2014-2015

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Aktyvaus jaunimo diskusija „Jaunimo veikla Telšiuose“

Lapkričio 15 dieną vyko jaunimo organizacijų susitikimas, kurį organizavo Telšių rajono mokinių parlamentas. Jo metu organizacijos pristatė savo veiklą, buvo aptartos jaunimo problemos, diskusijos metu buvo ieškoma būdų jas spręsti.

Renginyje dalyvavo: Telšių „Atžalyno" pagrindinė mokykla, Telšių Žemaitės gimnazija, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, Telšių „Džiugo" gimnazija, Luokės gimnazija, „Raudonasis kryžius“, Telšių Vincento Borisevičiaus ateitininkų kuopa, jaunimo organizacija „Darbas", vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks", teatro studija „Savi“ ir Lietuvos Skautija.

Mūsų mokyklą atstovavo ir mokinių veiklą pristatė Mokinių tarybos pirmininkas Tomas Martinkus, nariai Ieva Trilikauskaitė ir Dovydas Sušinskis. Telšių rajono mokinių parlamentas įteikė padėką mokyklai už dalyvavimą šiame renginyje.

„Bendraminčiai“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveiki dantukai – plati šypsena

„Atžalyno“ pagr. m-klos Lieplaukės skyriaus pradinių klasių mokiniams bei darželinukams visą savaitę (11.10-11.14) buvo vedamos ugdomosios veiklos apie tinkamą mitybą, burnos higieną, dantukų priežiūrą. Vaikai minė mįsles, klausėsi pasakos „Ėduoniukas ir Bakteriukas“, daug padirbėjo rengdami parodėlę „Dantukai". Darbeliams buvo panaudota įvairi technika ir medžiagos. Pertraukėlių metu visi skanavo arbatžolių arbatą.

Ketvirtadienį sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė parodė filmuką apie dantukų priežiūrą, pamokė kaip taisyklingai valyti dantukus, buvo atnešusi dantukų maketą su demonstraciniu dideliu šepetuku. Prisiminėm, kokie maisto produktai kenkia dantims.

Taip pat apsilankėme Telšių rajono pirminės priežiūros centre pas burnos higienistę Nijolę Mitkevičienę, kuri paruošė švietėjišką paskaitą. Vaikai turėjo galimybę teorines žinias išbandyti praktiškai, susipažinti su odontologų instrumentais.

Šios žinios buvo labai naudingos. Vaikai daug sužinoję apie dantų priežiūrą, noriai valo ir skalauja dantukus  ir mokykloje, ir namuose.

Nuo pat mažumės formuodami teisingus dantų priežiūros įpročius, išsaugosime ne tik gražią šypseną, bet ir bendrą vaiko gyvenimo kokybę.

Dėkojame sveikatos priežiūros specialistei Astai už pagalbą.

Mokytoja Aušra Gumuliauskienė
Auklėtoja Sigita Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Atžalyniečiai” - rajono mokinių kvadrato nugalėtojai

Lapkričio 11-14 d. vyko rajono mokinių kvadrato varžybos. Mūsų mokyklą atstovavo 4-tų klasių mokinių komanda, kuriai vadovavo pradinių klasių mokytojos Stanislava Norkuvienė ir Janė Jasevičienė. Mūsų mokyklos komandai teko kovoti su „Germanto“, Nevarėnų, „Ateities“ ir „Kranto“ mokyklų pradinukais. Kvadrato varžybos buvo įdomios, nes visos komandos buvo stiprios. Pirmą vietą laimėjo „Atžalyniečiai“, kurie susitiks kvadrato važybose su Palangos ir Kretingos komandomis.

Malonu ir džiugu, kad mūsų pradinukai laimėjo rajono mokinių (2004 m. g.ir j.) kvadrato varžybas. Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrius komandos nugalėtojus apdovanojo Taure ir medaliais.

„Bendraminčiai“ narės Ignė ir Deimantė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dovanos eTwinning projekto nariams

Mūsų mokyklą pasiekė žinia, kad 2013 – 2014 mokslo metais vykdytam eTwinning projektui „Europe so many faces“ buvo suteiktas Europos eTwinning kokybės ženklelis. Jis tapo vienas iš geriausiai vykdytų projektų Lietuvoje. Tai labai nudžiugino projekto narius. Į mokyklą atkeliavo dovanos iš Lietuvos eTwinning nacionalinės agentūros: šeši komplektai galvos apdangalų, šalikų, pirštinių.

Dovanos buvo skiriamos penkiems mokiniams ir projekto vadovui. Žinia pasidalijome su mokyklos vadovais, pradinių klasių mokinių ir mokytojų bendruomene. Dovanos, aktyviausiems projekto dalyviams Mantui Šiauliui, Veronikai Giraitei, Elvinui Brasui, Emiliui Riepšai ir Karoliui Mickui buvo įteiktos, stebint pradinių klasių bendruomenei. Mokiniai nuoširdžiai džiaugėsi, kad mokykla buvo pastebėta ir įvertinta. Tai dar labiau nuteikia nuoširdžiam darbui. Su projekto veikla galite susipažinti:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p97073

Šiais mokslo metais yra vykdomas naujas projektas „Travelling around Europe! A trip in my town”. Projekto augimą galite stebėti:

http://twinspace.etwinning.net/266/home

Projekto vadovė mokytoja metodininkė Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kvietimas

Gerbiami bendruomenės nariai,

jau penkerius metus Lietuvos didžiųjų miestų šeimos sukūrė daugiau nei dvidešimt tūkstančių stebuklų. Išmoko savo rankomis padaryti šiltą mielą dovaną ir padovanoti ją iš širdies tiems, kam labiausiai trūksta.

