2017-2018

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dovana bibliotekai

Dėkojame 3b klasės mokinės Sofijos Slavinskaitės ir 6a klasės mokinio Benedikto Slavinskio tėveliams už padovanotas knygas progimnazijos bibliotekai.

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. (V. M. Tekerėjus)
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Aktyviai paminėta Pasaulinė žemės diena

Kovo 20 d. mūsų progimnazijoje buvo paminėta Pasaulinė žemės diena. Tądien vyko integruota edukacinė pamoka 7-tų klasių mokiniams, kurią organizavo biologijos mokytoja metodininkė Rima Narbutienė, fizikos mokytoja Sonata Kazokevičienė ir chemijos mokytoja metodininkė Ina Gedvilienė. 

Klasėms atstovavo 3 komandos, kurios savo išmanumą ir išradingumą parodė Protų mūšyje. Komandos išsirinko kapitoną,  nupiešė emblemą, sugalvojo šūkį ir jį pristatė. Pasitikrino gamtamokslines žinias. Aktyviai dalyvavo skysčio pernešimo užduotyje. Mokiniams patiko ir jie noriai atliko grandinės jungimo užduotį. Nelengva buvo atpažinti vaisius užrištomis akimis. Susumavus rezultatus pirmą vietą (28,8) laimėjo 7b klasės komanda, antra (27,6) liko 7a klasė, trečia vieta (24,8) atiteko 7c klasei. Mokiniams buvo smagu dalyvauti edukacinėje pamokoje, pagilinti gamtamokslines žinias, pamąstyti apie gamtos išsaugojimo svarbą. Taip pat mūsų progimnazijos mokinių komanda, vadovaujama mokytojų Rimos Narbutienės ir Sonatos Kazokevičienės dalyvavo rajono konkurse „Mano Žemės grožis“, kuris vyko „Ateities“ progimnazijoje. Iš dalyvavusių  6 komandų, „Atžalyniečiai“ užėmė 2 vietą ir buvo apdovanoti Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės padėkos raštu ir dovanėlėmis.

3a klasės mokiniai ir būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai dalyvavo Žemės vėliavos iškėlimo ceremonijoje Telšių miesto amfiteatre. Mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas, noriai atsakinėjo į klausimus, sodino gėlių daigelius, klausėsi linksmų dainelių. Trečiokai už aktyvų dalyvavimą ir teisingai atsakytus klausimus buvo apdovanoti inkilu, kurį nutarė įkelti  klasės draugo Luko sodyboje. Pasak trečiokės Gabrielės Žutautaitės, visi buvo patenkinti, džiaugėsi renginiu ir suprato, kad gamtą mylėti labai svarbu.

„Bendraminčių“ informacija

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Dėkoju tau, Lietuva!

Kovo 9 d. progimnazijoje buvo organizuojama diena be pamokų „Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio diena“. Renginiai šiai datai paminėti progimnazijoje prasidėjo vasario mėnesį ir tęsis iki mokslo metų pabaigos. Kovo 9-osios rytas prasidėjo aktų salėje koncertu, kurį padovanojo mūsų progimnazijos mokiniai. Literatūrinė kartų (pradinukų, vyresniųjų klasių mokinių ir mokytojų) kompozicija, vaizdai ekrane, akcentuojantys svarbius istorinius įvykius, priminė, koks sunkus kelias buvo nueitas, siekiant išsaugoti valstybę. Kaip visada džiugino mūsų šokėjai ir dainorėliai, kurie skyrė daug gražių, jausmingų dainų Lietuvai. Nuotaikingą dainą padovanojo ir mokytojų ansamblis.

