2014-2015

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli mokytojai, tėveliai, mokiniai,

sveikinu Jus su Kristaus prisikėlimo švente. Kartu su pavasario saule ir Šv. Velykomis į Žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas. Tesugrįžta jis ir į Jūsų namus, į Jūsų širdis! Teatneša Velykų rytas Jums pilnas rieškučias džiaugsmo, didžiulį krepšį margučių ir gausybę skaisčių pavasario spalvų!

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Superklasės“ konkursas „Atžalyne“

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko „Superklasės“ konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25 – mečiui paminėti. Jo tikslas – skatinti mokinių iniciatyvą netradiciškai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį bei ugdyti jų kūrybiškumą, asmenines, komunikavimo, pilietines ir kt. kompetencijas.

Mintis surengti šį konkursą kilo direktoriaus pavaduotojai ugdymui Jadvygai Dapšienei. Šiai idėjai pritarė ir renginį padėjo organizuoti Mokinių taryba, klasių vadovai, muzikos mokytojai Laima Petrulaitienė ir Gintaras Vaitkaitis, šokio mokytoja Dinara Dacienė, Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė.

Konkursas buvo vykdomas 2015 m. vasario - kovo mėn. Jame dalyvavo 5-8 klasės, kurios varžėsi dėl pagrindinio „Superklasės” prizo – ekskursijos. Kiekviena klasė, bendradarbiaudama su muzikos ir šokio mokytojais, paruošė dainą apie tėvynę, pristatė klasės talentus, padovanojo kūrybišką dovaną priešininkų komandai. Dalyvavo mokyklos provokacijose, kur buvo tikrinamas mokinių pilietiškumas, atsakingumas, geranoriškumas. Komandos savo jėgas išbandė sportinėse rungtyse, o kapitonai - tik kapitonams skirtose rungtyse. Klasių komandas vertino mokyklos sudaryta komisija. Taip pat komandas vertino sirgaliai, kurių balsas galėjo būti ir lemiamas.

Finalinis renginys įvyko kovo 27 d. „Superklasės“ titulą pelnė 8b klasė (vadovė Liana Liubienė). Dalyvavusioms klasėms mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus įteikė padėkos raštus ir mini saldžias dovanėles, o „Superklasės“ titulą pelniusiai 8b klasei dovaną – kelionės kelialapį 100 km atstumu nuo mokyklos. Konkurso organizatoriai džiaugiasi, kad šis konkursas buvo labai populiarus mokyklos bendruomenėje, mokiniai noriai jame dalyvavo, buvo išradingi, kūrybiški ir padovanojo daug gerų emocijų bei nuoširdžių šypsenų.

Konkursą vedė muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis, jam talkino Žemaitijos kolegijos studentė Ingrida Norkutė.

„Bendraminčių” informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Graži draugystė

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos pradinukai ir jų mokytojos gražiai bendradarbiauja su kaiminystėje esančiomis „Naujamiesčio“ mokykla ir lopšeliu – darželiu „Saulute“. Lietuvos nepriklausomybės 25 – mečio proga 3a klasės mokiniai ir jų mokytoja Irma Klaišytė svečiavosi Telšių „Naujamiesčio“ mokykloje ir padovanojo savo klasėje nupintas trispalves apyrankes.

O 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Irena Bugelienė bei muzikos mokytoja Laima Petrulaitienė lankėsi lopšelyje – darželyje „Saulutė“. Vaikai ne tik apsikeitė dovanėlėmis, bet ir smagiai bendravo, dainavo dainas apie Lietuvą, šoko ratelius, kartu fotografavosi. Buvo jauki, graži ir pilna malonių įspūdžių šventė tiek „Naujamiesčio“ mokykloje, tiek lopšelyje - darželyje „Saulutė“. Džiaugiamės, kad ir mums teko joje sudalyvauti.