Kviečiame Jus prisijungti prie spalvoto meduolio dienos projekto ir atvykti kartu spalvinti meduolio ir parašyti linkėjimą vaikui. Jūsų meduolis ir sveikinimas vėliau keliaus į Telšių vaikų globos namus.

Renginio data: 2014 m. lapkričio 29 dieną (šeštadienis).

Renginio vieta: Kavinė ,,Pitlius“, Respublikos g. 4, Telšiai
                         Kavinė ,,Džiugo namai“, Respublikos g. 49, Telšiai

Renginio laikas: 10.00-18.00 val.

Jus kviečiame atvykti Jums patogiu laiku, prašome informuoti apie Jums patogų laiką.

Renginio organizatorė Sonata Indriuškienė

Renginio ambasadorė Laima Jurytė-Zakarauskienė, tel.: 861122138

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

XII avangardinių šalių suvažiavimas

Lapkričio 14 dieną, penktadienį, mokyklos dizaino studijos merginos dalyvavo „XII avangardinių šalių suvažiavime“, kuris vyko Ryškėnų kultūros namuose. Suvažiavimo tema – „Avangardinės šalys“. Šiemet renginio organizatoriai pateikė gana sunkią užduotį, reikėjo ne tik sukurti avangardinių rūbų kolekciją, bet ir pristatyti pasirinkto rūbo šalį, bei jos vėliavą.

Dėkoju mokinėms Gretai, Ievai, Lukrecijai, Kornelijai, Ugnei M., Kotrynai, Beatričei, Ievai T. už įdėtą darbą kuriant ir pristatant „Aukso šalies“ rūbų kolekciją, o taip pat choreografijos mokytojai D. Dacienei už bendradarbiavimą kuriant merginų pasirodymą.

Dizaino studijos vadovė J. Martinkienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Spalvų savaitė

Lapkričio 10-14 d. mūsų mokykloje vyko Spalvų savaitė, kurią organizavo Mokinių taryba. Tą savaitę mokykloje vyravo puiki, žaisminga nuotaika. Kiekvieną dieną reikėjo apsirengti vis kitos spalvos drabužiais. Į šį žaidimą ypač aktyviai įsijungė pradinių klasių mokiniai. Džiugu, kad neatsiliko ir mokytojai. Pirmadienį mokiniai ir mokytojai rengėsi raudona spalva, antradienį – žalia, trečiadienį – dryžuota bei taškuota (paminint tolerancijos dieną), ketvirtadienį – mėlyna, o penktadienį – geltona spalva. Kiekvieną dieną spalvos akcentas – nuotrauka lauke.

Penktadienį vyko baigiamasis renginys, kuriame direktoriaus padėkos raštais buvo apdovanotos spalvingiausios klasės ir pradinių klasių bei dalykų mokytojai.

„Bendraminčių“ būrelio narės Agota ir Irmina

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Atšvaitų tikrinimo akcija

Tamsėjantys rudens vakarai ir rytai vis labiau slepia pėsčiuosius sutemose, todėl vairuotojams darosi vis sunkiau juos pastebėti be atšvaitų. Siekiant, kad vaikai, mokytojai saugiai pasiektų mokyklą ir grįžtų į namus, lapkričio-vasario mėn. ugdymo įstaigose bus vykdoma masinė atšvaitų tikrinimo akcija – „Aš su atšvaitu saugus 2014“, kurią inicijavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Telšių apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyriu. Visos ugdymo įstaigos bus tikrinamos 2 kartus.

Ši visuotinė akcija mūsų mokykloje pradėta vykdyti lapkričio 12 d. Akcijos metu policijos pareigūnas kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, socialine pedagoge nuo pat ankstyvo ryto plušėjo prie mokyklos durų tikrindami kaip mokiniai ir mokytojai saugiai keliauja į mokyklą. Pareigingiausi buvo 1-5 klasių mokiniai. Iš visų tą dieną tikrintų mokinių ir mokytojų atšvaitų neturėjo 35 asmenys. Siekiant parodyti teigiamą pavyzdį, kad saugumas kelyje yra svarbiausias, kai kuriems mokiniams, mokytojams buvo padovanoti Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nupirkti atšvaitai.

Saugumas kelyje tamsiu paros metu yra visuotinė problema, kurią turime spręsti mes patys, todėl raginame vyresnių klasių mokinius (ypač 7, 9, 10 klasių) įsigyti atšvaitus. Tikimės, kad būsime sąmoningi ir tikrindami antrą kartą galėsime džiaugtis, kad mokame saugoti vieni kitus kelyje.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 

Puslapis 9 iš 13

Lankytojų skaitiklis