2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Zoninis meninio skaitymo konkursas

Sausio 23 dieną „Džiugo“ gimnazijoje įvyko zoninis meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 4 mūsų progimnazijos mokiniai, laimėję pirmąsias vietas mokykliniame konkurse.

Konkurso vertinimo komisijai vadovavo Žemaitės dramos teatro režisierė L. Pocevičienė. Komisija nusprendė, kad rajoniniame konkurse, kuris vyks vasario 1 dieną Žemaitės dramos teatre, „Atžalynui“ atstovaus 6a klasės mokinė Ema Ežerskytė. Konkursui ją parengė lietuvių kalbos mokytoja Alvida Petkuvienė.

Linkime Emai ir jos mokytojai sėkmės!

Lietuvių k. mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Metų knygos rinkimai

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. 

Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.

Mūsų mokykla jau šeštus metus dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Šiemet Metų knyga vaikų kategorijoje pretenduoja tapti 5 knygos: J. Baltrukonytės „Filmukai“, A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ , G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“ ,N. Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“ ir S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai (vadovė V. Nekrašienė) pristatė akcijos knygas pradinių klasių mokiniams. Mokiniai dalijosi įspūdžiais, patirtais skaitant knygas ir jas rekomendavo skaityti netgi patiems mažiausiems mūsų mokyklos skaitytojams. Klasėse mokiniai balsavo už juos labiausiai sudominusią knygą, kurią jie norėtų perskaityti. Mokiniai dalijosi informacija, kokiais būdais galima balsuoti už jiems labiausiai patikusią knygą.

5a klasės mokiniai T. Latiškevičiūtė, E. Venckutė, K. Sasnauskaitė, O. Ramšaitė, J. Mažonaitė, R. Kulevičiūtė, K. Mineikaitė, E. Dirmeikis ir K. Pocius (5a kl. vadovė J. Martinkienė) paruošė vaidinimą pagal Nadios Kovaliovos knygą „Meškis ir Žąsis“. Parengę vaidinimą mokiniai su klasės vadove ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene vyko į „Atžalyno“ progimnazijos Lieplaukės skyrių. Bibliotekos vedėja papasakojo apie šią akciją, informavo apie galimus būdus balsuoti už labiausiai patikusią knygą ir pakvietė pasižiūrėti vaidinimo. Lieplaukės skyriaus ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai susidomėję žiūrėjo vaidinimą apie meškį ir žąsį bei įdėmiai klausėsi knygų pristatymų. Patiems mažiausiems palinkėjome išmokti skaityti ir padovanojome abėcėlės raidžių karūnas. Pradinių klasių mokiniams įteikėme po knygą. Mažieji aktoriai gavo saldžių dovanų.

Kviečiame visus bendruomenės narius aktyviai balsuoti už jiems patikusią knygą. Balsuoti galima šiais būdais: Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“ Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka Gedimino pr. 51, 413 kab.01504 Vilnius. Iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus iki 2017 m. vasario 16 d. Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2017 metų vasario mėnesį.

Dėkojame akcijos organizatoriams už suteiktą galimybę skaityti naujas knygas.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sporto-sveikatingumo dienos pradinių klasių mokiniams

Sausio 17-20 d. vyko sporto-sveikatingumo dienos pradinių klasių mokiniams, kurias organizavo pradinių klasių mokytojos Staselė Norkuvienė ir Irena Bugelienė. Pirmąjį rytą direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė pasveikino pradinukus ir palinkėjo sėkmės, o mokytoja Irena Bugelienė paskelbė visos savaitės programą.

Kiekvieną rytą prieš pamokas pradinukai skubėjo į aktų salę, kur ryto mankštą vedė VSP specialistė Asta. Pertraukų metu visi norintieji galėjo šokinėti per šokdynes. Po pamokų vaikai atliko smagias užduotėles, ieškodami lobio stadione. Penktadienį buvo organizuojama diena be pamokų. Po ryto mankštos vyko estafetės sporto salėje. Vėliau projektiniai darbai klasėse. Kiekviena klasė visą savaitę rinko medžiagą apie sporto šaką, kurią išsitraukė pirmą sveikatingumo dieną. Surinktą informaciją apibendrino ir apipavidalintą pakabino koridoriuje. Su ja susipažino ir kitų klasių mokiniai.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Draugystė su Naujamiesčio mokyklos mokiniais

Šių metų sausio 18 d. mūsų progimnazijoje lankėsi Naujamiesčio mokyklos mokiniai. Pradinių klasių mokiniams jie parodė miuziklą „Švelnukų šaly“. Miuzikle vaidino mokyklos bendrabutyje gyvenantys vaikai, kurių amžius nuo 9 iki 16 metų. Šį nuostabų reginį sukūrė jų auklėtojos Virginija Bružienė, Jurgita Kazlauskienė ir muzikos mokytoja Dalia Vėlavičienė.

