yra mylimi. Lietuvoje šv. Valentino diena buvo pradėta švęsti po 1990-jų metų.

Šiemet šv.Valentino dieną mūsų progimnazijoje organizavo šeštokai. Progimnazija buvo išpuošta nedidelėmis raudonomis širdelėmis ir meškiukais. Mokinių ir mokytojų veiduose nedingo šypsenos, kada jie širdelėmis dalijosi ir tarpusavyje. Mokiniai buvo pakviesti užrašyti gražų, nuotaikingą sveikinimą-linkėjimą savo draugui, ir lapeliai jau kitą pertrauką buvo iškabinti stende.

Buvo labai smagu pasivaišinti šeštokių iškeptais sausainukais-širdutėmis, tik juos galėjai pasmaguriauti  su viena sąlyga: paimti iš krepšelio sausainį reikėjo valgymo pagaliuku. Tai padaryti iš pirmo karto sekėsi ne visiems.

Šią dieną progimnazijoje visus lydėjo gera nuotaika. Savo draugams ir artimiesiems maloniu žodžiu ir šypsena parodėme, kaip juos branginame ir vertiname.

„Bendraminčių“ narė, 6b klasės mokinė Liepa Bendoraitytė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaitės gimnazijoje pristatėme projektą „Inovate Your Dreams 2019“

Šiemet Žemaitės gimnazija, „Germanto“ ir „Atžalyno“ progimnazijos įsijungė į tarptautinį projektą „Inovate Your Dreams 2019“. Iš mūsų mokyklos projekte dalyvavo 4a, 6c, 7a ir 8b klasių mokiniai su anglų kalbos mokytojomis Lina Trepkevičiene ir Kristina Bagužiene. 3 projekto savaites gaudavome po užduotį, kurias reikėjo įvykdyti. Pasakojome, kokią ateitį regime užsimerkę, piešėme įsivaizduojamus ateities darbus, ruošėme pristatymus.

Vasario 8 dieną projekto „Inovate Your Dreams 2019“ dalyviai iš trijų miesto mokyklų Žemaitės gimnazijoje pristatė savo veiklas ir dalijosi įspūdžiais. Mes, „atžalyniečiai“, parodėme pristatymus su mokinių darbais bei padainavome dainą, mokytojai L. Trepkevičienei pritariant gitara. Labai džiaugiamės galimybe dalyvauti tarptautiniame projekte ir dalintis patirtimi su kitų mokyklų mokiniais.

8b klasės mokinys Matas Kreičmanas

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvių kalbos savaitės, vykstančios progimnazijoje vasario 26 - kovo 1 dienomis, renginių planas

Antradienis (vasario 26 diena)

Raštingiausio penktoko, šeštoko, septintoko ir aštuntoko rinkimas

(Diktantą mokiniai rašys per lietuvių kalbos pamoką).

Trečiadienis (vasario 27 diena)

J. Tumo – Vaižganto kūrinio ištrauka dailyraščiu (per lietuvių kalbos pamoką)

Ketvirtadienis (vasario 28 diena)

Kuriame tekstą žemaitiškai (per lietuvių kalbos pamoką)

Penktadienis (kovo 1 diena)

Rezultatų aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimas

Renginius organizuoja lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Vasario 16-osios paminėjimas „Atžalyne“

Vasarios 15-osios rytą progimnazijoje buvo paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. 8 valandą ryto vyko renginys aktų salėje. Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai priminė istorinius faktus apie Nepriklausomybės atkūrimą. Šaulių būrelio nariai iškilmingai įnešė Lietuvos Respublikos vėliavą ir visa bendruomenė sugiedojo valstybės himną. Patriotinėmis dainomis džiugino pradinukų ir vyresniųjų klasių mokinių chorai. Eiles žemaitiškai skaitė būrelio „Mažosios mūzos“ nariai. Šiltą sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus. Tądien  visos pradinukų veiklos buvo skirtos Valstybės atkūrimo dienai. Vaikai darė vėliavėles, piešė, skaitė eiles apie Lietuvą, surengė dailės galeriją.

Paminėję Valstybės gimtadienį savo progimnazijoje, mokiniai kartu su būrelių vadovais ir administracijos atstovais nuvyko pasveikinti kaimynų į Telšių „Naujamiesčio“ mokyklą.

Esame laimingi, kad galime džiaugtis atkurta ir išsaugota savo valstybe, toliau kurti ir stiprinti savo šalį prasmingais darbais.

„Bendraminčių“ informacija

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Profesinis veiklinimas parodoje STUDIJOS 2019

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu moto 2019 metų vasario 7 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 8c, 8a, 7c klasių mokinius, juos lydinčią 8c klasės vadovę Liną Trepkevičienę ir mokyklos skaityklos bibliotekininkę Dalią Krauzienę, pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO. 

Paroda STUDJOS, su kuria išaugo visa jaunų žmonių karta, kvietė keisti kryptįir iš humanitarinių mokslų nerti į technologijų pasaulį; griauti stereotipus apie tai, kad profesinis mokymas nėra prestižinis ir įgyti profesiją, kuri atvertų kelius į svajonių darbą ar verslą; atrasti savo pašaukimą ir ateities kelią po metų savanorystės; įstojus į universitetą Lietuvoje, mokytis užsienyje ir keliauti po pasaulį; semtis įkvėpimo iš tų, kurie kažkada dvejojo, rinkosi, ir abejojo kaip ir kiekvienas jaunas žmogus – žinomų Lietuvos verslininkų, kūrėjų, bankininkų, menininkų; tapti savo srities profesionalu Lietuvoje ir būti reikalingas visame pasaulyje.