Esame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio liudininkai ir norėdami įamžinti tą liudijimą sukūrėme savo aktą, kuriame noriai visa bendruomenė pasirašėme už LAISVĄ LIETUVĄ. Šventėje dalyvavo ir progimnazijos bendruomenę prasmingais žodžiais pasveikino Katedros administratorius kan. Vygintas Gudeliūnas ir Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Arūnas Juška.  Direktorius Vytautas Vaitkus Lietuvos valstybės 100-mečio proga už  atiduotą savo laiką, energiją, dvasinę stiprybę, teisingumą ir begalinę šilumą, dirbant mūsų visų Tėvynės gerovei, apdovanojo padėkos raštais direktoriaus pavaduotoją ugdymui Jadvygą Dapšienę, šokio mokytoją Dinarą Dacienę, muzikos mokytojus Gintarą Vaitkaitį, Laimą Petrulaitienę, lietuvių k. mokytojas Jūratę Šliažienę ir Danguolę Eirošienę, kūno k. mokytoją Loretą Jankauskienę, technologijų mokytoją Jadvygą Martinkienę, pradinių klasių mokytojas Irmą Klaišytę ir Ireną Bugelienę, Mokinių tarybos pirmininką Nerijų Gustį, 8b klasės mokines Akvilę Gedvilaitę ir Ievą Jankauskaitę, 7a klasės mokinę Emą Ežerskytę. Šventėje taip pat dalyvavo rajono mokinių parodos-konkurso „Knygos skirtukas Lietuvos 100-mečiui“, kurio organizatorė mūsų progimnazija (vad. technologijų mokytoja J. Martinkienė), dalyviai iš Vincento Borisevičiaus, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijų, Telšių „Ateities“, „Germanto“, „Atžalyno“ progimnazijų. Nugalėtojams įteikti padėkos raštai ir dovanėlės.

Šventę vainikavo pradinukų ir vyresniųjų klasių chorų atliekama daina „Mūsų dienos kaip šventė“ bei 5-8 klasių mokinių ir klasės vadovų „Keksiukų fiesta“. Visiems buvo smagu pabūti jaukioje bendrystėje, kartu  pajausti, kad mes „...tikrai mylim Lietuvą“. Koncertą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, padovanojome ir savo kaimynams Naujamiesčio mokyklai.

Po koncerto vyko mokinių Protų mūšiai „Lietuvos šimtmetis“, kūrybinės dirbtuvės „Šimtas žodžių Lietuvai“  bei sportinės varžybos „100 x 100“. 

Nuoširdžiai dėkojame visiems menų vadovams, „Piliečio žadintuvui“, rengusiems meno kolektyvų koncertą „Dėkoju tau, Lietuva!“ Dėkojame visiems programoje dalyvavusiems mokiniams bei  dovanojusiems nepakartojamą šventę ir geras emocijas. Ačiū operatoriams Justui ir Gvidui, filmuko „Kas man yra Lietuva?“ kūrybinei grupei,  buvusiems „Atžalyno“ mokiniams Kotrynai Dacytei, Dominykui Petrulaičiui už kokybiškus vaizdus, fotografei Valdai (8b kl.) už šventės įamžinimą. Ačiū mokinių tėvams už supratingumą ir pagalbą savo vaikams. Ačiū direktoriui Vytautui Vaitkui už visų iniciatyvų palaikymą, nuolatinę pagalbą. Ačiū visai bendruomenei, dalyvavusiai koncerte ir negailėjusiai plojimų. Ačiū turime pilną maišą... daliname visai bendruomenei, nes visi kartu atlikome daug prasmingų darbų (kartais nematomų) ir padovanojome sau, kolegoms,  savo tėvynei Lietuvai. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konferencija „Aš čia gyva“

Kovo 7 dieną Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinė mokinių konferencija ,,Aš čia gyva“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Joje pranešimus skaitė mokiniai iš Latvijos Respublikos Kandavos pagrindinės mokyklos, Plungės, Mažeikių ir Telšių rajonų mokyklų. Iš viso buvo perskaityta 11 pranešimų, pristatytos 2 meninės kompozicijos, parodytas sukurtas filmas ,,Istorija – ilgaamžių lūpomis“. 

Konferencijoje dalyvavo trys Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokinės. 5c klasės mokinė Patricija Girkontaitė, kurią paruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danguolė Eirošienė, skaitė pranešimą „Lietuvių, gyvenusių prieš šimtą metų ir seniau, sumanumas ir išradingumas“. Penktokė  kalbėjo apie senovės lietuvių gyvenimo sąlygas, jų norą palengvinti buitį, nelengvą žmonių kasdienybę, darbus, vaikų auginimą. Mokinė akcentavo, kad, nepaisydami sunkių gyvenimo sąlygų, senovės lietuviai neverkšleno ir nuolat ieškojo būdų, kaip pagerinti gyvenimo kokybę. Ji pasakojo, kur ir kodėl senoliai sodino įvairiausius augalus, kokius prietaisus sumeistraudavo, kokiais pačių padarytais žaislais džiugindavo mažylius. Ji pasidalino savo žiniomis, įgytomis per lietuvių kalbos pamokas, apsilankius „Alkos“ muziejaus Žemaitijos kaimo ekspozicijoje.

