2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

1991 m. sausį vienybės ir siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę, atsilaikydami prieš sovietinių okupantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Sausio 13-tą ši istorinė pergalė buvo paminėta ir mūsų progimnazijoje. Per tikybos pamokas buvo žiūrimas filmas „Mes dainuosim“.

Dešimtą kartą dalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Iniciatyvos simbolis – žvakė, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. 8.00 val. dešimčiai minučių buvo užgesinamos šviesos klasėse ir uždegamos žvakės. 1-2 klasėse Laisvės gynėjų dienai, skirtą pilietiškumo pamoką organizavo pačios mokytojos. O 3-8 klasių mokiniai ir mokytojai ėjo į aktų salę, kur buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas. „Piliečio žadintuvas“ nariai papasakojo apie Sausio 13-osios įvykius, šių įvykių prasmę Lietuvai. Merginų choras padainavo dainą „Oi neverk, motušėle!“. Visi pradinukai per dailės ir technologijų pamoką darė žibintus, kurio liepsnelės buvo padarytos iš neužmirštuolių žiedų. Žibintai su neužmirštuolių žiedais puošia pradinių klasių kabinetų duris.

Vakare progimnazijos bendruomenė dalyvavo Sausio 13-osios paminėjime Nepriklausomybės aikštėje.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių tarybos išvyka į Klaipėdą

Gruodžio pabaigoje Kalėdų senelis aktyviausiems Mokinių tarybos nariams padovanojo išvyką į Klaipėdą. Delfinariume mokiniai žiūrėjo edukacinį spektaklį „Kalėdos – aukštyn kojomis“. Po to nuvyko į Teatro aikštę, kurioje dėmesį traukė didžiausia Klaipėdos miesto puošmena - milžiniškas sniego rutulys. Klaipėdos simboliu vadinamą Anikės skulptūrą uždengė magiškas kupolas, kuriame siaučianti pūga praskaidrino lankytojų nuotaikas.
Mokinių tarybos nariai už smagią išvyką dėkoja mokyklos direktoriui Vytautui Vaitkui, pavadutojai Jadvygai Dapšienei ir juos lydėjusioms soc. pedagogei Vaivai Dacienei bei logopedei Jūratei Šiaudkulienei.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerumo popietė Senelių globos namuose

Gruodžio pabaigoje „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai kartu su socialine pedagoge Vaiva Daciene ir technologijų mokytoja Jadvyga Martinkiene lankėsi Telšių senelių globos namuose. Popietės metu su seneliais pynė kalėdinius vainikus. Pasitelkę fantaziją, juos įvairiai dekoravo.

Atžalyniečiai nupynė keturis kalėdinius vainikus, kuriuos padovanojo seneliams. Viena senolė pasidalijo savo gyvenimiška patirtimi, parodė savo numegztus rankdarbius ir svečius pavaišino obuoliais.

Smagu, kad mūsų progimnazijos bendruomenė kuria gražius projektus ir šiltai bendradarbiauja su Senelių globos namų bendruomene.

„Bendraminčių“ narės Deimantė ir Ignė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Prisiminus šventes Lieplaukės skyriuje

Ikimokyklinukai kartu su priešmokykline grupe labai laukė didžiųjų švenčių, nes kiekviena diena visą gruodžio mėnesį žadėjo vis kažką naujo ir netikėto. Adventinis kalendorius kasdien kvietė daryti gerus darbelius, už kuriuos maišeliuose laukė vis kitoks saldumynas. Labai norėjosi šventinės aplinkos, todėl kiekvieną dienelę piešėme, karpėme, lipdėme, gaminome papuošimus.
Mūsų grupė nušvito visomis šventinėmis spalvomis! Rimtai nusiteikę kibome mokytis eilėraštukų, dainelių, muzikinių ratelių, nes laukė susitikimas su Kalėdų seneliu. Pagaliau nuvykome į Biržuvėnų dvarą ir puikiai pasilinksminome su pasakų personažais, o už gražiai padeklamuotus eilėraštukus iš senelio rankų buvo įteiktos dovanėlės. Šventę vainikavo pasivažinėjimas po parką arkliuko traukiamu vežimu – tilpo visi vaikučiai! Kas savaitę vis po vieną daugiau deginome Adventinio vainiko žvakutes. Gruodžio 23 d. degė visos keturios žvakutės, o mes klausėme giesmelių, kalbėjomės apie šią ypatingą tradiciją. Prieš išsiskirdami atostogėlių, padarėme tėveliams atvirukus ir angeliukus su nuoširdžiausiais palinkėjimais. Tebūnie visi laimingi ir sulaukia nors ir nedidelių stebuklų išsipildymo!

Mokytoja Regina Jankauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kalėdinės istorijos

Artėjant didžiausioms praėjusių metų šventėms – Kalėdoms, mes, 6b klasės mokiniai, nusprendėme jas pasitikti ne tik susikaupę ir atsakingai pasiruošę, bet ir linksmai bei romantiškai nusiteikę.

Visų pirma, gruodžio 22 dieną, ketvirtadienį, per paskutinę 2016 metų literatūros pamoką mūsų klasės auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šliažienė pakvietė mus į „Kalėdinį protų mūšį“. Susiskirstę į komandas turėjome atlikti labai sudėtingas užduotis, kurios buvo susijusios su Kalėdomis, jų papročiais, eglutės puošimu, Kūčių vakaro burtais ir pan. Po atkaklių trijų turų paaiškėjo, kad nugalėtojomis tapo dvi komandos, kurios buvo „apdovanotos“ dešimtukais iš lietuvių kalbos.