2019 metų parodos tema – karjeros planavimas. Parodoje sužinojome, kaip pasiruošti karjeros planavimui, kokia darbo rinkos dabartis ir ateitis, kaip nepasiklysti renkantis tarp 50 000 specialybių, kaip savo pomėgį paversti verslu, kaip teisingai rašyti savo pirmąjį CV ir ką svarbu paminėti motyvaciniame laiške, kaip drąsūs sprendimai padeda karjeroje, kodėl kūrybiškumas yra tokia svarbi kompetencija ir daug kitų įdomių dalykų.

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2019 dalyvavo 200 Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, kalbų mokymo bendrovių, Lietuvos verslo įmonių, per 50 užsienio universitetų ir kolegijų.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė,
8c klasės vadovė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerumo akcija

Mokinių savivalda progimnazijoje organizavo Gerumo akciją. Savivaldos nariai pardavinėjo savo iškeptus gardžius kepinius. Progimnazijos bendruomenė labai greitai išpirko skanėstus. Visi buvo labai laimingi. Surinktus pinigus paaukojome gyvūnų prieglaudai „Telšių uodegėlė“, kurioje ir apsilankėme sausio mėnesį. Buvome labai šiltai ir draugiškai priimti. Pavedžiojome gyvūnėlius ir su jais pažaidėme. Nors lauke buvo šalta, mes nesušalome, nes šokome ir dainavome. 

Buvo labai linksma ir smagu. Laukiame dar daugiau išvykų į gyvūnėlių prieglaudą. Tikimės suorganizuoti dar ne vieną Gerumo akciją.

„Bendraminčių“ narė Saida Stulpinaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokytojų dalykinė stažuotė Kauno Panemunės mokykloje

Telšių „Atžalyno“ progimnazija siekia būti šiuolaikiška, besimokanti, atvira kaitai, nuolat tobulėjanti ugdymo(si) įstaiga, viena iš svarbiausių vertybių laikanti mokymąsi vieniems iš kitų, bendravimą ir bendradarbiavimą. Progimnazija dalyvauja ES projekte „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“, kurį vyko Ugdymo plėtotės centras.

Sausio pabaigoje mokytojos Irena Bugelienė ir Irma Klaišytė stažavosi Kauno Panemunės pradinėje mokykloje, iš kurios parsivežė ne tik neišdildomų įspūdžių, bet pasisėmė bei dalijosi gerąja pedagogine patirtimi. Stažuotės metu mokytojos atvirose pamokose stebėjo integruoto mokymo(si) priemonių taikymą, įsitikino gausiai naudojamų skaitmeninių mokymo(si) priemonių nauda, susipažino su edukacinėmis aplinkomis, kurios motyvuoja ir ugdo estetinį lavinimą, skatina kūrybiškumą. Mokyklos vadovai noriai pristatė mokyklos ugdymo(si) filosofiją. Sėkmingą vaikų ugdymo(si) ir mokymo(si) motyvaciją lemia ne tik įvairių metodų taikymas, puikūs, žinias šiuolaikiškai gebantys perduoti pedagogai, bet ir tam pritaikytos aplinkos. Pasitikrinome, kad dirbame panašiais metodais, tik labai skirtingomis darbo sąlygomis.

Kauno Panemunės pradinė mokykla įsikūrusi buvusio vaikų darželio patalpose, atnaujinta ir renovuota, papildomai pastatytas trečias aukštas, palėpė. Būtent čia gražiausios ir įspūdingiausios erdvės, įsikūrusi biblioteka, dailės kabinetas. Žavi ne tik erdvios klasės, kuriose telpa ir suolai, ir žaidimų kampai, ir mini virtuvėlės su praustuvėmis, ir spintos, kur vaikai laiko kombinezonus. Mat dvi pertraukos yra ilgesnės ir skirtos pabūti lauke bet kokiu oru. Čia kiekvienoje klasėje pačios naujausios interaktyvios lentos, kompiuteriai, yra planšečių komplektas, nes mokytoja Natalija domisi programavimu ir šito moko vaikus.
Į ugdymo procesą ypač aktyviai įtraukiami mokinių tėveliai. Jie dalyvauja sporto šventėse, išvykose, puošia mokyklos aplinkas.
Mokyklos direktorė pristatė mokyklos kiemo rekonstrukcijos vizijas ir planus. Čia vaikai užsiims daržininkyste,  galės džiaugtis fontanu, paišdykauti gyvatvorės labirinte. Tikimės sugrįžti į šią mokyklą po trejų metų, pavasarį, kad galėtume pasidžiaugti įgyvendintomis kiemo rekonstrukcijos idėjomis.

Grįžome pasisėmusios naujų idėjų, užmezgusios ryšius su tikrai įdomia ir profesionalia pedagogų komanda.  Manome, kad dalykinės stažuotės – galimybė tobulėti profesinėje veikloje.

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

Įrašai

Puslapis 6 iš 12

Lankytojų skaitiklis