2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai!

Gruodžio 2 d. 18 val. organizuojame Advento pradžios paminėjimą, kurio metu klasių atstovai pins adventinius vainikus savo klasei. Kviečiame iš kiekvienos klasės atvykti po kelis tėvelius su vaikais. Vakarojimo metu bus galimybė nusipinti vainiką ir savo šeimai.

Prašome apie dalyvavimą informuoti klasės vadovą.

Mokykla pasirūpins šiomis priemonėmis: pušų ir eglių šakomis, kankorėžiais, samanomis, šienu, vainiko rėmeliais, špagatu. Kitomis puošimo priemonėmis ir medžiagomis, kurios Jūsų manymu bus reikalingos adventinio vainiko pynimui, prašytume pasirūpinti patiems.

Vakaro nuotaiką praskaidrins karšta arbata, o adventinius vainikus pašventins kunigas.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Š. m. lapkričio 13 d. mūsų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko respublikinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmo etapo pirmas turas, kurį organizavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimą saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą ir, be abejo, išrinkti Lietuvos „Sveikuolių sveikuolius".


Pradinių klasių grupėje dalyvavo ir mūsų „Atžalyno” pagrindinės mokyklos komanda, kuri rungėsi su Telšių rajono Viešvėnų pagrindinės mokyklos, Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos ir Buožėnų mokyklos-darželio komandomis. Ikimokyklinio amžiaus grupėje varžėsi Telšių lopšelių-darželių „Mastis“, „Eglutė“, „Berželis“, „Saulutė“, „Žemaitukas“, „Saulėtekio“ pradinės mokyklos, Upynos lopšelio-darželio ir Luokės gimnazijos ikimokyklinio amžiaus vaikų komandos. Vertinimo komisiją sudarė Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Mantas Karečka, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Vygantas Macevičius, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Marčenkovienė bei Telšių rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas) Juozas Vengalis. Kiekvienai amžiaus grupei buvo skirta po 7 užduotis, kurių atlikimą vertino komisija 3 balų sistema. Po ilgai trukusios kovos visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, dovanomis bei paskelbtos šio konkurso nugalėtojos.

Taigi konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmo etapo pirmą turą pradinių klasių grupėje laimėjo Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda, ikimokyklinio amžiaus grupėje – Telšių l-d „Berželis“ komanda.

VSPS A. Matulevičienė, „Bendraminčių“ narės Deimantė ir Romena

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaita „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“

Š. m. lapkričio 12 d. Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje lankėsi Klaipėdos savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narys, Klaipėdos narkotikų kontrolės komisijos narys, Nacionalinės tabako, alkoholio kontrolės koalicijos narys bei Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas A. Šiukšta, kuris skaitė paskaitą 8-10 klasių mokiniams tema „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“.

Šios paskaitos tikslas buvo ne tik paminėti artėjančią „Tarptautinę nerūkymo dieną“, bet ir padėti ugdymo įstaigose toliau kryptingai formuoti mokinių atsisakymo įgūdžius ir neigiamą požiūrį į žalingus įpročius bendruomenėje. Tai yra padėti formuoti aiškią, neigiamą nuostatą, kad tai visai nemadinga bei padėti paaugliams tapti aktyviu šios prevencijos puoselėtoju savo artimųjų rate.


VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos sveikos mitybos dienos minėjimas

Š. m. lapkričio 16 d. mūsų mokykloje buvo minima jau tradicine tapusi Europos sveikos mitybos diena, kurią organizavo VSPS A. Matulevičienė, technologijų mokytoja J. Martinkienė kartu su mokyklos mokinių taryba, jungtine 7-8 klasių mokinių komanda. Tądien mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami pasivaišinti manų koše, daugiau sužinoti apie sveiką mitybą bei apdovanoti 5-6 kl. mokinių komandas, daugiausiai žinančias apie ją.

Dėl apdovanojimų varžėsi 14 komandų, kurios lapkričio 9, 12 d. atliko įvairias užduotis. Tai yra rūšiavo maisto produktus, bandė atpažinti kruopas, dalyvavo proto mūšyje „Sveika mityba“. Taigi geriausių rezultatų pasiekė 5b klasės komanda „Sveikuoliai - 2“ ir 5a klasės komanda „Planas A“. Komandos buvo apdovanotos Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais paskatinimo prizais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden" federacijos kuruojamas projektas, propoguojantis skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą, švietimo idealus Šiaurėje bei kaimyniniuose regionuose.

2015 m. lapkričio 9 dieną, pirmadienį, prasidėjo 19-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – draugystė. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose buvo rengiami skaitymai, parodos, debatai, kiti kultūriniai renginiai .Pirmą kartą šiuose skaitymuose dalyvavo mūsų mokyklos skaityklos lankytojai.

Tamsiausiu metų laiku uždegėme žvakes ir skaitėme knygą. Taip įgyvendinome pagrindinę Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėją.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę sudaro dvi dalys: „Auštant" (skaitymas balsu vaikams) ir „Sutemų valanda" (skaitymas balsu suaugusiems). Dabar „Auštant"  turi dar dvi subkategorijas, kurių viena skirta patiems mažiausiems, kita - vyresnio amžiaus vaikams. Mūsų mokykla dalyvavo „Auštant“ dalyje , skirtoje patiems mažiausiems, skaitėme ištraukas iš Marios Parr knygos „Vaflinė širdelė“.Joje buvo pasakojama apie berniuko ir mergaitės draugystę idiliškame vaikystės pasaulyje.