Gruodžio 23 dieną, penktadienį, įvyko mūsų klasės šventinis renginys „Kalėdinės istorijos“. Jam visi ruošėmės iš anksto: ieškojome įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose įdomių, linksmų, pamokančių kalėdinių istorijų ir galvojome, kaip pasirinktą istoriją (kuo originaliau) papasakoti klasės draugams ir auklėtojai. Šio renginio vedėjai buvome mes – Ignė ir Kasparas. Visiems patogiai įsitaisius ant pagalvėlių ar kilimėlių klasės viduryje, klausėmės įvairiausių pasakojimų. Kornelija, Agnė ir Deimantė, pasitelkusios savo aktorinius sugebėjimus, suvaidino garsųjį S. Nėries eilėraštį „Senelės pasaka“, o Brigita, Ignė ir Milda inscenizavo pasaką apie mažą mergaitę Rūtelę, kuri sulaukė Kalėdų stebuklo ir įsitikino, jog svajonės pildosi. Matas pasekė pasaką apie gerąjį Kalėdų elfą. Ieva, Dominyka, Kamilė, Mantas, Salvinas, Ema, Agnetė, Kasparas ir Romena improvizuotai skaitė ar deklamavo eilėraščius apie žiemą bei Kalėdas. Domantas žinojo daug įdomių faktų apie Kalėdų senelio kilmę. Eligijus papasakojo istoriją apie tai, kaip jis vaikystėje išsiaiškino, kas yra tikrasis Kalėdų senelis. O daugiausia džiaugsmingų plojimų bei juoko sulaukė Veronikos sukurta ir išradingai papasakota istorija apie mūsų pačių nuotykius Kalėdų naktį mokykloje. Išklausę visus pasakojimus, vieni kitiems padėdami įminti mįsles, išsidalijome dovanėles ir labai linksmai žaidėme įvairius žaidimus. Net nepastebėjome, kaip prabėgo trys, kupinos džiaugsmo valandos...

Mes labai džiaugiamės, kad kiekvienas mūsų klasės renginys daro mus draugiškesnius, moko mandagesnio tarpusavio bendravimo, formuoja darnesnį klasės kolektyvą ir ugdo mūsų kūrybiškumą.

6b klasės mokiniai Ignė Druskinytė ir Kasparas Tautkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai,

Kiekvieni Naujieji metai atneša naujus tikslus, idėjas ir viltis.Sveikindamas su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, linkiu visa tai įgyvendinti.

Tebūnie ateinantys metai dosnūs  prasmingų darbų, turtingi sėkmės ir laimės. Tegu būna šios šventės ramiu stabtelėjimu, jaukia ir šviesia akimirka, atspirties tašku ateities darbams.

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Smagu dovanoti šventę

Laukdami šv. Kalėdų, 6c klasės mokiniai ir jų auklėtoja Lina Trepkevičienė surengė tėvelių ir vaikų pasibuvimą. Pasikvietę keletą septintokų paruošė šventinį koncertą. Mokiniai dainavo, grojo ir vaidino, padovanojo tėveliams kalėdinius atvirukus, kuriuos padėjo sukurti dailės mokytoja, bei darbelius, kurtus technologijų pamokose. Vėliau visi, susėdę prie stalų, kartu su tėvais vaišinosi, kalbėjosi. Po šio jaukaus pasibuvimo tėvai buvo pakviesti į paskaitą „Pozityvus drausminimas ir ribų nustatymas“, kurią vedė lektorė V. Bidvienė.

Gruodžio 13 d. kalėdine programėle buvo pasveikinti rajono anglų kalbos mokytojai Telšių mokytojų švietimo centre. Čia rodyta programėlė buvo papildyta aštuntokės Virminos Steckytės bei buvusių mokyklos mokinių Vaidos Vaserytės ir Silvijos Steckytės muzikiniais pasirodymais. Visi rajono anglų kalbos mokytojai buvo pradžiuginti mūsų progimnazijos penktų-septintų klasių mokinių padarytais ir angliškai užrašytais kalėdiniais atvirukais-sveikinimais. Renginio metu buvo pristatytas integruotas informacinių technologijų bei anglų kalbos projektas „ Kalėdinis sveikinimas, naudojant Moovly ir Power Point programas“. Šį projektą visą gruodžio mėnesį vykdė  6b ir 7b klasių mokiniai, padedami anglų kalbos mokytojos Linos Trepkevičienės ir tecnologijų mokytojų Lianos Liubienės ir Sonatos Kazokevičienės.

6c klasės seniūnė Gintautė Jonušaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žiemos fantazija 2016

2016 m. gruodžio pabaigoje baigėsi tarptautinis Kalėdinių ir Naujametinių kompiuterinių atvirukų konkursas „Žiemos fantazija 2016“. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinės: Diana Rusakova (6a klasė), Aurentė Abromavičiūtė (6a klasė), Milda Birbalaitė (6b klasė) ir Jogilė Vaitkaitytė (8a klasė).

Jos buvo apdovanotos Natalijos Kazakovos kompiuterių mokyklos padėkomis.

Informacinių technologijų mokytojos L. Liubienė ir S. Kazokevičienė

 

Įrašai

Puslapis 7 iš 13

Lankytojų skaitiklis