2017-2018

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dėl Nacionalinio diktanto 2018 rašymo

Mieli „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės nariai!

Maloniai kviečiame progimnazijos mokinius, jų tėvelius, mokytojus, darbuotojus – visus, kurie myli savo gimtąją lietuvių kalbą, 2018 m. kovo 2 d., penktadienį, 11 val. dalyvauti Nacionalinio diktanto rašyme.

Šis diktantas – ne tik puiki galimybė pasitikrinti savo žinias, bet ir paskatinimas didžiuotis unikalia lietuvių kalba, ją puoselėti ir taisyklingai rašyti.

Diktantą rašysime 125 kabinete (pirmame aukšte). Renkamės 10.50 val. Prašome atsinešti mėlynai rašantį tušinuką ar rašiklį.

Būtų labai šaunu, kad bendruomenės nariai, norintys rašyti diktantą, iki kovo 1 dienos 14.00 val. apie tai praneštų lietuvių kalbos mokytojai Jūratei Šliažienei (el. p. adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ).

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Užgavėnių linksmybės

Vasario 13 dieną mūsų progimnazijoje buvo švenčiamos Užgavėnės. Tai viena svarbesnių žiemos švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą, norint greičiau prisišaukti pavasarį. Jos organizatoriai šiais mokslo metais buvo septintokai ir jų klasių vadovai (G. Vaitkaitis, J. Šliažienė ir L. Trepkevičienė). 

Nuo pat ankstaus ryto mokykloje ėmė šurmuliuoti persirengėliai: ir pradinių klasių mokinukai, ir vyresnieji. Nemažas jų būrys linksmai pasitiko visus – mokinius, jų tėvelius ir mokytojus – ateinančius į mokyklą. Po trijų pamokų „čigonės“, „raganos“, „daktarės“, „žydai“, „žydelkos“, „velniai“, „giltinės“ sugužėjo į mokytojų kambarį, kuriame kartu su mokytojais varė žiemą, kvietė pavasarį, spėjo ateitį, linksmai žaidė ir šoko. Visus susirinkusius labai nudžiugino net iš tolimosios Gruzijos atvykęs „vyrų vokalinis ansamblis“, kuris padovanojo savo nuotaikingą dainą. Pasibaigus keturioms pamokoms linksmybės tęsėsi progimnazijos stadione, kuriame įvyko lemiama Lašininio ir Kanapinio kova bei buvo sudeginta Morė – blogio, nelaimių ir visiems įkyrėjusios žiemos simbolis!

Nuo senų laikų visoje Žemaitijoje Užgavėnės – tarp didžiausių metų švenčių. Džiugu, kad šios linksmybės yra tapusios gražia mūsų progimnazijos tradicija. 

7b klasės vadovė J. Šliažienė

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Lietuva,  su  gimtadieniu!

 

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvos moksleivių sąjungos Žiemos forumas

Sausio pabaigoje Klaipėdoje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Žiemos forumas 2018 – XXV-oji neeilinė asamblėja. Šiemet šis nacionalinis renginys sukvietė apie 300 moksleivių – LMS narių (mokinių savivaldų atstovų) iš visos Lietuvos. Man teko garbė atstovauti savo progimnazijai.

Atvykusius moksleivius pasitiko koordinatorės, su kuriomis bendravome visą forumą. Penktadienį vyko atidarymas ir kelios paskaitos apie piletiškumą. Šeštadienio darbas buvo pats svarbiausias, nes tvirtinome du labai svarbius dokumentus: „Rekomendacinius Mokyklos tarybos nuostatus“ ir LMS strategijos planą 2018 – 2022 metams. Vakare dalyvavome labai įdomiame socializacijos renginyje, kurį organizavo Klaipėdos informavimo centras. Sekmadienį keliavome į delfinariumą, kur stebėjome delfinų pasirodymą. Čia įvyko ir Žiemos forumo uždarymas.

Dalyvavimas svarbiame nacionaliniame renginyje buvo dar viena rimto darbo ir atsakomybės reikalaujanti patirtis bei galimybė plėsti savo akiratį.

Progimnazijos Mokinių tarybos pirmininkas Nerijus Gustys

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis meninio skaitymo konkursas

Vasario 1 dieną Žemaitės dramos teatre įvyko Telšių rajono mokyklų 5-12 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos Respublikos 100-mečiui. Jame dalyvavo dvi mūsų progimnazijos mokinės: šeštokė Brigita Sankauskaitė (6b) ir septintokė Ema Ežerskytė (7a). 

Už dalyvavimą konkurse Brigita buvo apdovanota padėkos raštu, o Ema užėmė 3 vietą. Nuoširdžiai dėkojame Emos mamai Kristinai už pagalbą ruošiantis konkursui. 

