2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Advento vainikų pynimo vakaras

Pirmą advento savaitę progimnazijoje suorganizavome vakaronę, kurioje kartu su tėveliais, mokiniais ir klasės vadovais pynėme Advento vainikus. Nusipinti Advento vainiką yra graži tradicija, tačiau dažnai ir vaikams, ir suaugusiesiems kyla klausimų, kada ir kur buvo pradėti pinti vainikai, kokia jų simbolika.

Todėl renginio pradžioje 7b klasės mokinės A. Gedvilaitė ir K. Noreikaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, formą, puošybą ir 4 žvakių simbolius. Progimnazijos bažnytinės muzikos ansamblis pasveikino bendruomenę giesmėmis.

Visą vakarą, pinant vainikus ir skambant ramiai muzikai, didžiuliame ekrane sukosi skaidrės su nuoširdžiais linkėjimais. Buvo malonu stebėti jaukų ir kūrybišką tėvelių, vaikų, mokytojų vainikų pynimo procesą, kuriame buvo naudojamos įvairiausios medžiagos ir puošybos elementai – cinamono lazdelės, riešutai, kankorėžiai, kaspinėliai ir kt. Dalyviai vaišinosi karšta arbata ir adventiniais meduoliukais – vaišėmis pasirūpino progimnazijos direktorius V. Vaitkus. Vakaronės pabaigoje Katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis pašventino Prakartėlę ir nupintus Advento vainikus, į kuriuos buvo sudėtos patys gražiausi ir šilčiausi tėvelių, vaikų, mokytojų jausmai. Tą patį vakarą buvo uždegta ir pirmoji Pranašo žvakė, kuri kviečia laukti Viešpaties atėjimo ir neprarasti vilties.

Progimnazijos bendruomenė keturis Advento vainikus padovanojo Katedrai, kurie visą Adventą puoš bažnyčioje esančius altorius. O kunigas Darius visiems mokiniams, dalyvavusiems pinant vainikus, padovanojo po angeliuką.

Už eglių šakas nuoširdžiai dėkojame Elijaus ir Smilos mamai J. Kniurienei, už šieną ir šiaudus – mokytojoms A. Arlauskienei ir E. Kavaliauskienei, už kankorėžius – būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovei V. Svotienei, už organizacinę pagalbą – pradinių klasių metodinės grupės pirmininkei D. Riškienei, technologijų mokytojai J. Martinkienei ir visiems tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje vakaronėje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ piniginis prizas

Šiais metais vykusiame respublikiniame mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ mūsų mokyklos komanda (nariai R. Šion, A. Sukauskaitė, J. Mažonaitė, T. Latiškevičiūtė, R. Kulevičiūtė bei jų vadovės S. Norkuvienė ir VSPS A. Matulevičienė) 1−4 klasių mokinių amžiaus grupėje užėmė I-ąją vietą ir buvo apdovanota 200 eurų vertės piniginiu prizu, įsteigtu Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Po ilgų svarstymų šis piniginis prizas buvo panaudotas sporto inventoriui įsigyti ir tokiu būdu šiek tiek atnaujinti mokyklos sporto bazę. Buvo nupirkti kamuoliai, šokdynės, kad mokiniai aktyviai galėtų sportuoti ir stiprinti savo sveikatą.

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

6b klasės išvyka į Klaipėdos išmaniąją mokyklą

Robotika – mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką, kuri keičia mūsų gyvenimą. Šiandien robotai vis dažniau naudojami mūsų buityje. Dabar namuose turime dulkių siurblius, skalbimo mašinas, kompiuterius, o rytoj galbūt turėsime robotus...

Gruodžio 1 dieną, saulėtą ketvirtadienį, mes, 6b klasės mokiniai, kartu su klasės vadove Jūrate Šliažiene ir informacinių technologijų mokytoja Sonata Kazokevičiene apsilankėme Klaipėdos išmaniojoje mokykloje.

Čia mums vyko edukacinis robotikos užsiėmimas, kurį vedė mokytojas Vaidas. Iš pradžių jis mums papasakojo apie įvairius robotus. Daug įdomaus sužinojome apie robotus – buitinius prietaisus, pramoninius robotus, robotus – chirurgus ir robotus humanoidus. Mokytojas Vaidas savo pasakojimą papildydavo trumpais filmukais. Mus ypač sudomino filmukas apie robotą humanoidą Nao, kuris moka vaikščioti, kalbėti, gali atpažinti savo šeimininką ir turi daug kitų žmogiškų gebėjimų.

Įdomiausia užsiėmimo dalis buvo ta, kai mums patiems reikėjo sukonstruoti robotus iš profesionalių robotų konstruktorių LEGO EV3 ir surengti robotų Sumo varžybas. Dirbome susikaupę, draugiškai padėdami vienas kitam ir labai azartiškai kovomės robotų ringe. Net nepastebėjome, kaip greitai prabėgo užsiėmimo laikas.

Šis užsiėmimas buvo puiki pamoka, kurioje mes mokėmės kūrybiškai mąstyti, greitai analizuoti situaciją ir taikyti įvairius problemų sprendimo būdus. Už šį edukacinį renginį nuoširdžiai dėkojame mūsų progimnazijos administracijai, padovanojusiai jį mums, nes 2015-2016 m. m. buvome viena iš geriausiai mokykloje pamokas lankiusių klasių.

