2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai.“

Mūsų progimnazijos mokiniai dalyvauja respublikiniame konkurse „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“. Kviečiame palaikyti mus šiame konkurse ir paspausti „Like“ ant 4 skirtingų nuotraukų.

 
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Metodinė diena „Šiuolaikinė mokymo(si) samprata“

Kovo pabaigoje Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje vyko rajono tikybos mokytojų metodinė diena „Šiuolaikinė mokymo(si) samprata“. Metodinėje dienoje dalyvavo Telšių vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Margarita Petrauskaitė. Atvirą pamoką „Krikščionybės šakos“ 4 b klasėje vedė tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė. 

Atviros pamokos tikslas – pasidalinti praktine patirtimi, kaip vadovaujantis šiuolaikine mokymo(si) samprata metodiškai planuoti ir organizuoti pamoką. Su mokytojais aptarta, kaip iškelti pamatuojamą, aiškų uždavinį, kaip atsižvelgiant į jį, parinkti ir taikyti įvairias veiklas ir metodus, nukreiptus uždaviniui įgyvendinti, ir kaip pamoką tinkamai apibendrinti, atlikti įvertinimą, įsivertinimą ir refleksiją. Po to mokytojai dalyvavo šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Susitikimas su aplinkosaugos inspektoriumi Alfredu Zavecku

Kovo pabaigoje direktoriaus Vytauto Vaitkaus iniciatyva progimnazijoje lankėsi Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių r. agentūros vyresn. valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Alfredas Zaveckas. 

Susitikime dalyvavo 6 – 8 klasių mokiniai. Inspektorius A. Zaveckas papasakojo apie gamtos saugojimo ir atliekų rūšiavimo svarbą, priminė fizinių asmenų teises ir pareigas užtikrinant sveiką ir švarią aplinką.

„Bendraminčių“ informacija 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konferencija „Telšių vyskupija: vakar ir šiandien“ Mosėdyje

Kovo pabaigoje 8 klasės mokinės Airidė Mineikaitė ir Virmina Steckytė dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Telšių vyskupija: vakar ir šiandien“, kuri vyko Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje. Mokines konferencijai ruošė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė.

Renginio pagrindinis tikslas – skatinti moksleivių iniciatyvą paminint Telšių vyskupijos 90-metį susipažinti su vyskupijos istorija, šventovėmis, organizacijomis bei asmenybėmis ir ugdyti mokinių kūrybiškumo, bendradarbiavimo, bendruomeniškumo kompetencijas. Progimnazistė Virmina paruošė pranešimą „Žvilgsnis į šv. Antano Paduviečio katedrą Telšių vyskupijos 90 metų jubiliejaus šviesoje“. Ši tema aktuali, nes Katedros šventovė yra svarbus žemaičių krikšto simbolis, vertingas kultūros paveldo objektas  ir ilgametis sielovados Žemaitijoje centras. Tai yra artima ir mūsų progimnazijos bendruomenei, nes mūsų progimnazija nuoširdžiai bendradarbiauja su Katedros administratoriumi kunigu dr. Dariumi Trijoniu. O progimnazistė Airidė sukūrė filmuką „Telšių vyskupijos jubiliejus mūsų širdyse“.  Malonu, kad kuriant filmuką savo mintimis sutiko pasidalinti prelatas dr. Juozas Šiurys, kuris daug metų daro didelius darbus Telšių vyskupijoje. Taip pat mintimis dalijosi ir Telšių vyskupijos katedros administratorius kunigas dr. Darius Trijonis, kuris Telšiuose gimė, baigė mokyklą, grįžo dirbti į Katedrą ir kuria gražius, prasmingus darbus su visa Telšių bendruomene. Telšių vyskupijos centro veikla pasidžiaugė ir progimnazijos mokinės Ema Ežerskytė, Jogilė Vaitkaitytė ir kt. moksleiviai.

Konferencijoje progimnazistės ir jų vadovė apdovanotos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Džiugu, kad mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie Telšių vyskupiją, jos kūrimosi istoriją, šventoves,  žymias vyskupijos asmenybes, bet ir susipažino bei susidraugavo vieni su kitais. 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas „Rašau ir skaitau gimtinei“

Kovo 29 dieną įvyko raiškaus skaitymo bei dailyraščio „Rašau ir skaitau gimtinei“ konkurso, kuris buvo skirtas mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, rajoninis etapas. Jame mūsų mokyklos garbę gynė ir savo gebėjimus parodė pirmokas Paulius Bondauskas, ketvirtokas Valentas Bertašius, šeštokė Ema Eigirdaitė bei septintokė Karolina Niuniavaitė.

