2014-2015

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklinis konkursas „Super klasė”

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jadvygos Dapšienės ir mokinių tarybos iniciatyva mokykloje organizuojamas konkursas „Super klasė”, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 25 – mečiui paminėti. Konkurso tikslas yra skatinti mokinių iniciatyvą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės 25-metį bei ugdyti jų kūrybiškumą, asmenines, komunikavimo, pilietines ir kt. kompetencijas.

Konkursas vykdomas nuo 2015 m. vasario 13 d. iki kovo 6 d. Jame dalyvauja 5-8 klasės ir varžosi dėl pagrindinio „Super klasės” prizo – ekskursijos. Kiekviena klasė, bendradarbiaudama su muzikos ir šokio mokytojais, paruošia dainą apie tėvynę, pristato klasės talentą, padovanoja kūrybišką dovaną priešininkų komandai. Kiekvienai klasei yra paruošiama provokacija. Komandos savo jėgas išbando sportinėse rungtyse, o kapitonai - tik kapitonams skirtose rungtyse. Komandas vertina mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, mokytoja Lina Trepkevičienė. Taip pat komandas vertina sirgaliai, kurių balsas gali būti lemiamas. Konkurso vedėjas yra muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis, jam talkina Žemaitijos kolegijos studentai.

I etapas tarp 5-6 klasių įvyko vasario 13 d. 6a ir 6b klasės surinko vienodą balų skaičių ir abi komandos pateko į finalą, kuris vyks kovo 6 d. Vasario 27 d. varžysis 7-8 klasės.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Popietė „Skrynios paslaptys“

Vasario 10 d. Telšių „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko rajono mokyklų 1-5 klasių mokinių etnopopietė „Skrynios paslaptys“. Šventėje dalyvavo 15 mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo 12 porų. Mokinius renginiui ruošė šokio mokytoja Dinara Dacienė ir pradinių klasių vyr. mokytoja Stanislava Norkuvienė. Gausus būrys dalyvių šoko folklorinius šokius, žaidė liaudiškus žaidimus, skaičiavo skaičiuotes ir pan. Kiekviena mokykla atsinešė savo pagamintą žemaitišką patiekalą, jį pristatė bei pavaišino visus šventės dalyvius.
Šventės pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei puikia nuotaika ir patirtimi.

Ema Ežerskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Lieplaukės skyriaus pradinukai ir priešmokyklinės mišrios grupės vaikai atsiliepė į Lietuvos respublikos prezidentės D. Grybauskaitės raginimą sutikti Vasario 16 – ąją ir Lietuvos valstybę gimtadienio proga pasveikinti netradiciškai. Artėjant mokinių atostogoms mokiniai savo Tėvynę Lietuvą sveikino vasario13- tą dieną.

Šią dieną vaikai į mokyklą rinkosi apsirengę Lietuvos trispalvę vėliavą atitinkančiomis spalvomis. Dienos veiklą pradėjo iškilmingai giedodami Lietuvos himną. Vėliau skambant M. Mikutavičiaus dainai „Aš tikrai myliu Lietuvą“ mokiniai ir mažieji darželinukai gamino Trispalvį helio balionų aitvarą, prie kurio prikabino savo laiškus ir piešinius. Trispalvį aitvarą su nuoširdžiausiais linkėjimais, skaičiuodami ir ties šešioliktu skaičiumi (16 d.) paleido į dangaus platybes, tikėdamiesi, kad aitvaras keliaudamas aplankys kitas valstybes, taip garsindamas mūsų šalį Lietuvą.

Palydėję Trispalvį aitvarą akimis, vaikai purškiamaisiais dažais ant sniego piešė netradicinio dydžio Lietuvos vėliavą. O su tėvelių pagalba pagamintais darbeliais ir piešiniais papuošė savo mažąją mokyklėlę.

Mokytojos Aušra Gumuliauskienė ir Sigita Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Profesinis veiklinimas: mokiniai lankėsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir spaustuvėje Druka

Sausio 30 d. „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 5a ir 7 b klasių mokiniai lankėsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės kolegijoje, kurioje ruošiami laivavedžiai, laivų mechanikai, vadybininkai, finansininkai, vykdomi kursai jūrininkams. Mokiniai apžiūrėjo nuolat modernizuojamą mokymo bazę, įrengtus mokymo elektroninius treniruoklius laivavedžiams ir laivų mechanikams, 2011 m. įrengtą jūrų krovinių informacinių sistemų treniruoklį uosto ir laivybos vadybininkams.

Klasių auklėtojos Rasa Žutautienė ir Birutė Raibužienė pastebėjo, jog apsilankymas šioje mokykloje atveria naujas jūreivystės profesijų pažinimo galimybes. Mokyklos karjeros koordinatorė Dalia Krauzienė tokias mokinių išvykas vertina kaip patirtį, skatinančią peržiūrėti asmeninius karjeros planus, apgalvoti profesinės veiklos įvairovę.

