2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nacionalinis diktantas progimnazijoje

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas. Vasario 24 dieną jis buvo organizuotas jau 10-ą kartą. Pagrindinis konkurso tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Tą dieną mūsų progimnazijos lietuvių kalbos mylėtojai skyrė 45 minutes savo laiko pasitikrinti gimtosios kalbos žinias. Džiugu, jog jie suprato, kad diktantas – tai ne egzaminas, o galėjimas prisidėti prie lietuviško žodžio saugojimo, galimybė didžiuotis savo kalba ir mūsų bendrystės puoselėjimas, kuriamas per kalbą.

„Ačiū“ sakome progimnazijos direktoriui ir pavaduotojai Vilmai už pagalbą organizuojant ir vykdant diktanto rašymą. Nuoširdžiai dėkojame ugdytinių mamoms Jūratei ir Violetai, mokytojoms Sonatai ir Rasai bei 43 mūsų mokiniams, tą dieną rašiusiems diktantą ir įrodžiusiems, jog meilė gimtajai kalbai mus vienija.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikatingumo diena progimnazijoje

Vasario 15 dieną „Atžalyno“ progimnazijoje vyko Sveikatingumo dienos renginiai. Mokiniai su savo klasių vadovais ir dalykų mokytojais pasirinko bei vykdė įvairias veiklas: ėjo pasivaikščioti Masčio pakrante, žiūrėjo filmus apie sveiką gyvenseną, dalyvavo integruotame projekte, organizavo sporto varžybas, lankėsi sporto klubuose.

5a, 5b ir 5c klasių mokiniai pirmiausia žiūrėjo filmą apie šiuolaikinį maistą, klausėsi pasakojimo, kaip jis lemia gyvenimo kokybę. Vėliau vyko filmo aptarimas. Po jo penktokai nutarė, kad daugiau dėmesio skirs sveikai mitybai, ir išskubėjo į sporto salę, kur daug sportavo, dalyvavo estafetėse.

6a ir 6c klasės suorganizavo sportines estafetes mokyklos sporto salėje.

6b klasės mokiniai tądien dalyvavo integruotame lietuvių kalbos, geografijos ir informacinių technologijų projekte „Sveikame kūne – sveikas protas“. Jie turėjo apsilankyti įvairiose užkoduotose mokyklos erdvėse ir kuo taisyklingiau atlikti minėtų dalykų užduotis. Labai atsakingai jas įveikę, šeštokai žiūrėjo „Mokslo sriubos“ filmukus apie šiuolaikinį maistą, grožio priemones, po to juos aptarė gerdami arbatą ir skanaudami pačių iškeptą pyragą, sausainius ar savo soduose užaugintus obuolius.

7a ir 7b klasių mokinių tikslas buvo pasivaikščioti Masčio ežero pakrante, pasimankštinti, sveikai papusryčiauti ir užkopti ant Zakso kalno.

8a klasė apsilankė dviejuose sporto klubuose: „Vitamine“ ir „Džiuge“. „Vitamine“ treneris juos supažindino su sportavimo taisyklėmis. Po to aštuntokai šokinėjo per virvutę, bėgiojo bėgimo takeliais, mynė dviračius ir darė tempimo pratimus bei mankštą. Kiek vėliau trenerio prižiūrėti jie dirbo su treniruokliais ir svareliais. Apsilankymo pabaigoje, kaip ir treniruotės pradžioje, mokiniai atliko tempimo pratimus. Sporto klube „Džiugas“ aštuntokus taip pat pasitiko vienas iš trenerių. Smalsiai apžiūrėję patalpas ir pasiruošę jie treniruotę pradėjo apšilimu. Vėliau sportavo su treniruokliais bei svareliais raumenims stiprinti. Treneris jiems paaiškino, kokiems raumenims koks treniruoklis skirtas ir kaip juo naudotis, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Savo apsilankymo akimirkas mokiniai įamžino nuotraukose.

8b klasės mokiniai apsilankė Žemaitijos kaimo muziejuje.

Sveikatingumo dienos užsiėmimai mokiniams paliko neišdildomų įspūdžių. Jie, dalyvaudami juose, pagilino sveikos mitybos žinias, sustiprino savo fizinę sveikatą ir linksmai praleido laiką.

Klasės vadovų metodinės grupės pirmininkė Jūratė Damanskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dėl Nacionalinio diktanto 2017 rašymo

Mieli „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės nariai!

Maloniai kviečiame progimnazijos mokinius, jų tėvelius, mokytojus, darbuotojus – visus, kurie myli savo gimtąją lietuvių kalbą, 2017 m. vasario 24 d., penktadienį, 10 val. dalyvauti Nacionalinio diktanto rašyme.

Šis konkursas – ne tik puiki galimybė pasitikrinti savo žinias, bet ir paskatinimas didžiuotis unikalia lietuvių kalba, ją puoselėti ir taisyklingai rašyti.

Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT Radiją (buvusi LRT radijo pirmoji programa).

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, galimybę rašyti Nacionalinį diktantą suteikia ir mūsų mokykla.

Diktantą rašysime 2017 m. vasario 24 d., penktadienį, 10 val. 216 kabinete (antrame aukšte).

