2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos dviračių iššūkis „Mink už Telšius 2017“

Džiugu, kad gegužės 16 d. mūsų Telšių „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė solidarizavosi su kitų įstaigų, organizacijų atstovais ir taip gausiai prisijungė prie organizuojamo dviračių iššūkio „Mink už Telšius 2017“. 

Susirinkusieji numynė apie 10 km (maršrutas Telšiai - Degaičiai - Telšiai). Dėkojame 4a, 4c, 5a, 6a, 6b, 6c ir 7a klasių atstovams bei atvykusiems tėveliams. Šiuo metu mūsų „Atžalyno“ progimnazijos komanda užima 3 vietą mokyklų pogrupyje, todėl kviečiame visus pasistengti dar daugiau minti bei kaupti kilometrus mūsų mokyklos komandai.

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerb., Bendruomenės nariai,

gegužės 16 d. 18 val. kviečiame Jus prisijungti prie mūsų Telšių „Atžalyno“ progimnazijos komandos  ir sudalyvauti akcijoje Europos dviračių iššūkis 2017 „MINK UŽ TELŠIUS“.  Maršrutas Telšiai - Degaičių parkas - Telšiai.  Dalyviai rinksis nuo 17.40 val. Turgaus aikštės centre prie Telšių miesto laikrodžio, startas – 18 val.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinės moksleivių ir NVO varžytuvės „Sveikatingumo maratonas 2017“

Š. m. gegužės 8 d. Telšių „Germanto“ progimnazijoje vyko tradicinės respublikinės moksleivių ir NVO varžytuvės „Sveikatingumo maratonas 2017“. Renginys  buvo skirtas Raudonojo kryžiaus įkūrimo 154-osioms metinėms paminėti. Šiose varžytuvėse 5 – 8 kl. mokinių amžiaus grupėje dėl pereinamosios mero taurės rungėsi ir mūsų Telšių „Atžalyno" progimnazijos komanda, vadovaujama VSPS A. Matulevičienės.

Dalyviai turėjo pristatyti piešinį bei paruošti sveiko maisto patiekalų. Komandos buvo vertinamos už prisistatymus, tikrinamos jų žinios sveikos gyvensenos, saugaus eismo bei pirmosios pagalbos teikimo klausimais. Po įtemptos kovos buvo paskelbti nugalėtojai ir jais tapo mūsų progimnazijos komanda, kurią sudarė šie mokiniai: J. Vaitkaitytė, M. Petkutė, G. Vasiliauskaitė, V. Steckytė, E. Mackevičiūtė. Visoms komandoms ir jų vadovams buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanos.

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „Valanda su knyga“

Balandžio 24-30 dienomis visoje Lietuvoje vyko 17-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės, kurios tema #tuesibiblioteka, renginiai.

Vienas iš Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių Telšių rajone buvo akcija „Valanda su knyga“. Šią akciją inicijavo Telšių švietimo centras, Telšių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis,  lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė taryba, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka. Jos tikslas – populiarinti skaitymą, skatinti ir ugdyti vaikų kūrybiškumą bei puoselėti meninio žodžio suvokimą ir gebėjimą kurti. Šis renginys rajone vyksta jau antrus metus.

Mūsų progimnazijos bendruomenė taip pat neliko abejinga ir aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis skaitė H. K. Anderseno pasakas. Patiems mažiausiems – pirmokams – skaitė mokytojos, o kitų pradinių klasių mokiniai klausėsi, kaip jiems skaito klasės draugai. Po to klasėse vyko diskusijos apie tai, ko moko pasakos. Mokiniai noriai dalijosi savo mintimis, kodėl jiems reikia skaityti. Pradinių klasių mokinius šioje veikloje paskatino dalyvauti bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė ir pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė D. Riškienė.

Mokyklos skaitykloje penktokai ir šeštokai kartu su jos darbuotoja D. Krauziene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Savickiene garsiai skaitė persų pasakas „Žvirblis“ ir „Senutė“. Skaitymai buvo apibendrinti pokalbiais apie pasakose pavaizduotas situacijas ir vertybes.

6b klasės mokiniai, paraginti socialinės pedagogės V. Dacienės bei klasės vadovės J. Šliažienės, apsilankė pailgintos dienos grupėje ir pradinukams garsiai perskaitė tris H. K. Anderseno pasakas – „Mergaitė su degtukais“, „Coliukė“ ir „Karalaitė ant žirnio“. Mažieji klausytojai buvo labai atidūs ir pažadėjo šeštokams jų perskaitytas pasakas iliustruoti.

Kurkime biblioteką kartu. Bibliotekos gali ir turi būti tokios, kokių reikia skirtingiems į jas ateinantiems žmonėms. Tu gali ją keisti.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygų pristatymo konkursas Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

Šiais metais Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizavo regioninį Knygų pristatymo konkursą vaikams ir jaunimui. Konkurso tikslai – populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams bei jaunimui, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti, atsirinkti ir įtaigiai pristatyti knygas.