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Meninio skaitymo konkursai

Sausio 22 dieną progimnazijoje vyko tradicinis meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jame dalyvavo septyniolika 5 – 8 klasių mokinių. Skaitovai deklamavo eiles apie Lietuvą, įtaigiai perteikė prozos kūrinių išmintį. Nugalėtojais tapo ir į zoninį konkursą pateko 6b klasės mokinės Brigita Sankauskaitė ir Gintė Trijonytė, 6c klasės mokinys Armandas Bieliauskis ir 7a klasės mokinė Ema Ežerskytė.
Sausio 23 dieną į mūsų progimnazijoje vykusį zoninį skaitovų konkursą sugužėjo nemažas būrys mokinių iš „Džiugo“ ir Luokės Vytauto Kleivos gimnazijų bei Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos. Geriausi skaitovai buvo renkami iš 5 – 8 ir 9 – 12 klasių grupių. Pirmąją vietą konkurse laimėjo Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos 6 klasės mokinys Pijus Jotka , 6 klasės mokinė Brigita Sankauskaitė ir 7 klasės mokinė Ema Ežerskytė iš „Atžalyno“ progimnazijos, IV klasės mokiniai Laurynas Petraitis ir Ernestas Stankus iš „Džiugo“ gimnazijos. Jie dalyvaus rajoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks vasario 1 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre. Linkime jiems sėkmės.

Lietuvių k. mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pamoka „Kaip įjungti lemputę“ antrokams

Jau ne pirmus metus fizikos mokytoja Sonata Kazokevičienė bendradarbiauja su pradinukais. Vesdama pamoką „Kaip įjungti lemputę“ mokytoja  paaiškina ir parodo, kaip sujungti elektros grandinę. 

Netrukus 2a klasės mokiniai įsitraukia į darbą. Ieškodami sprendimų, šurmuliuodami dėlioja laidus, lygina krūvius, sukinėja varžtelius. Netrukus pasigirsta pirmieji džiūgavimai. Pavyko! Tarsi atpildas už kantrybę užsidega mažytė lemputė. Kai kurie mokiniai pabando sujungti ir sudėtingesnę grandinę, panaudodami daugiau laidų. Tačiau tenka įsitikinti, kad reikia būti labai atidiems. Mat lemputė šviečia tik tada, kai susidaro uždara elektros grandinė.

Įspūdžiams nebuvo galo. Antrokai džiaugėsi savo pasiekimais, reflektavo, uždavė klausimų mokytojai. Kad mažiesiems mūsų mokyklos mokinukams pamoka labai patiko, supratau ir aš. Jie visi labai norėtų mokytis fizikos. Ačiū mokytojai Sonatai už draugystę ir įdomias pamokas.

Irma Klaišytė, 2a kl. mokytoja

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė tikybos pamoka „Ko galiu pasimokyti iš tremtinių?“

2018 metais, Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, siekiame prasmingai paminėti šią svarbią datą. Sausio mėn. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 5 klasės mokiniams buvo vedama integruota su klasės valandėle tikybos pamoka „Ko galiu pasimokyti iš tremtinių?“. 

Ji vyko Telšių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyriuje, Telšių miesto seniūnijoje. Ši tema yra aktuali mokiniams, nes tautos istorinėje atmintyje gilų pėdsaką paliko lietuvių tremtys. Įvairiuose šaltiniuose rašoma, kad per 1940 – 1953 m. iš Lietuvos į tremtį ir lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 000 žmonių, iš jų nemaža dalis vaikų. Taip buvo bandoma „nutrinti“ Lietuvą nuo žemės paviršiaus, sunaikinti pačius šviesiausius ir patriotiškiausius to meto žmones, sužlugdyti jų dvasią, tikėjimą.

Netradicinę pamoką organizavome kartu su Telšių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyriaus pirmininke Regina Chmieliauskiene. Susitikome ir išgirdome gyvą žodį net iš 9 buvusių tremtinių. Pradžioje mokiniai pristatė savo paruoštą projektą apie lietuvių tremtį. Po to tremtiniai dalijosi patirtimi, kas padėjo ištremtiems lietuviams išgyventi rūsčiomis gyvenimo sąlygomis. Tarp mokinių ir tremtinių užsimezgė nuoširdus bendravimas, mokiniai uždavė daug klausimų, žiūrėjo to meto nuotraukas. Tremtiniai padovanojo kiekvienam mokiniui dovanėlę –  vėliavėlę, kurioje išsiuvinėtas skaičius 100, pavaišino ekologiškais obuoliais. Mokinius taip pat pasveikino Telšių miesto seniūnijos atstovas ir padovanojo 2018 m. kalendorių.

Šioje pamokoje supratome, kad tremtinių gyvenimas moko neprarasti vilties net ir sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu, visada mylėti ir gerbti Lietuvą, tikėti savo šalimi, išsaugoti meilę Dievui ir artimui. Nuoširdžiai dėkojame už šiltą bendradarbiavimą gerbiamai Reginai Chmieliauskienei ir savo patirtimi pasidalijusiems buvusiems tremtiniams.

Tikybos mokytoja metodininkė, direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė

 

Puslapis 6 iš 11

Lankytojų skaitiklis