Mokiniai pabuvojo ir Klaipėdos spaustuvėje „Druka“. Jie pamatė, kaip spausdinamos knygos, koks ilgas ir sudėtingas knygos kelias pas skaitytoją.

Mokiniai, susipažinę su darbine aplinka, žmonėmis, daugiau ar mažiau įsigilinę į atskiros profesijos privalumus, sunkumus ir perspektyvas, motyvuotai planuoja būsimą karjerą.

Karjeros koordinatorė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sporto ir sveikatingumo savaitė

Sausio mėnesio paskutinę savaitę mokykloje vyko jau tradicine tapusi sporto ir sveikatingumo savaitė. Pirmadienį buvo diena be pamokų. Rytas mokykloje prasidėjo atšvaitų tikrinimo akcija, kurią organizavo VSPS A. Fabijonavičiūtė. Vyko mokymai, kaip teisingai prisisegti atšvaitus.

Po to mokiniams buvo siūlomos įvairios veiklos, skatinančios aktyviai judėti, sportuoti ir pajusti geras emocijas. Visi mokiniai dalyvavo „Fitneso jėgos treniruotėje“, kurią vedė trečios klasės mokinio mama trenerė J. Stanevičienė. Po treniruotės pradinukai vaišinosi koše (projektas „Mūsų tikslas – laimingas vaikas“), kūrė plakatus apie atliekų rūšiavimą, dalyvavo estafetėse, gėrė sveikuolišką arbatą. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Ar moki rūšiuoti?“, žiūrėjo filmą „Dėmesio – maistas“, žaidė krepšinį 3x3, varžėsi kitose sportinėse rungtyse.

Antradienį – penktadienį buvo organizuojami šaškių, tinklinio turnyrai, kvadrato varžybos. Kiekvieną rytą, prieš prasidedant pamokoms, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai buvo kviečiami į aktų salę pasimankštinti. Mankštą vedė vyresniųjų klasių mergaitės. Mokiniai apdovanoti mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Erika Bumblauskaitė ir Goda Tamavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žiemos fantazija 2014

2014 m. gruodžio pabaigoje baigėsi tarptautinis Kalėdinių ir Naujametinių kompiuterinių atvirukų konkursas „Žiemos fantazija 2014“. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinės: Gabija Silkauskaitė (7b klasė), Jogilė Vaitkaitytė (6a klasė) ir Kotryna Dacytė (7b klasė). Jos buvo apdovanotos Natalijos Kazakovos kompiuterių mokyklos diplomais.

Informacinių technologijų mokytoja S. Kazokevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Biblioteka organizuoja akciją „Tapk knygnešiu, padovanok knygą, kurią perskaitei kitam.“

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. (V. M. Tekerėjus)

Visus, neabejingus knygos skaitymui, suprantančius žodžio galią, kurią atveria knyga, kviečiame prisijungti prie akcijos skirtos knygnešių dienai paminėti „Tapk knygnešiu, padovanok knygą, kurią perskaitei, kitam.“

Vasario, kovo mėnesį mokyklos bibliotekai galima padovanoti vertingą knygą, tinkančią skaityti mokyklinio amžiaus vaikams. Tai galėtų būti pripažinimo sulaukę kūriniai, žinynai ar enciklopedijos, iš kurių mokslo žinių semtųsi mūsų mažieji mokslininkai, arba naujausi populiariosios literatūros kūriniai – juk vaikai nori skaityti ir pačias naujausias knygas. Gerokai sumažėjus bibliotekų finansavimui, bibliotekų fondai vis mažiau papildomi naujomis knygomis. Akcijos tikslas – bibliotekų fondus papildyti tiek naujomis, tiek naudotomis knygomis. Taip pat, kadangi, artėja knygnešių diena (kovo 16 d.) Jūs galite tapti knygnešiu ir pradžiuginti kitus savo dovanotomis knygomis. Knygas nešti į mokyklos biblioteką.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Žiniuko“ konkursas

Sausio 20 d. mokykloje vyko matematikos „Žiniuko“ konkursas. Jame dalyvavo 4-tų klasių mokiniai. Konkursui užduotis paruošė mokytojos metodininkės Irena Bugelienė ir Irma Klaišytė.

Geriausiai pasisekė 4 c klasės mokiniui Matui Kreičmanui. Jis užėmė pirmą vietą. Antrąja vieta pasidalino trys mokiniai: Milda Birbalaitė, 4c kl., Irmina Jarašiūnaitė, 4b kl. ir Ema Ežerskytė, 4 b kl. Šie mokiniai apdovanoti mokyklos direktoriaus Vytauto Vaitkaus padėkos raštais.

„Bendraminčių“ būrelio narės Deimantė, Ignė, Romena

 

Įrašai

Puslapis 6 iš 13

Lankytojų skaitiklis