2018-2019

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Julija – respublikinio konkurso „LABAS 2019“ 2-os vietos laimėtoja

Balandžio mėnesį jau penkioliktą kartą Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje buvo organizuotas respublikinis vieno kūrinio konkursas „LABAS“. Jo tikslai – skatinti mokinių estetinę meninę veiklą, kūrybinę iniciatyvą, lavinti ir realizuoti kūrybiškumą, padėti atsiskleisti jų gabumams. 

Konkurso geografija buvo labai plati. Jame dalyvavo 5-12 klasių mokiniai iš Alytaus, Biržų, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Molėtų, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Trakų, Zarasų ir kitų miestų progimnazijų bei gimnazijų. Konkursui buvo atsiųsti 85 kūriniai iš 37 mokyklų. Užkoduotus eilėraščius ir prozos kūrinius nuoširdžiai vertino komisija, kurią sudarė dabartiniai Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai ir buvusios mokinės, aktyvios ankstesnių metų konkurso „LABAS“ dalyvės, dabar jau įvairių sričių specialistės.

Baigiamajame renginyje – jaunųjų kūrėjų apdovanojimo šventėje – paaiškėjo, kad 5-8 klasių mokinių grupėje už labai gerą eilėraštį 2-os vietos laimėtoja tapo mūsų progimnazijos septintokė Julija Mažonaitė. Vertinimo komisijos nariai išsakė savo įžvalgas apie konkurso dalyvių kūryboje dominavusias temas ir vertybes, aptarė kūrinių stilių ir idėjas. Įteikę apdovanojimus nugalėtojams, konkurso organizatoriai jaunuosius kūrėjus ir jų mokytojus pakvietė į kelionę po gimnaziją. Svečiai ne tik susipažino su įvairiomis mokyklos erdvėmis, bet ir atliko užduotis, susijusias su Žemaitijos vietovardžiais, žymiais jos žmonėmis, žemaičių tarmės žodžiais. Paskui gimnazijos salėje vyko nuoširdus pokalbis apie kūrybą, kuriančių žmonių vietą šiuolaikiniame, informacinių technologijų kupiname pasaulyje.

Anot konkurso organizatorės, minėtos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos ekspertės A. Baublienės, „be galo džiugu, jog dar yra kuriančių vaikų, kad jie žino, koks gražus lietuvišku žodžiu prakalbintas pasaulis, nes žodis visas tylas sudaužo...“

Nuoširdžiai dėkoju Julijos tėveliams Daivai ir Rolandui, padėjusiems nuvykti į konkurso „LABAS 2019“ nugalėtojų apdovanojimo šventę.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Šliažienė

 

Tėvų, mokinių žiniai!

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tėvų, mokinių žiniai!

Mokyklinės uniformos matavimai vyks

2019 m. gegužės 27 d. (pirmadienį) nuo 14.30 val. choreografijos klasėje (prie aktų salės).

UAB „Savitas stilius“ siūlo įsigyti ir polo marškinėlius su progimnazijos emblema, kurie tiktų šiltu laikotarpiu. Rekomenduojama progimnazijos spalva – tamsiai mėlyna. Marškinėliai yra vaikiški (nuo 4 iki 12 metų atitinka mūsų uniformų dydžius 122-164) moteriški (dydžiai XS-XXL) ir vyriški (dydžiai XS-XXL). Vaikiškų polo marškinėlių kaina 8 eur/vnt (be logotipo). Suaugusių – 9 eur/vnt (be logotipo) Marškinėlių sudėtis 100 % medvilnė. Galima išsiuvinėti progimnazijos emblemą, papildomai tai kainuotų 3 eur.

Mokyklinę uniformą galima užsisakyti ir internetu. 
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gavėnios skaitymai

„O kai eidamas pro bažnytėlę pakelsiu akis į dangų, žinosiu – padėjau Tau nešti kryžių.“

Balandžio 17 d. po 4 pamokų mes, teatro studijos „Einu su Kristumi“ nariai, pakvietėme mokytojus į gavėnios renginį „Padėsiu Tau nešti kryžių“.

Skaitėme eiles apie kenčiantį Kristų, tikėdami Jo prisikėlimu, ir iš savo širdelių siuntėme Jam meilę.