Po miuziklo mūsų progimnazijos pradinukai nuoširdžiai džiaugėsi ir negailėjo plojimų jauniesiems aktoriams, jų auklėtojoms. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir metodinės grupės pirmininkė Diana Riškienė pasidžiaugė draugyste su kaimynais bei visų pradinukų vardu padėkojo ir padovanojo saldainių.

Būrelio „Bendraminčiai“ narė Kornelija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Meninio skaitymo konkursas

2017 metų pradžia lietuvių kultūrai ir literatūrai yra labai reikšminga. Sausio 8 dieną sukako 470 metų, kai buvo išleista pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“.

Šiai garbingai sukakčiai ir buvo skirtas sausio 20 dieną mūsų progimnazijoje įvykęs meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 18 skaitovų, kuriuos konkursui parengė lietuvių kalbos mokytojos.

Renginio vertinimo komisija, vadovaujama buvusio mokyklos mokytojo, teatro studijos vadovo Antano Nekrašiaus, nutarė, kad zoniniame konkurse, kuris vyks sausio 23 dieną „Džiugo“ gimnazijoje, „Atžalyno“ garbę gins Rusnė Kulevičiūtė (5a klasė), Brigita Sankauskaitė (5b klasė), Ema Ežerskytė (6a klasė) ir Dovydas Gibėža (6a klasė).

Linkime mūsų skaitovams kuo didžiausios sėkmės!

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė J. Šliažienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dėl būsimųjų pirmokų registracijos

Mokytis pagal pradinio ugdymo programą vaikas, priimamas, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai.

Progimnazijos direktoriaus vardu vienas iš tėvų (globėjų) pateikia:

 • prašymą mokytis pagal pradinio ugdymo programą (užpildo progimnazijoje);
 • vaiko sveikatos pažymėjimą;
 • vaiko tapatybę patvirtinantį dokumentą (gimimo liudijimą, asmens tapatybės kortelę ar pasą) ir jo kopiją.

Pirmumo teise priimami asmenys deklaravę gyvenamąją vietą progimnazijai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Prašymai mokytis į naujai formuojamas klases teikiami tik į vieną pasirinktą mokyklą nuo balandžio 1 d. iki birželio 30 d.

Į laisvas vietas prašymai priimami nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

Informacija tel. 8 444 70171, 70222.

Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektinis darbas „Dėkokime Viešpačiui, nes Jis geras, nes Jo gailestingumas amžinas

(psalmė 136, 1)

5-6 klasių mokiniai paruošė projektinį darbą „Dėkokime Viešpačiui, nes Jis geras, nes Jo gailestingumas amžinas“. Mokiniai savo darbeliuose dėkojo už visas Dievo malones, kurias patyrė 2016 metais.

Taip pat prisiminė ir tuos žmones, kurie neturi maisto, namų ir prašė Viešpaties užtarimo kariaujančioms tautoms. Projektiniai darbai eksponuojami progimnazijos skaitykloje.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sausio 13 - osios paminėjimas Lieplaukės skyriuje

Kai norime kalbėt apie Tėvynę
Pirmiausia žodį mirusiems suteikim.
Tai jų alsavimas kaip vėjo gūsis
Išskleidžia mūsų vėliavas.
Jų rankos palaimina mūsų darbus ir svajones,
Jų akys stebi mus kaip gyvos žvaigždės
Ir žemė kalba jų derlingais žodžiais.

Sausio 13 - osios rytą Lieplaukės skyriaus pradinukai ir darželio vaikai susirinko į rytmetį, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti. Mokytoja Aušra pasakojo mokiniams apie įvykius Lietuvoje, vykusius prieš dvidešimt šešerius metus.

„Tą kraupią lemtingą Lietuvai naktį lijo lietus. Žvakės degė per lietų ir negeso, jos dar labiau liepsnojo. Tą naktį žuvo keturiolika žmonių ir daug buvo sužeista. Sausio 13 - oji visiems laikams įrašyta į mūsų tautos istoriją, kaip Laisvės gynėjų diena. Po žemės kauburėliais ilsisi tie, kurie nesilenkė melui , tie kurie troško laisvės“.

Buvo uždegtos žuvusiųjų garbei žvakutės, pagerbti tylos minute. Mergaitės Augustė ir Kornelija skaitė eilėraštį „Baisi šalta ta sausio 13 – oji“. Mokiniai klausėsi mokytojos Aušros skaitomos V. Lansbergio pasakos „Sausio 13- osios sniegenos“. Skambėjo V. Kernagio daina „Paukščiai“.

Mokiniai piešė Gedimino pilį, kalbėjo apie tai, kodėl brangi gimta šalis. Darželio vaikai darė trispalves vėliavėles. Paminėjimo pabaigoje mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti nuotraukas ir filmuotą video medžiagą apie šią dieną.

Mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Įrašai

Puslapis 6 iš 13

Lankytojų skaitiklis