2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Svečiuose studentės

Lapkričio 29 d. „Atžalyno“ progimnazijoje svečiavosi Šiaulių valstybinės kolegijos Mokymo paslaugų centro Telšių skyriaus Socialinio darbo studijų programos antrakursės. Studentės kvietė ketvirtokus smagiai praleisti laiką, kartu žaismingai pakalbėti apie psichinę sveikatą, jos stiprinimą.

4a klasės mokiniai kviesti dalyvauti protų mūšyje, susiskirstant į „Morkiukų“, „Kiaušiukų“ ir „Obuoliukų“ komandas. Mokiniai minė mįsles, atsakinėjo į klausimus apie sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą, užbaiginėjo posakius ir t.t. Laimėti taškai - lazdyno riešutukai. Vaikai apdovanoti pagyrimo raštais, obuoliais bei naminiu obuolių pyragu.

4b klasės mokinius studentės kvietė dovanoti vienas kitam dovanas bei palinkėti kažko mielo artėjančių žiemos švenčių proga. Mokiniai žaidė "šaradas", kalbėjo apie švenčių laukimą, dalijosi mintimis, ko dar be dovanų jie laukia. Prisiminta ir lapkričio 29-ąją minima Draugo diena. Tad kalbėta apie draugystės svarbą, žaistas žaidimas „Draugystės ryšys“. Po linksmų užduočių vaikai skanavo studenčių paruoštas saldžiąsias dovanas.

4c klasės mokinius studentės skirstė į grupeles ir skatino komandinį darbą. Vaikai dalyvavo viktorinoje, kurios metu minė mįsles, ieškojo atsakymų į „suktus“ studenčių klausimus. Kai kurie klausimai sutelkė komandos narius rimtam ir bendram darbui. Po viktorinos mokiniai apdovanoti saldainiais, kuriuos dalinantis vėl prisiminta Draugo diena. Kalbėta apie draugiškumą, dalijimąsi ir t.t.

Užsiėmimų metu vaikai praplėtė žinias, kaip sveikos mitybos, aktyvaus gyvenimo būdo pagalba stiprinama psichinė sveikata. Mokiniai patyrė nemažai teigiamų emocijų, kurios taip pat labai svarbios psichinei sveikatai. Ačiū studentėms už apsilankymą.

Psichologė R. Kniukštaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Atžalyno“ progimnazijoje atidarytas poilsio kambarys

Mokinių ugdymosi sėkmei didelę įtaką turi mokyklos mikroklimatas. Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje patrauklios aplinkos kūrimui skiriama nemažai dėmesio. Prieš porą metų, mokykloje atsiradus laisvų patalpų, direktoriui Vytautui Vaitkui gimė idėja vienoje iš jų įrengti mokinių poilsio kambarį.

Jo erdvių projektą paruošė technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė, o įrengimo darbus atliko patys mokiniai su technologijų mokytojais.

Lapkričio 17 dieną progimnazijoje įvyko iškilmingas poilsio kambario atidarymas. Simbolinę juostelę perkirpo progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus ir mokinių tarybos pirmininkas Nerijus Gustys. Sveikinimo žodį tarė direktorius ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Mokinių tarybos kuratorė Jadvyga Dapšienė. Nerijus Gustys ta proga visiems priminė progimnazijos Mokinių tarybos funkcijas, savivaldos tikslus ir reikšmę. Mokinių taryba paruošė bendravimo poilsio kambaryje taisykles-susitarimus, mokiniai patys organizuoja budėjimą. Poilsio kambaryje mokiniai žaidžia stalo žaidimus, šiltai bendrauja, diskutuoja įvairiomis temomis. Mokinių taryba čia veda susirinkimus, kuriuose aptaria savo veiklos planus: renginių organizavimą, kitus jiems aktualius klausimus.

Džiugu, kad „Atžalyno“ progimnazija tampa vis patrauklesnė. Joje sudarytos tinkamos sąlygos ne tik mokymuisi, bet ir prasmingam poilsiui pertraukų metu ir po pamokų.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 14 – 20 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Ji tradiciškai prasidėjo skaitykloje tekstų skaitymais balsu.

„Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome“ – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų tema – „Ateitis Šiaurės šalyse“.

Mūsų progimnazijos mokiniai per etikos, tikybos, lietuvių literatūros pamokas skaitė ar klausėsi savo klasės draugų skaitomos norvegų rašytojo Stian Hole apysakos „Garmano vasara“. Šis kūrėjas yra įdomus tuo, kad pats iliustruoja savo knygas. Jo kurtos iliustracijos išsiskiria poetiškumu. Autorius žadina skaitytojo smalsumą, kviečia fantazuoti drauge, pildyti pasakojimą savo mintimis ir patirtimi.

Mokiniai buvo ne tik aktyvūs skaitytojai ar atidūs klausytojai, bet ir dalyvavo šaunioje viktorinoje apie šiaurės šalių literatūrą.

Įsimintiniausios savaitės akimirkos buvo įamžintos nuotraukose.

Bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikinimosi diena „Atžalyno“ progimnazijoje

Lapkričio 21 dieną minima Pasaulinė sveikinimosi diena. Sveikinimosi diena buvo sumanyta 1973 m., kai didžiųjų pasaulio valstybių žmonės dėl šaltojo karo aplinkybių buvo susipriešinę, mažai bendravo. Du broliai iš JAV visam pasauliui tada išplatino žinią, skatinančią maloniai sveikintis, šypsotis ir bendrauti. Ši graži tradicija paplito ir Lietuvoje.

Pasaulinę sveikinimosi dieną kasmet pamini ir mūsų progimnazija. Šiemet buvo pasiektas sveikinimosi rekordas. Vienu metu aktų salėje mokiniai ištarė sveikinimosi žodžius… Šią dieną priminė stendas „Kas yra pasaulinė sveikinimosi diena?“ ir Marijono Mikutavičiaus daina „Pasveikinkim vieni kitus“.

Linkime progimnazijos bendruomenei, kad ši graži tradicija taptų kasdienine tradicija, nes pasisveikinimas nieko nekainuoja, o širdžiai teikia daug džiaugsmo.

„Bendraminčių“ narės Brigita ir Deimantė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli Telšių „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės nariai!

2016 m. gruodžio 2 d. (penktadienį) 17 val. organizuojame Advento pradžios paminėjimą, kurio metu klasių atstovai pins adventinius vainikus savo klasei. Kviečiame iš kiekvienos klasės atvykti po kelis tėvelius su vaikais. Vakarojimo metu galėsite nusipinti vainiką ir savo šeimai.

Prašome apie dalyvavimą informuoti klasės vadovą.

Mes pasirūpinsime šiomis priemonėmis: pušų ir eglių šakomis, šienu, vainiko rėmeliais. Kitomis puošimo priemonėmis ir medžiagomis, kurios Jūsų manymu bus reikalingos adventinio vainiko pynimui, prašytume pasirūpinti patiems.

Vakaro nuotaiką praskaidrins karšta arbata, o adventinius vainikus pašventins kunigas.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dalyvavimas akcijoje „Už beprasmes aukas keliuose“

Lapkričio 16 d. minima Pasaulinė kelių eismo nelaimių aukų atminimo diena. Tądien kviečiama prisiminti beprasmiškai žuvusiuosius keliuose ir gatvėse, pagerbti juos. Mūsų progimnazija atsiliepė į Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kvietimą ir dalyvavo akcijoje „Už beprasmes aukas keliuose“.

Mokinių taryba kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšiene ir VSPS Asta Matulevičiene už beprasmes aukas keliuose uždegė žvakutes Turgaus aikštėje. Meras Petras Stulpinas kiekvienai mokyklai įteikė pirmokams knygeles „Eismuolytės užduotėlės“ ir paragino būti pavyzdingais eismo dalyviais.

Kviečiame visus saugoti save ir suvokti, kad eismo sauga priklauso ir nuo mūsų saugaus eismo kultūros bei elgesio. Juk kiekvienas iš mūsų esame eismo dalyvis ir galime prisidėti prie gyvybių išsaugojimo.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimas

Kiekvienais metais mūsų progimnazijoje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.

Tolerancija – tai nei privilegija, nei abejingumas. Tai buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas, vertinimas ir gerbimas. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – paukštis. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatino plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Tądien per pirmą pamoką būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai sveikino visus mokinius ir mokytojus su Tolerancijos diena ir trumpai priminė, kas yra tolerancija, supratimas vienas kito, pagarba kitoniškumui ir pan. Klasių durys pasipuošė įvairiais Tolerancijos paukščiais. Socialinės pedagogės kartu su pailgintos dienos grupės ir Vaikų dienos centro vaikais svečiavosi Naujamiesčio mokykloje. Ten visi kartu darė Tolerancijos paukštelius ir su džiaugsmu dovanojo vieni kitiems. Tai buvo nauja patirtis ir neišdildomi įspūdžiai.

Lieplaukės skyriuje mokiniai piešė piešinius, diskutavo, žiūrėjo video medžiagą apie toleranciją. Priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai, padedami savo auklėtojos, pagamino Tolerancijos dienai skirtų, simbolių - baltųjų paukščių. Ant paukščių prikabino širdeles, puoselėdami mintį: „nešk, paukšteli, mano meilę ir pagarbą kitiems vaikams“. Piešinius ir paukščius padovanojo kaimelio bibliotekai.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Deimantė ir Ignė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajono kvadrato varžybos

Lapkričio 11 d. vyko rajono kvadrato varžybos Telšių „Kranto“ progimnazijoje. Jose dalyvavo pradinių klasių būrelio „Judrieji žaidimai“ (vadovė S. Norkuvienė) mokinių komanda. „Atžalyniečiams“ pavyko iškovoti trečiąją vietą. Dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

Sveikiname dalyvius!

Būrelio „Bendraminčiai” narės Deimantė ir Kornelija.
 

Puslapis 9 iš 13

Lankytojų skaitiklis