„Bendraminčių“ narės Ignė, Deimantė ir Romena

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Matematikos ir informacinių technologijų renginiai, vykstantys kovo 23-26 dienomis

Pirmadienis

Piešinių paroda „Kas yra milijonas...“ (2 a.)
Piešiame „Matematikos šalį...“ (1-4 klasės).
Stendas „Šis tas apie matematiką ir informacines technologijas“ (2a.).
Mokytojos S. Kazokevičienės atviros pamokos.

Antradienis

Paroda „Matematikos vadovėliai“ (skaitykla, 301kab.).
„Matematika ir IT linksmai“ (užduotys mokytojams).

Trečiadienis

Greitas teksto rinkimas 5-6 kl. (inf. techn. kab.).
Išmanioji diena 9-10 kl. (inf. techn. kab.).

Ketvirtadienis

Netradicinės matematikos ir informacinių technologijų pamokos (matematikos ir informacinių technologijų kab,, 1 -4 klasės).

Kviečiame aktyviai dalyvauti renginiuose!

Tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Laiškas žemei

Kovo 20 – oji Žemės diena. Lieplaukės skyriaus pradinukai ir priešmokyklinės mišrios grupės vaikai šią dieną paminėjo atlikdami šias veiklas: „Žemės laiškas žmogui“, „Ąžuoliuko puošyba“, „Vasaros pieva“, „Gandrų belaukiant“.

Ryte vaikai žiūrėjo dokumentinį filmą „Žemės laiškas žmogui“. Pertraukų metu vaikai vėrė karolius iš žemės teikiančių gėrybių (šermukšnių, pupų, žirnių), kuriais papuošė prie mokyklos dar pavasariui besiruošiantį ąžuoliuką. Dailės – technologijų veiklą mokiniai ir mažieji jų draugai skyrė popierinių gėlių ir miško gyvūnėlių gamybai, panaudodami juos „Vasaros pievos“ įrengimui. Po pamokų vaikai su mokytojom papuošė mokyklėlės langus pavasarį kviečiančiais paukšteliais bei drugeliais, indeliuose sodino Velykinę žolytę, artėjančioms šv. Velykoms bei Gandrų sugrįžtuvėms (Gandrinės kovo 25 d.).

Mokyklėlėje pakabinome vaikų piešinius, skirtus Žemės dienai.

Mokytojos Aušra Gumuliauskienė ir Sigita Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemės diena

Kovo 20 d. Telšių miesto amfiteatre vyko Pasaulinės žemės dienos paminėjimas. Šioje šventėje aktyviai dalyvavo ir mūsų mokyklos ketvirtokai. Paruošėme prisistatymą – gerą žinią Žemei, dalyvavome viktorinoje.

Už teisingus atsakymus buvome apdovanoti inkilėliais. Šventėje susitikome su kitų mokyklų gamtos mylėtojais. Klausėmės sveikinimo kalbų, pamokymų, kaip sukalti inkilėlius. Šventė prabėgo linksmai ir nuotaikingai.

Mokytoja Alvyra Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kovo 16-oji – Knygnešio diena

Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip KNYGNEŠIO DIENA.

Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kaipo 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba.

Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas.

Milžinišką darbą atliko draudžiamų spaudinių platintojai – KNYGNEŠIAI.

Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo platinamos itin. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą. Tad knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti …

Mūsų mokyklos penktokai, prisimindama šią skaudžią ir garbingą lietuvių tautos praeitį, etnokultūros pamokų metu paruošė projektinius darbus.

Projektiniai darbai pristatomi mokyklos bendruomenei stenduose.