Balandžio 26 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko knygų pristatymo atrankinis konkursas, skirtas 17-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Jo metu trijose amžiaus kategorijose pasirodė 62 mokiniai iš 9 mokyklų, buvo pristatytos 22 knygos. Vaikai knygas pristatė atsakingai, rimtai, išraiškingai, įdomiai, entuziastingai ir linksmai pasiruošę. Pristatymų metu buvo naudotos dekoracijos, muzika, skaidrės.

Šiame konkurse mūsų progimnazijos garbę gynė 6b klasės mokinės Dominyka Jakumaitė ir Kamilė Vaitkutė. Jos labai išradingai ir stilingai pristatė anglų rašytojos J. Wilson knygą „Mes – dvynės“. Konkurso pabaigoje mergaitės buvo apdovanotos Telšių  Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos padėkos raštais ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos įsteigtais prizais.

Dalyvauti šiame šiame konkurse Dominyką ir Kamilę paskatino progimnazijos bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė, o konkursui jas paruošė lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šliažienė.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinis knygų skirtukų konkursas „Piliakalnių legendos“

Seniausioji Lietuvos istorija neatsiejama nuo piliakalnių. Mitiniais laikais piliakalnius supylė milžinas Naglis. Bent taip teigiama padavimuose. Dabartinės Lietuvos teritorijoje priskaičiuojama apie 1000 piliakalnių. Beveik pusėje iš jų stovėjo medinės ir mūrinės pilys. Pilys ir piliakalniai – mūsų protėvių architektūros meno pavyzdžiai.

Respublikinį knygų skirtukų kūrimo konkursą „Piliakalnių legendos“ organizavo Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazija. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai, paskatinti bibliotekos vedėjos A. Vaičiulienės ir technologijų mokytojos J. Martinkienės. Mokiniai skaitė padavimus ir legendas apie piliakalnius bei įamžino juos apipindami mitologiniais simboliais. Šis konkursas skatino mokinius skaityti knygas bei lavinti meninius gebėjimus. Mokiniams Evai Mažeikaitei ir Benediktui Slavinskui ir mokytojai įteikti padėkos raštai. Padėkos raštas įteiktas ir progimnazijos bendruomenei.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvių kalbos mokytojų gerosios patirties užsiėmimas

Balandžio 20 dieną mūsų progimnazijoje įvyko Telšių rajono lietuvių kalbos mokytojų gerosios patirties užsiėmimas.

Jame buvo aptartos PUPP ir 6, 8 klasių standartizuotų testų vertinimo naujienos, problemos ir kitos aktualijos.Taip pat pasidalinta mintimis iš Žematijos regiono konferencijos „Grąžinti knygą į vaikų rankas – iššūkis XXI amžiaus mokytojui“. Lietuvių kalbos mokytojos pristatė projekto „Mano sėkmės istorija 2017“ medžiagą.

Užsiėmime gerąja savo darbo patirtimi dalijosi mūsų mokyklos mokytojos Danguolė Eirošienė ir Jūratė Šliažienė. Jos pristatė pranešimus „Kaip sekasi dirbti 5 ir 7 klasėse pagal atnaujintas lietuvių kalbos ir literatūros programas?“ Mokytojos kalbėjo apie darbo privalumus ir trūkumus, su kuriais susiduria dirbdamos 5 ir 7 klasėse pagal naująją programą. Taip pat jos pasidalijo su kolegėmis sukaupta metodine medžiaga: integruotų pamokų planais, pateiktimis, dalomosiomis užduotimis.

Džiugu, kad minėtos mūsų progimnazijos mokytojos ėmėsi iniciatyvos ir aptarė su kitų mokyklų lituanistėmis tai, kas palengvina kasdieninį mokytojo lituanisto darbą.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautiniai projektai eTwinning „Atžalyno“ progimnazijoje

Į tarptautinių eTwinning projektų veiklas „Atžalyno“ progimnazija įsijungė 2007 metais balandžio mėnesį. Per šį laikotarpį įvykdyti 29 projektai. Aštuoni iš jų apdovanoti NA ir Europos kokybės ženkleliais.

Projektas „Kaip paukštis“ pasiekė aukštą įvertinimą. Jis suteikė mokyklai „Geriausia Lietuvos eTwinning mokykla 2009“ vardą. Projektas buvo pristatytas Europos mokyklų bendruomenei Berlyne.

Projektas „Tarpkultūrinis dialogas pasakose, dramoje ir mene“ pripažintas „Geriausia eTwinning mokykla 2011“. Šis projektas konkurse „Europos eTwinning apdovanojimai 2013“ laimėjo Mevlana apdovanojimą už tarpkultūrinį supratimą, ryšius tarp skirtingų kultūrų, skirtingų žmonių, tarpkultūrinį supratimą. Aukšti projekto vykdymo įvertinimai projekto koordinatorei Danutei Raudienei suteikė galimybę dalyvauti tarptautinėse eTwinning konferencijose Ispanijoje, Vokietijoje.  