Gabija Jonauskytė ir Kornelija Noreikaitė, 5b kl. mokinės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

velykos2019

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pirmosios pagalbos suteikimo mokymai

Balandžio 17 d., bendradarbiaujant su su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių skyriumi, buvo suorganizuoti Pirmosios pagalbos suteikimo mokymai 5-8 klasių mokiniams. Praktinius mokymus vedė savanoriai. Jų metu dalyviai įgijo praktinių įgūdžių, galinčių padėti suteikti pirmąją pagalbą šalia esančiam.

„Bendraminčių“ narė Saida Stulpinaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Grafikos darbų paroda

6b klasės mokinė Emilija Eirošiūtė (mokytoja Ligita Kaziukonė) surengė savo personalinę grafikos darbų parodą. Joje mokinė eksponuoja savo laisvalaikio piešinius, animacinius personažus bei savo sukurtus herojus. Džiaugiamės gražia mintimi, idėjine paroda, motyvacine veikla, kūrybiniu įkvėpimu.

„Bendraminčių“ narė Brigita Sankauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių savivaldos mokymai

Mūsų progimnazijoje vyko mokinių savivaldos komandos formavimo mokymai. Juos vedė Lietuvos mokseivių sąjungos Telšių rajono mokinių parlamento narė Raminta Vasiliauskaitė. Mokymuose sužinojome, kaip formuoti komandą, ko reikia, kad ji būtų stipri ir ryžtinga. Užsiėmimuose žaidėme įvairius praktinius lavinamuosius žaidimus. Labai džiaugiamės, kad turėjome tokią puikią progą sustiprinti mūsų mokinių savivaldą.

„Bendraminčių“ narė Brigita Sankauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

VIBELIFT 2019

Ankstų balandžio 11-os rytą mes, grupė aštuntokų, kartu su 8b klasės auklėtoja J. Šliažiene ir bendruomenės nare S. Jakumiene išvykome į Vilnių, kur mūsų laukė neįtikėtinų įspūdžių kupinas renginys.

Tą dieną mes dalyvavome VIBELIFT-e 2019 – jaunimo festivalyje „Kosminė odisėja“. Renginį jau trečius metus iš eilės „Siemens“ arenoje organizavo SMK (Socialinių mokslų kolegija). Jį šauniai vedė humoristas J. Jankevičius, SMK direktorė G. Skučaitė ir grupės „120“ nariai Dovydas ir Šarūnas.

Jame išgirdome daugelio žymių žmonių motyvacinius pranešimus apie būdus įveikti savo baimes (M. Stonkus), piešimo įtaką ieškant savęs (broliai A. ir R. Gataveckai), visuomeniškumo galią ir vertybes (J. Didžiulis), kaip atskleisti savo talentus (G. Jaunius). Be to, sužinojome, kas yra „mūsų universalusis AŠ“ (Monika Marija), ką daryti, kad galėtume rytais lengvai atsikelti iš lovos (V. Bareikis) ir kt. Beje, V. Bareikio pranešimas mus labiausiai sužavėjo, nes trys priežastys, priverčiančios šokti iš lovos, yra labai paprastos, tik mes dažnai jas pamirštame... Na, o jo atliekama daina „Kambarys ežero dugne“ visą jaunimą (arenoje jaunuolių buvo daugiau kaip 4000) pakėlė iš vietų bei privertė kartu su juo šokti ir dainuoti!

Renginyje tikrai turėjome ką veikti: įdėmiai klausėmės pranešimų, pasidarėme gausybę asmenukių su vedėjais, pranešėjais ir jaunaisiais influenceriais, treniravomės kartu su aktoriais A. Bružu ir K. Glušajevu, atlikome jaunimo himną ir šėlome diskotekoje, kurios žvaigždė buvo Beatrich...

Tai buvo wow diena, kurią prisiminsime visą gyvenimą! Šis tobulėjimo šou kiekviename iš mūsų užkūrė galingą vidinę raketą, su kuria galėsime leistis į nepakartojamą savo ateities odisėją!

Renginyje dalyvavę aštuntokai

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 12

Lankytojų skaitiklis