Diktanto dieną, penktadienį, renkamės 9.45 val. 216 kabinete.

Būtų labai šaunu, kad bendruomenės nariai, norintys rašyti diktantą, iki vasario 24 dienos 9.00 val. apie tai praneštų diktanto koordinatorei lietuvių kalbos mokytojai Jūratei Šliažienei, el. p. – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas

Vasario 15 d. rytą progimnazijos aktų salėje vyko minėjimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai trumpai papasakojo apie Vasario 16-osios reikšmę Lietuvos istorijai ir šiandieniniam mūsų gyvenimui. Sugiedojusi Tautišką giesmę visa progimnazijos bendruomenė išėjo į kiemą ir nusifotografavo pasipuošusi Lietuvos vėliavos spalvomis.

Valstybės atkūrimui minėti buvo skirta visa diena, integruota į ugdymosi procesą. 5-8 klasių mokiniams buvo organizuojama „Sveikatingumo diena“, kurioje visi mokiniai aktyviai dalyvavo. Vasario 16-osios proga progimnazijos erdvės pasipuošė 1-8 klasių paruoštais plakatais, kuriuose mokiniai išreiškė savo meilę gimtajam kraštui, pasitikėjimą, džiaugsmą Lietuva. Tikimės, kad Vasario 16 -osios šventė išliks mūsų širdyse kaip vienybės, darnos ir sąmoningumo pamoka.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šv. Valentino dienos šventė progimnazijoje

Šv. Valentino dienos žaismingas paminėjimas vyksta kiekvienais metais mūsų progimnazijoje. Šiais metais šventę organizavo 6-tų klasių mokiniai ir jų auklėtojos. Ryte atėję į progimnaziją mokiniai  ir mokytojai galėjo pasidžiaugti širdelėmis papuoštu vestibiuliu bei maloniu siurprizu mokytojų kambaryje.

Visą savaitę veikė „Valentino paštas“ ir progimnazijos bendruomenė buvo kviečiama rašyti draugystės laiškus ar linkėjimus vieni kitiems. Vasario 14 dieną 6 b klasės mokiniai ne tik įteikė laiškus savininkams, bet ir trumpai papasakojo šios šventės kilmę. Taip pat paruošė klausimus apie šią šventę ir teisingai atsakiusiems dovanojo prizus. Pertraukų metu buvo organizuojama KARAOKE, į kurią įsijungė drąsiausi ir dainingiausi mokiniai bei mokytojai. O kiti dalyviai aktyviai palaikė vieni kitus: kartu dainavo ir šoko. Pradinukai vieni kitus ir savo mokytojas džiugino dovanodami „širdeles“. Tądien visiems buvo linksma ir smagu.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Saugaus interneto pamoka bibliotekoje

Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m.

Lietuvoje Tarptautinė saugesnio interneto diena pirmą kartą buvo paminėta 2006 m. vasario 7 d.

2005 m. vasarą atidaryta švietėjiška interneto svetainė, informuojanti apie interneto pavojus – draugiskasinternetas.lt

Lieplaukės skyriaus pradinukai vasario 7 d. dalyvavo netradicinėje pamokoje ,skirtoje šiai dienai paminėti. Pamoka vyko Lieplaukės kaimelio bibliotekoje. Pamoką, kartu su mokytoja ,organizavo ir vedė bibliotekininkė Irena. Pamokos uždaviniu tapo šiuometinis Saugaus interneto dienos šūkis „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto“.

Mokiniai netradicinės pamokos metu atliko kolektyvinį projektą „Draugiškas internetas“, kuriame išreiškė savo nuomonę apie interneto naudą ir žalą. Susipažino su interneto naudojimosi taisyklėmis. Taip pat stebėjo ir analizavo video medžiagą. Atliko testą „Ar esi saugus internete?“. Bibliotekininkė Irena plačiau papasakojo apie svetaines ,skirtas vaikams.

Pamokos pabaigoje mokiniai žinias įtvirtino, pabaigdami sakinius pagal iš anksto paruoštą formą.

Kaimelio bibliotekai, mokiniai kartu su savo mokytoja ,padovanojo savo pagamintą lankstinuką. Mokiniams buvo išdalytos Saugaus interneto naudojimosi taisyklės.

Mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kvietimas 

mokiniams, tėveliams, močiutėms ir seneliams

Maloniai kviečiame visus 2017 m. kovo 3 d. 12 val. dalyvauti Kaziuko mugėje, kuri vyks progimnazijos aktų salėje. Laukiame atvykstant tų, kurie siuva, pina, mezga, riša, siuvinėja, piešia, drožinėja, lipdo, kepa, kuria įvairius papuošalus ir suvenyrus.

Apie dalyvavimą mugėje būtinai informuokite savo klasės auklėtoją.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikatingumo diena

Pagal mokyklos ugdymo planą vasario 15 d. (trečiadienį) organizuojama sveikatingumo diena. Kiekviena klasė yra pasirinkusi tam tikrą veiklą sveikatingumo dieną.

Pamokos nevyks.

Mokyklinė uniforma nebūtina.

 

Įrašai

Puslapis 5 iš 13

Lankytojų skaitiklis