6b klasės seniūnė Dominyka Jakumaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pagalba benamiams gyvūnams

Artėjant gražiausioms metų šventėms Kalėdoms, žmonės stengiasi būti geresni, dosnesni. Prisimenami tie, kuriems ypač sunku.

Mūsų mokyklos 1a, 1b ir 5 c klasės mokiniai nutarė prisidėti prie paramos benamiams gyvūnams. Į mokyklą atnešė maistelio šunims ir katėms, įvairių daiktų, taip reikalingų gyvūnėliams. Gruodžio 1 dieną mokyklos skaitykloje lankėsi VšĮ „Telšių uodegėlė“ savanorė, kuri papasakojo apie prieglaudos veiklą, pamokė, kaip elgtis su gyvūnais. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir žiūrėjo skaidres, filmukus, uždavė viešniai klausimų.

Po susitikimo atidavė daugybę dovanų prieglaudos keturkojams. Juk jiems ypač reikia pagalbos, o daryti gerus darbus be galo malonu.

5c klasės auklėtoja D. Eirošienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Karjeros diena pradinėse klasėse

Pradinėse klasėse įgyvendinama Ugdymo karjerai programa, kurios tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas tolesniam ir sėkmingam mokymosi krypties ar profesinės veiklos pasirinkimui.

Vienas iš Ugdymo karjerai programos įgyvendinimo veiklos būdų yra Karjeros dienos organizavimas pradinėse klasėse. Per pirmą pamoką pradinukai paruošė projektinius darbus apie profesijas, su kuriomis buvo planuojama susipažinti. Po projektinio darbo pradinukai lankėsi savo tėvelių darbovietėse ir susipažino su įvairių profesijų atstovais. Pirmokai ir 4c klasės mokiniai lankėsi K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. 2a klasės mokiniai susipažino su gaisrininko profesija Telšių priešgaisrinėje tarnyboje. 2b klasės mokiniai pabuvojo „Skandye“ medžiagų dažymo įmonėje. Trečiokai lankėsi Dūseikių socialinės globos namuose ir VšĮ „Soneima“. 4a klasės mokiniai stebėjo kaip gaminami baldai K. Viktoravičiaus baldų gamybos įmonėje. 4b klasės mokiniai lankėsi knygyne „Pegasas“.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaičių diena progimnazijoje

Lapkričio 30 dieną mūsų progimnazijoje buvo suorganizuota Žemaičių diena. Tą rytą būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai pasveikino mokinius žemaitiškai ir papasakojo apie Žemaitiją bei Telšių miestą. Vėliau vyko viktorina. Joje dalyvavo trys penktokų klasės, kurios turėjo savo palaikymo komandas.

Pradžioje visos komandos prisistatė, ,,Piliečio žadintuvo“ nariai padeklamavo žemaitišką eilėraštį. Progimnazijos direktorius palinkėjo visiems sėkmės ir prasidėjo rimtas darbas. Visi dalyviai buvo labai susikaupę ir susimąstę. Išvis buvo trys turai, po kiekvieno turo komandos gavo papildomas užduotis, kuriose reikėjo parašyti žemaitiškų žodžių reikšmes. Taip pat buvo 5 teisėjai, kurie taisydavo užduočių atsakymus. Po visų trijų turų buvo pertrauka ir po to paskelbti nugalėtojai, kuriais tapo 5a klasės mokiniai. Visi buvo laimingi ir patenkinti apdovanojimais, kuriuos įteikė direktorius.

„Bendraminčių“ narė Erika Bumblauskaitė

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Jaunieji šauliai

Lapkričio 30 dieną vyko Telšių rajono jaunųjų šaulių šaudymo varžybos. Renginys buvo skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Į varžybas susirinko gausus pulkas jaunųjų šaulių – net 14 komandų. Kiekvieną komandą sudarė 4 nariai: 2 mergaitės, 2 berniukai. Mūsų progimnazijai atstovavo 2 komandos.
Buvo šaudoma iš pneumatinio šautuvo, – atstumas dešimt metrų, padėtis – gulom, trys bandomieji, penki įskaitiniai šūviai. Šaudymas truko keletą valandų, o kai buvo suskaičiuoti rezultatai, paaiškėjo taikliausieji. Galime pasveikinti mūsų jaunųjų šaulių I-ją komandą užėmusią trečią vietą. Bronzos medalius LŠS Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis užkabino Gretai Urnėžiūtei 7b kl., Ugnei Zybartaitei 7b kl., Mykolui Baniui 8a kl., Videikai Ignui 8a kl. Nors mūsų II-jai komandai pritrūko taiklumo, tačiau neliko be apdovanojimų. Jiems Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Arūnas Juška įteikė atminimo dovanėles.

„Atžalyno“ jaunųjų šaulių būrelio vadovė Asta Daukantienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Sveikatinimo iniciatyvos vaikų bendruomenėse“

Lapkričio mėnesį progimnazijos 5-7 klasių mokiniams vesti mokymai pagal Šiaulių valstybinės kolegijos vykdomą vaikų ir jaunimo socializacijos projektą „Sveikatinimo iniciatyvos vaikų bendruomenėse“.
Šio projekto mokymuose dalyvauja Joniškio, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono moksleiviai, vaikų globos namų auklėtiniai. Mokymus vedė Šiaulių valstybinės kolegijos lektorė ir "Atžalyno" progimnazijos psichologė Ramunė Kniukštaitė.
 

Puslapis 8 iš 13

Lankytojų skaitiklis