Per eTwinning veiklas mūsų mokykla buvo pakviesta 2008-2010 vykdyti Comenius projektą „Kelionė po Europą, remiantis vaiko fantazija“ Šio projekto metu mokytojai galėjo aplankyti Europos mokyklas, pasikeisti pedagogine patirtimi su partneriais iš Lenkijos, Turkijos, Airijos, Vokietijos, Velso, Ispanijos, Suomijos. Mokykla priėmė svečius iš partnerių mokyklų. Susitikime dalyvavo ir mokiniai iš Europos, kurie galėjo aplankyti mūsų mokinių šeimas, dalyvauti pamokose, ekskursijose, kitose veiklose.

Per eTwinning programą mūsų mokykla tapo žinoma ir matoma Europos mokyklų bendrijoje. Ir ne tik mokykla. Projektų partneriams yra pristatoma gyvenamoji vieta, tai yra Telšiai. Supažindinama su svarbiausiomis ir gražiausiomis miesto vietomis, pramone, žmonėmis, ugdymo ir valdymo įstaigomis. Teikiama informacija apie Lietuvą, jos gamtą, žymiausias ir svarbiausias šalies vietas, jos kultūrą, istoriją, geografiją ir kt. Informacija yra teikiama, pradėjus vykdyti naują projektą.

Daug mokyklos mokinių yra dalyvavę projekto veiklose, gavę projekto kokybės pažymėjimus, smulkias dovanėles iš NA. Mokykloje vykdyti projektai buvo pristatomi respublikinėse konferencijose Kelmėje, Plungėje, Gargžduose, eTwinning seminaruose mokykloje, rajone, Vilniuje.

Šiais mokslo metais vykdomi trys projektai: tarptautinis projektas „Health and Nature“, kuris įgalina projekto narius keistis informacija apie sveiką gyvenseną, jos reikšmę žmogaus gyvenime, dirbti smulkesnėse tarptautinėse grupėse, kuriant pasakas apie „Gražiąją Voveraitę“, iliustruojant ir vaidinant jas, ruošiant video susitikimus. Į projekto veiklas įtraukti 3-4 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas. Mokinių iliustracijos puikiai įvertintos partnerių: Matanat Ahadova Great:) I`ve added your illustrations to the book. Marlene Ruiter-Gangol Those paintings are so wonderful, congratulations! I like them so much. We have Easter holidays in Austria. I'm wondering what my pupils will say when I show them your pictures!

Nuoroda į projektą: https://twinspace.etwinning.net/23909/home

„Mano ir Tavo Lietuva“ dalindamiesi gerąja darbo patirtimi TwinSpace erdvėje talpiname foto, video medžiagas ir aprašus, drauge džiaugiamės įvairių renginių akimirkomis. Partneriai ieško informacijos apie etnografinius regionus. Įdomu tai, kad šiame projekte dalyvauja išeiviai iš Lietuvos, kurie gyvena Vokietijoje. 

„eTwPavasaris kartu!“. Mokytojai ir mokiniai organizuoja bendrą pavasarinę veiklą kartu su vienišu, neįgaliu ar kitą socialinę atskirtį patiriančiu asmeniu ir įamžina veiklą nuotraukose su trumpu aprašymu bei pasidalina jomis bendroje veiklos galerijoje, kad pasimokytume vieni iš kitų ir pasikeistume idėjomis prasmingai veiklai! Stebime pavasario požymius, pristatome šventes mokyklų bendruomenėse, žaidimus lauke. Į projekto veiklą pakvietėme mūsų kaimynus iš Naujamiesčio mokyklos. Planuojame kartu surengti dvi veiklas, tai susipažinimo ir  žaidimų popietes. Abiejų mokyklų projekto vadovės Marija, Danutė, Irena ir Irma aptarėme bendras veiklas.

Nuoroda į projektą: https://twinspace.etwinning.net/37522/home

Paskutiniai du eTwinning projektai vykdomi su Lietuvos mokyklomis. Mūsų mokykla yra viena iš projekto koordinatorių. Projektai įgalina įtraukti Lietuvos mokytojus į eTwinning veiklas, moko naujus narius naudotis Twinspace erdve, pradėti vykdyti projektus su kitomis Lietuvos mokyklomis, skleisti žinią apie mokyklą, jos gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, dirbant komandoje.

https://twinspace.etwinning.net/23189/home

Nuorodos į filmus: 

https://www.youtube.com/watch?v=USgFCvRJM-M&t=4s

https://www.youtube.com/watch?v=chnaeUneW7Y

https://www.youtube.com/watch?v=s84oe2e-JaM

https://www.youtube.com/watch?v=SzDMHUCMKBg

https://www.youtube.com/watch?v=A_w-g_7J0FE&t=59s

https://www.youtube.com/watch?v=A_w-g_7J0FE&t=210s

Projektų koordinatorė mokykloje nuo 2007 m. Danutė Raudienė, mokytoja metodininkė

 

Įrašai

Puslapis 2 iš 13

Lankytojų skaitiklis