Konkursas vyko Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Jame dalyvavo 32 mokiniai iš įvairių Telšių miesto ir rajono mokyklų. Dalyvių laukė ir juos sutiko ne tik šio konkurso organizatorės – Telšių švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos skyriaus darbuotojos, bet ir knygos veikėjai Karlsonas ir Frekenbok su savo augintine Matilda. Jie labai maloniai nustebino ir pralinksmino visus dalyvius. Šie personažai priminė vaikams, kaip reikia dailiai ir be klaidų rašyti bei raiškiai skaityti, davė naudingų patarimų, egzaminavo konkurso organizatorius. Jie, palinkėję „rašytojams“ dailiai parašyti, o „skaitytojams“ sklandžiai paskaityti, iškeliavo pas kitus vaikus.

Puikiai nusiteikę vieni mokiniai sėdo rašyti dailyraštį, o kiti tuo pat metu visus susirinkusius džiugino pasirinktų kūrinių raiškiu skaitymu. Džiugu, kad šiame konkurse pralaimėjusių nebuvo. Visi konkurso dalyviai, labai kruopščiai ir atsakingai atlikę užduotis, buvo apdovanoti knygomis bei padėkomis.

Dėkoju mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytojoms Alvidai Petkuvienei bei Danguolei Eirošienei, padėjusioms paruošti mokinius šiam konkursui. 

Specialioji pedagogė – logopedėJūratė Šiaudkulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Robotiada 2017

Kovo 24-25 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje įvyko „Robotiada – 2017“. Tai didžiausia robotikos šventė Lietuvoje. Jos metu vyko robotikos olimpiada ir žinomiausios pasaulyje First LEGO League varžybos. Šis renginys organizuojamas penktus metus iš eilės. Jo tikslas – populiarinti STEM mokslus Lietuvoje bei suburti naujausiomis technologijomis besidominčią bendruomenę.

Kovo 24 dieną šiame renginyje lankėmės ir mes, 36 mūsų progimnazijos mokiniai (32 šeštokai ir 4 aštuntokai). Čia galėjome pamatyti robotikos įdomybes, tapti išradėjais per 15 minučių, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti su draugais, padiskutuoti apie šiuolaikines technologijas ir jų ateitį ir, žinoma, pasilinksminti Simuliatorių akademijoje, IQ zonoje, VR džiunglėse, „Topo centro“ interaktyvioje zonoje. Kupini įspūdžių ir džiugių emocijų, grįždami namo, užsukome papramogauti į atsinaujinusią Kauno „Megą“.

„Robotiadoje“ mums, mokiniams, labai patiko, nes tai šaunus renginys smalsiems šiuolaikiniams technologijų naudotojams. Už apsilankymą jame dėkojame informacinių technologijų mokytojai Sonatai Kazokevičienei, 6a ir 6b klasių vadovėms Alvidai Petkuvienei ir Jūratei Šliažienei.

6b klasės mokinės Ignė Druskinytė ir Romena Bičkutė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė vandens diena UAB „Telšių vandenys“

Kovo 22 d. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kvietė visus norinčiuosius į žygį, skirtą paminėti Pasaulinę vandens dieną bei daugiau sužinoti apie Telšių rajone tiekiamą vandenį, jo gavybą bei kokybę. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Dalyvių laukė ekskursija po UAB „Telšių vandenys“, kurią vedė vandentiekio cecho viršininkė Irena Norkienė.

Žygio dalyviai galėjo ne tik pamatyti kaip vyksta vandens gavybos procesas, apžiūrėti įrenginius, laboratoriją, bet ir sužinoti atsakymus į visus juos dominančius klausimus (apie vandens pH, vandenvietes, rajono gyventojų aprūpinimą centralizuotu vandeniu, vandens sunaudojimą, vandens kokybės reikalavimus, priežiūrą ir kt.).

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemės diena

Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė ir tikrojo pavasario pradžia. Ši diena  mums visiems primena, kad Žemei reikia mūsų pagalbos ir jai padėti galime visi kartu. Tokie renginiai suvienija mokinius, mokytojus, kad galėtume kartu susimąstyti apie mūsų planetą, aplinką, gamtą ir ką nors pakeisti.

 

„Juk padėti sergančiai Žemei galime visi kartu. Nori keisti pasaulį į žalesnį? Jautiesi atsakingas už savo aplinką? Gyveni ne vien šia diena, bet susimąstai apie savo ateitį? Tuomet būk aktyvus ir parungtyniauk su savo draugais“, – tokiais žodžiais kovo 20 dieną mūsų gimnazijoje prasidėjo Protmūšis, skirtas Žemės dienai. Visos 4 komandos puikiai paruošė namų darbus, entuziastingai atsakinėjo į Protmūšio klausimus, ieškojo sprendimo būdų, kaip įveikti globaliomis tapusias problemas. Klausimai apie Žemę buvo iš biologijos, fizikos ir chemijos mokomųjų dalykų. Nugalėtojais tapo 8b klasės progimnazistai, labai gerai pasirodė ir kitos komandos.

Protmūšyje netrūko gerų emocijų ir naujų žinių. Visi dalyviai buvo sužavėti renginiu ir tikimės, kad jų bus kuo daugiau!

Emilija Mackevičiūtė, 8b klasės mokinė

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 13

Lankytojų skaitiklis