7a klasės mokinė Ema Ežerskytė pristatė pranešimą „Vyskupo Justino Staugaičio kelias Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šviesoje“. Konferencijai jai pasiruošti padėjo tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė. Septintokė dalyvius supažindino su Nepriklausomybės akto signataru ir pirmuoju Telšių vyskupu Justinu Staugaičiu, jo veikla Bažnyčios ir valstybės gyvenime. Ji priminė, kad jam pirmininkaujant Seime buvo priimta Lietuvos Konstitucija, įvesta nacionalinė valiuta, įgyvendinta žemės reforma. J. Staugaitis – pirmasis Telšių vyskupijos vyskupas, įkūręs Telšių kunigų seminariją, steigęs parapijas, savo darbus tikybos, moralės, politikos tematika spausdinęs daugybėje laikraščių, išleidęs trijų tomų apysaką „Tiesiu keliu“. J. Staugaitis vykdė aktyvią socialinę veiklą, kuriant valstybę: įsteigė 2 pradines mokyklas, mergaičių progimnaziją, senelių ir našlaičių namus, steigė bibliotekas, mokslo draugijas, darželius, rengė įvairias paskaitas, vaidinimus.

Ignė Druskinytė, 7b klasės mokinė, skaitė pranešimą „Kūrybiškumas – kelias į knygų skaitymo džiaugsmą, pasitinkant Lietuvos 100-metį“. Šiai septintokei pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė. Mokinė pasidalino savarankiško grožinės literatūros skaitymo patirtimi, pasiūlė įvairių, kūrybiškumą skatinančių knygų pristatymo būdų. Ji teigė, kad knygų skaitymas – tai žinių apie pasaulį gavimo būdas, žadinantis žingeidumą, smalsumą, lavinantis vaizduotę ir kūrybiškumą. Anot Ignės, kūrybiškumą mokiniai ugdosi interpretuodami kūrinius, žodžiu ir raštu kurdami įvairius tekstus, atlikdami kūrybinius darbus. Ji teigė, kad šiais metais, kai švenčiamas Lietuvos 100-metis, ypač svarbu suprasti, kad, remiantis literatūra, yra formuojamos mokinių moralinės nuostatos, jų svarba jauno žmogaus gyvenime. Ignė sakė, kad mokiniai – mūsų šalies ateitis, kuri turi vertinti lietuvių kalbą kaip svarbią Lietuvos piliečio tapatybės dalį. Jie privalo saugoti savo gimtąją kalbą, kad Lietuva būtų ir išliktų gyva.

Ši konferencija – puikus būdas plėsti mokinių akiratį, ugdyti jų komunikavimo, pažinimo bei kūrybingumo kompetencijas. Taip jauni žmonės mokosi mylėti savo kraštą, gerbti jį ir juo didžiuotis.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nacionalinis diktantas 2018

Kovo 2 dieną mūsų progimnazijoje, kaip ir daugelyje Lietuvos mokyklų, bibliotekų, savivaldybių, įmonių bei organizacijų, buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti mus didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.Nacionalinis diktantas organizuotas vienuoliktą kartą.

Šiame konkurse dalyvavo 40 mūsų mokyklos mokinių ir dvi mamos – Jūratė Beržinienė ir Vilma Druskinienė. Jie rašė vienuolio pranciškono, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“, kuris buvo labai prasmingas ir pakankamai sudėtingas. Tekste – daug žodžių, kuriuos reikėjo rašyti su nosinėmis raidėmis ar didžiąja raide iš pagarbos. Sudėtingos būta ir sakinių skyrybos. Nepaisydami minėtų sunkumų ir rašydami Nacionalinį diktantą, mokiniai ir mamos įrodė, kokia svarbi jiems yra gimtoji kalba, dėl kurios taip ilgai kovojo mūsų protėviai.

Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos vedėjai Aušrai Vaičiulienei ir direktoriui Vytautui Vaitkui, kurie padėjo organizuoti bei vykdyti šį konkursą.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Lietuvių kalbos savaitė

Vasario 26 – kovo 2 dienomis progimnazijoje vyko tradicinė lietuvių kalbos savaitė „Gyva kalba – gyva ir tauta“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Pirmadienį, nuo pat ankstyvo ryto, visa progimnazijos bendruomenė rinko gražiausius lietuviškus žodžius. Iš viso balsavime dalyvavo net 395 dalyviai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad iš šimto paminėtų gražiausių lietuviškų žodžių daugiausia balsų pelnė šie trys žodžiai: ačiū, Lietuva, Tėvynė. Antradienį vyko plakato LIETUVIŲ KALBA – TAI... kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai su klasių vadovais kūrė plakatus ir jais papuošė kabinetų duris. Trečiadienį buvo rašomas diktantas ir renkamas raštingiausias penktokas, šeštokas, septintokas ir aštuntokas. Nugalėtojais tapo šie mokiniai: Lina Tekoriūtė,5a ir Goda Nordelytė,5c, Akvilė Sukauskaitė, 6b, Ema Ežerskytė, 7a, Akvilė Gedvilaitė, 8b. Ketvirtadienį pradinių klasių mokiniai vyresniesiems skaitė legendas ir padavimus apie Lietuvą. Mažiesiems tai buvo puiki proga lavinti skaitymo įgūdžius, o vyresnieji įdėmiai klausėsi ir prisiminė savo krašto praeitį, gilino įgytas žinias. Penktadienį 40 progimnazijos mokinių ir dvi mamos rašė Nacionalinį diktantą ir pasitikrino rašybos ir skyrybos žinias.

Ši savaitė buvo kupina įvairių veiklų, netrūko kūrybiškumo ir noro puoselėti neįkainojamą tautos turtą – gimtąją kalbą.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė D. Eirošienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kaziuko mugė „Atžalyne“

Kovo 2 d. progimnazijoje nuo ryto skambėjo liaudiška muzika, nes tądien buvo organizuojama tradicinė Kaziuko mugė.  Pertraukų metu kviesliai iš 4a klasės, vadovaujami mokytojos E. Kavaliauskienės,  visus  kvietė nepasididžiuoti ir atvykti į turgų.  

Kaziuko mugei ruošėsi ne tik pradinių klasių mokiniai, bet ir jų tėveliai bei seneliai. Tad jau po 4 pamokų aktų salėje prekyba virte virė. Daugiausia buvo prekiaujama įvairiais namuose keptais pyragėliais, saldumynais, rankų darbo papuošalais iš  karoliukų, velykiniais suvenyrais, dirbiniais iš medžio ir kt. Tądien džiugino ne tik pirkiniai, bet ir  puiki  tiek pardavėjų, tiek pirkėjų nuotaika.

Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių metu mokosi estetiškai pateikti pirkinį, kultūringai bendrauti, derėtis,  džiaugtis savo ir draugų bei savo šeimos narių sukurtais  dirbiniais. Nuoširdžiai dėkojame  tėveliams ir seneliams dalyvavusiems Kaziuko mugėje. 

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvių kalbos savaitės „Gyva kalba – gyva ir tauta“, vykstančios progimnazijoje vasario 26 - kovo 2 dienomis, renginių planas

Pirmadienis (vasario 26 diena)

Gražiausio lietuviško žodžio rinkimas

Antradienis (vasario 27 diena)

Plakato LIETUVIŲ KABA – TAI... kūrybinės dirbtuvės

Trečiadienis (vasario 28 diena)

Raštingiausio penktoko, šeštoko, septintoko ir aštuntoko rinkimas

(per lietuvių kalbos pamokas)

Ketvirtadienis (kovo 1 diena)

Legendų ir padavimų skaitymas „100 legendų ir padavimų apie Lietuvą“

(pradinių klasių mokiniai skaitys 5 – 8 klasių mokiniams)

Penktadienis (kovo 2 diena)

Nacionalinio diktanto rašymas

Renginius organizuoja lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 

Įrašai

Puslapis 5 iš 11

Lankytojų skaitiklis