Paminint knygnešių dieną, mūsų mokykloje buvo organizuojama akciją „Tapk knygnešiu, padovanok knygą, kurią perskaitei, kitam“. Šią akciją organizavo bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai (vad. V. Nekrašienė). Šios akcijos metu mokyklos bibliotekai padovanota 94 knygos. Knygas dovanojo šie mokiniai: Urtė Mitkutė (1a kl.), Emilija Alkauskaitė (1a kl.), Benas Vytautas Šeputis (1a kl.), Julius Jundulas (1a kl.), Arvydas Norkus (1a kl.), Jokūbas Daukšas (1a kl.), Patricija Girkontaitė (2c kl.), Julija Mažonaitė (3a kl.), Donata Jarašiūnaitė (3b kl.), Saida Stulpinaitė (3b kl.), Irmina Jarašiūnaitė (4b kl.), Kamilė Vaitkutė (4c kl.), Edvinas Butikis (5a kl.), Akvilė Gedvilaitė (5b kl.), Beatričė Šiaulytė (5b kl.), Greta Urnėžiūtė (5b kl.), Guoda Vasiliauskaitė (6a kl.), Kotryna Dacytė (7b kl.), Dovydas Sušinskis(8b kl.), Deimantė Raudytė (8c kl.), Kamilė Labanauskytė (8c kl.), Ieva Trilikauskaitė (8c kl.), Iveta Galminaitė (8c kl.), Aistė Bukinaitė (8c kl.), Žygimantas Lingė (8c kl.), Tomas Martinkus (10a kl.). Knygas dovanojo 1b, 3a, 3b, 4b, 4c, 5a ir 5b klasių kolektyvai. Mokiniai, „tapę“ mūsų mokyklos knygnešiais, apdovanoti mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė,
Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė.
Aistė Bukinaitė, 8c klasės mokinė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai Lietuvos kredito unijų renginyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“

Per keturi šimtai moksleivių iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių susikovė protų mūšyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“. Mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus ir pavaduotojos ugdymui J. Dapšienės iniciatyva buvo sudaryta mokinių komanda (T. Martinkus,10a; T. Lukošius, 10a; V. Šniauka, 10a; S. Vainutytė, 10a; I. Raibužytė, 10a; A. Banys, 9a; G. Grachauskas, 9a), kuri ir atstovavo mūsų mokyklą protų mūšyje. Pirmasis žaidimo etapas vyko kovo 12 d. Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Telšiuose ir Tauragėje. Edukacinį renginių ciklą Vaikų finansinio švietimo savaitei inicijavo Lietuvos centrinė kredito unija drauge su 13 kredito unijų ir Roberto Petrausko komanda.

„Mokinių gausus dalyvavimas ir susidomėjimas šuo moksleivių protų mūšiu liudija, kad neformalus finansinis švietimas yra be galo svarbus. Tikimės, edukacinis projektas bus ne tik puiki priemonė vaikams mokytis, bet ir gerai praleisti laiką kartu“, – teigė LCKU komunikacijos specialistė Simona Juočepytė.

Penkiuose miestuose užsiregistravo 55 moksleivių komandos. Renginyje žiniomis rungėsi 9-10 klasių moksleiviai.

Kiekviename mieste renginį sudarė penki teminiai turai po 10 klausimų – susiję su istorija, geografija, ekonomika, finansiniu raštingumu bei įvairenybėmis. Komandą lydintys asmuo žaidime nedalyvavo. Žaidimo vedėjas visus klausimus skaitė garsiai. Po kiekvieno klausimo komanda turėjo per nurodytą laiką sugalvoti, pasitarti ir nusprendusi užrašyti tiksliausią atsakymą ant tam skirto lapo. Turo pabaigoje renginio vedėjas suskaičiavo komandų balus. Pastarieji buvo skelbiami ekrane.

Pirmojo etapo nugalėtoja tapo komanda, po penkių turų surinkusi didžiausią balų skaičių.  Šio etapo laimėtojai keliavo į finalą Kaune, kur 2015 m. kovo 14 d. 12 val. susikovė 14 geriausių moksleivių komandų. Geriausias žinias pademonstravę dalyviai laimėjo smagius pramoginius prizus.

Komandą lydėjusi ekonomikos mokytoja D. Krauzienė

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 13

Lankytojų skaitiklis