2014-2015

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Advento renginiai mokykloje

Paspaudę, žemiau esančią nuorodą, galite parsisiųsti Telšių "Atžalyno" pagrindinės mokyklos advento renginių planą:

Telšių „Atžalyno" pagrindinės mokyklos advento renginiai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas

Siekiant inovatyviai paminėti Pasaulinę AIDS dieną, mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenė gruodžio 1-ąją prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) organizuojamo proto mūšio „AIDS: geriau žinoti!“. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, dalyvauti protmūšyje iš viso užsiregistravo daugiau kaip 500 organizacijų (ugdymo įstaigų, visuomeninių organizacijų, aukštųjų mokyklų ir kitų bendruomenių).

Šiame protų mūšyje kovėsi mūsų mokyklos 9-10 klasių mokiniai ir 2 mokytojai (L. Baltrukonienė, G. Vaitkaitis), kurie burtų keliu buvo suskirstyti į 4 komandas (raudonųjų, žaliųjų, baltųjų ir geltonųjų). Komandoms buvo pateikiami įvairūs klausimai apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, jos plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse. Kai kurie klausimai buvo itin sunkūs, tačiau komandos draugiškai pasitardamos surado teisingus atsakymus. Komandų darbą stebėjo ir vertino soc. pedagogės L. Kuzminskytė ir V. Dacienė, o protmūšį vedė VSPS A. Fabijonavičiūtė. Visos komandos pasirodė neblogai, bet geriausiai sekėsi „Raudonųjų komandai“, kuri teisingai atsakė net į 15 klausimų. Ši komanda buvo apdovanota saldžiuoju prizu.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

KVIETIMAS

Gruodžio 3 d. dalyvauti Nacionaliniame sveikatos egzamine!

Žinau – gyvenu sveikiau! Tokiu šūkiu pasitikrinti savo žinias ir paskatinti domėtis sveika gyvensena kviečia jau trečią kartą rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas, skirtas visiems.

Dalyvaukite Nacionaliniame sveikatos egzamine (NSE) ir laimėkite sveikatingumo savaitgalį Druskininkuose arba Anykščiuose pasirinktinai! Sveikatos žinių patikrinimas vyks šiuo adresu (http://nsegzaminas.lrytas.lt/) nuo 9 val. ryto iki 24 val.

Egzamino taisyklės:

Nacionalinį sveikatos egzaminą 2014‘ sudaro 50 klausimų. Egzamino dalyviui testo būdu reikia atsakyti į klausimą, kuriame yra pateikiami trys ar daugiau galimų atsakymų. Teisingas – tik vienas iš jų.

Egzamine gali dalyvauti visų amžiaus grupių atstovai. Tas pats asmuo egzamine gali dalyvauti tik vieną kartą. Pasitikrinti, ar teisingai atsakėte į visus klausimus galėsite kitą dieną po egzamino.

Į prizines vietas ir apdovanojimus nepretenduoja medicininį išsilavinimą įgyjantys ar jau įgiję asmenys, besiverčiantys medicinos, gydymo paslaugomis.

Egzamine dalyvauja ir pretenduoja į prizus tik egzamino pabaigoje prisiregistravę asmenys ir užpildę registracijai reikalingus duomenis.

Prizai įteikiami 10 asmenų, kurie teisingai ir greičiausiai atsakė į visus egzamino klausimus. 
Egzamino nugalėtojai skelbiami kitą dieną po egzamino.

Apdovanojimų ceremonijos vieta ir laikas bus paskelbti pasibaigus egzaminui.

Egzamino organizatoriaus VšĮ VIRTUS LT iniciatyvą remia bei prisideda ją įgyvendinant valstybinės sveikatos priežiūros institucijos, gydytojai ir socialiai atsakingo verslo bendruomenė.  Projekto globėja – Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija. 

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Profesijų diena

Lapkričio 28 d. pradinėse klasėse buvo organizuojama „Profesijų diena“. Šios dienos tikslas – plėsti mokinių žinias apie įvairias profesijas.

Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis lankėsi savo tėvelių darbovietėse. Tądien buvo aplankytas „Alkos“ muziejus, knygynas „Pegasas“, UAB „Medicinos bankas“, L. Jančiauskienės įmonė, Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Telšių apskrities policijos komisariatas, Telšių rajono savivaldybė. Mokiniai susipažino su tėvelių profesijomis ir grįžę į mokyklą piešė pasirinktą profesiją. Pradinių klasių korpuse surengta piešinių paroda.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pirmokų „krikštynos“

Mokykloje yra graži tradicija kiekvienų metų rudenį „krikštyti“ pirmokus. Šią šventę organizuoja 4-tų klasių mokiniai ir jų mokytojos. Šiemet ketvirtokus moko mokytojos A. Bagužienė, S. Norkuvienė ir J. Jasevičienė.

Jos kartu su savo mokiniais surengė „egzaminą“ pirmokams. Jo metu pirmokai dėliojo dėlionę, skaičiavo, skaitė, minė mįsles, šoko. Šventės pabaigoje davė priesaiką. O direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė visiems pirmokams įteikė Lietuvos pirmoko pasus.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės sveikinimosi dienos renginiai „Atžalyne“

Sveikinimosi diena buvo pradėta švęsti dar 1973 metais, kai didžiųjų pasaulio valstybių gyventojai dėl šaltojo karo aplinkybių buvo susipriešinę ir mažai bendravo. Tuomet du broliai iš JAV visam pasauliui išplatino žinią, skatinusią maloniai sveikintis, šypsotis ir bendrauti. Nuo tada visame pasaulyje sveikinimosi diena minima lapkričio 21 dieną.

Lapkričio 20-ą ir 21-ą dienomis mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai, skirti šiai dienai paminėti. Juos organizavo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilma Savickienė ir Jadvyga Dapšienė, bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė ir bibliotekininkė Dalia Krauzienė. Lapkričio 20-os ir 21-os rytais visus, įeinančius į mokyklą, pasitiko didžiulis užrašas „SVEIKINKIMĖS“ ir skambios dainos apie pasisveikinimą. Mokyklos kabinetų duris papuošė šypsenėlės bei pasisveikinimai įvairiomis pasaulio kalbomis. Mokyklos bendruomenė buvo kviečiama parašyti kuo daugiau sveikinimosi žodžių. Labai džiugu, kad nemažai jų užrašė ir mokinių tėveliai. Iš jų parašytų žodžių paruoštas stendas „Vieši sveikinimai“. Daug įvairių pasisveikinimo žodžių mokytojai rado mokytojų kambaryje. Mokyklos bibliotekoje buvo paruošta paroda apie sveikinimosi dieną ir jos papročius. 5-ų klasių mokiniai per etnokultūros ir etikos pamokas vykdė projektą, skirtą tolerantiškumui ir mandagumui ugdyti. Mokyklos skaitykloje buvo žiūrimos ir aptariamos pateiktys apie sveikinimosi ypatumus ir papročius.

Būtų šaunu, kad mūsų mokyklos bendruomenės nariai kiekvieną dieną pradėtų populiarios M. Mikutavičiaus dainos žodžiais: „Pasveikinkit vieni kitus, /Juk tai daryti šitaip lengva...“

Bibliotekos darbuotojos A. Vaičiulienė ir D. Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės kelių eismo įvykių aukų atminimo dienos minėjimas

Lapkričio 18 d. Turgaus aikštėje vyko Pasaulinės kelių eismo įvykių aukų atminimo dienos minėjimas, kurį organizavo Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su VĮ „Telšių regiono keliai”.

Prie šios gražios iniciatyvos, kurios tikslas yra prisiminti beprasmiškai žuvusiuosius keliuose, gatvėse, pagerbti juos ir pareikšti užuojautą jų artimiesiems, prisijungė ir mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Tai yra mokyklos neformalaus švietimo būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai (vadovė V. Nekrašienė), mokinių tarybos atstovai kartu su VSPS A. Fabijonavičiūte.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sukurta Tolerancijos knyga

Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“.

Šiais metais priešmokyklinės grupės ir 1-10 klasių mokiniai kartu su klasių vadovais Tolerancijos dienai paminėti per klasių valandėles kalbėjo apie žmonių toleranciją visuomenėje, mokykloje, politikoje ir kūrė TOLERANCIJOS KNYGĄ. Mokinių darbai visą savaitę buvo eksponuojami mokyklos skaitykloje.

Soc. pedagogės

 

Puslapis 8 iš 13

Lankytojų skaitiklis