Skaitymuose dalyvavo grupele pirmokų, 3c klasės mokiniai, visi penktokai ir 6b klasės mokiniai.

Skaitymas balsu reikalauja didelio susikaupimo ir pastangų, tačiau yra neįkainojama patirtis tiek tam, kuris skaito, tiek tam, kuriam yra skaitoma.

Deganti žvakutė – šviesos ir šilumos simbolis. Juk lygiai tą patį reiškia ir skaitoma knyga: ji yra šviesos (žinių) ir šilumos (nuoširdaus, jaukaus bendravimo) simbolis.

Lapkričio tamsoje balsu skaitydami įkvėpėme gyvybės Šiaurės šalių literatūrai ir kartu paskelbėme unikalų skaitymo balsu manifestą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į Degaičius

eTwinning projekto nariai lietingą ketvirtadienio dieną lankėsi Degaičių seniūnijos parke. Tai viena iš veiklų pagal šiais mokslo metais vykdomą projektą „eTwinning tree“, skirtą pažymėti Europos komisijos inicijuotą etwinning projektų dešimtmetį. eTwinning projektai yra nefinansuojami ir vykdomi visose Europos, Skandinavijos, Turkijos mokyklose, naudojantis virtualia erdve.

Mūsų mokykla į projekto veiklas įsijungusi nuo 2007 metų. Įvykdyta 15 projektų: 8 apdovanoti nacionaliniais ir Europos kokybės ženkleliais. 2 kartus mokykloje vykdyti projektai buvo pripažinti, kaip geriausiai įvykdytų Lietuvoje, o projektas „Tarpkultūrinis dialogas pasakose, dramoje ir mene“ tarp geriausiai vykdytų Europoje. Jam suteiktas Mavlena apdovanojimas už tarpkultūrinį supratimą, ryšių tarp skirtingų kultūrų skatinimą, skirtingų žmonių tarpkultūrinį supratimą (kultūrų, tautinių mažumų, religijos).

Degaičių seniūnas A. Kontrimas maloniai sutiko projekto narius. Aprodė parką, labai įdomiai ir nuotaikingai, apie jį papaskojo. Parke daugybė medžių rūšių ir gėlynų. Žymusis Tulpmedis dar ne visus lapus numetęs. O tie lapeliai primena tulpės žiedlapį. Dabar parkas labai gražiai sutvarkytas ir seniūnas vis pabrėžė parko mecenato A. Kišono didžiulį indėlį į jo suklestėjimą ir atnaujinimą.

Vaikai apibėgiojo vardinius takus, iš kurių vienas, skirtas velioniui rajono merui V. Kleivai. Seniūnas A. Kontrimas pabrėžė, kad nei vienas medelis nėra buvęs nulaužtas, nes miestelio vaikams įrengta žaidimų aikštelė, veikia sporto salė.

Vaikštant po parką, jaučiama jo didybė, nuostabus grožis ir gaivus rudeniškas oras.

Degaičių parkas, tai nuostabi vieta šeimų savaitgalio išvykoms, klasių ekskursijoms. Pagal seniūną gražiausias laikas – pavasaris, kai kiekvieną dieną sužaliuoja ar pražysta nauji augalai ir medžiai.

eTwinning projektų koordinatorė mokykloje pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Protų mūšis, skirtas Europos metams paminėti

Lapkričio 7 dieną mokyklos aktų salėje vyko protų mūšis  „2015 - Europos metai vystymuisi: dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“. Šio projekto tikslai - didinti informuotumą ir šviesti įvairias jaunimo grupes apie Lietuvos bei Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo svarbą, tikslus ir aktualijas;  skatinti Lietuvos visuomenės diskusijas ir dalyvavimą įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo politiką.

Šį renginį organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Savickienė ir ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė. Jame savo gebėjimus demonstravo devynios 5-8 klasių komandos, sudarytos iš 7 mokinių. Daugiausia balų surinko 7a klasės komanda „Gudrieji lapiukai“, kurios nariai buvo Smila Kniuraitė, Martyna Petkutė, Irmina Lukošiūtė, Kasparas Šion, Edvinas Burzdžius.

Džiugu, kad klasių vadovai aktyviai padėjo savo auklėtiniams pasiruošti šiam renginiui, kad mokiniai, dalyvavę protų mūšyje, galėjo daugiau sužinoti apie vystomąjį bendradarbiavimą.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Verslumo pamokos

Telšių dramos teatre spalio 23 dieną įvyko verslumo forumas, kuriame dalyvavo grupė mūsų mokyklos mokinių.

Renginyje kalbėjo Startup Lithuania, Barclays atstovai. Visų forumo dalyvių pasveikinti atvyko švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. Forumo kulminacija - Telšių mobilioji aplikacija - Telšē, kuri jau yra pasiekiama visiems miestiečiams.

Mokiniai, susipažinę su verslo galimybėmis, galės ateityje jas išnaudoti.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 

Puslapis 10 iš 14

Lankytojų skaitiklis