2014-2015

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Balsuokime!

Palaikykime savo mokyklą ir aktyviai balsuokime už mokinių komandas dalyvaujančias respublikiniame fotografijų konkurse „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“.

Darbai eksponuojami svetainėje:
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-04-21-konkursas-pazink-sventaji-rasta-gyvieji-paveikslai-2015-balsuokite/130002

Nuotraukos pažymėtos šiais numeriais: 12  - I grupėje; 15 – II grupėje.

Balsavimas vyksta iki gegužės 11 d.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninė viktorina „Per žemę paukščio sparnais“

Balandžio 20 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos ketvirtokų komanda dalyvavo tradicinėje rajoninėje viktorinoje „Per žemę paukščio sparnais“, skirtoje Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Renginys vyko Žemaitės dramos teatre.

Mūsų mokyklos mokiniai varžėsi su Eigirdžių pagrindinės mokyklos komanda. Komandos turėjo paruošti prisistatymą, sugalvoti klausimus, pristatyti sukurtą ekologinį modelį, paruošti palinkėjimą – siurprizą priešininkų komandai. Kadangi dalyvavo drąsūs, kūrybingi, sumanūs mokiniai, tai šventėje netrūko puikių pasirodymų ir išmonės. Vertinimo komisija pasidžiaugė mokinių žiniomis ir kūrybiškumu. Komandos apdovanotos padėkos raštais ir prizais. Nuotaika buvo puiki, nes nugalėjo draugystė.

Mokyklos komandą ruošė pradinių klasių mokytojos: S. Norkuvienė, J. Jasevičienė, A. Bagužienė.

„Bendraminčių“ narės Deimantė ir Ignė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokslinė mokinių konferencija „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“

Balandžio 16 d. Klaipėdos universitete vyko tęstinė mokslinė mokinių konferencija „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“. Konferenciją surengė Pedagogikos fakulteto Socialinės pedagogikos ir katechetikos katedra, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija bei asociacija „Vakarų Lietuvos tėvų forumas“.

Konferencijoje dalyvavo mūsų mokyklos 7b klasės mokinė Kotryna Dacytė. Mokslinėje konferencijoje atstovauti mokyklą Kotryna vertino, kaip didelį iššūkį ir garbę. Ji skaitė pranešimą „Mokinių savijautą sąlygojantys veiksniai bendrojo lavinimo mokykloje“. Mokinę skaityti pranešimą parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė.

Konferencijos metu susirinkusius moksleivius sveikino Klaipėdos universiteto Studijų prorektorius prof. dr. K. Dučinskas, Pedagogikos fakulteto dekanas doc. dr. P. Žakaitis, Socialinės pedagogikos ir katechetikos katedros vedėja prof. dr. I. Klanienė. O studentai mokinius pasveikino sukurtu „flash mob“ šokiu. Trumpą pranešimą apie toleranciją parengė aktorė, dėstytoja Virginija Kochanskytė, UNICEF geros valios ambasadorė, kuri pasidalino UNISEF misijos Tanzanijoje patirtimi.

Mokiniai iš Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Gargždų, Pagėgių, Mažeikių ir mūsų Kotryna Dacytė iš Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos skaitė pranešimus, visą dieną dirbo sekcijose, aptarė tolerancijos ir pagarbos, saugios aplinkos, mokyklos bendruomenės kultūros aspektus, bendražmogiškųjų vertybių raišką mokinių bendravimo kontekste. Iš viso buvo pristatyti 35 mokinių pranešimai. Mokinių pranešimus vertino kompetetinga komisija, kurią sudarė universiteto dėstytojai, Tėvų forumo, Klaipėdos miesto jaunimo reikalų bei policijos atstovai ir kt.

Konferencijos pabaigoje apdovanoti visi pranešėjai bei moksliškiausi, geriausi pranešimai. Mūsų mokykla buvo apdovanota ne tik padėka už aktyvų dalyvavimą siekiant bendro tikslo – tolerantiškos mokyklos ir saugios visuomenės, padėka už skaitytą pranešimą, bet ir už GERIAUSIĄ JAUNESNIŲJŲ DALYVIŲ mokslinį pranešimą.

Džiaugiamės, didžiuojamės ir nuoširdžiai sveikiname mūsų mokyklos mokinę Kotryną Dacytę, kuri puikiai atstovavo mokyklą.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulio kultūros diena

Mūsų mokykla prisijungė prie Telšių kultūros centro organizuojamos akcijos Pasaulio kultūros dienai paminėti. Pradinių klasių mokiniai (2a, 3b, 4c) ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai pasigamino baltus vėjo malūnėlius ir balandžio 15 d. juos atsinešė į Telšių miesto amfiteatrą, kur vyko renginys. Šia proga buvo iškelta Taikos vėliava, siekiant paskatinti saugoti kultūrines vertybes ir Taiką pasaulyje. O mokiniai baltus vėjus malūnėlius įsmeigė į didžiausią Lietuvoje simbolinį Taikos ženklą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokykla, kuri visada gausiai prisijungia prie organizuojamų akcijų rajone.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Po kūrėjo delnu..“

2015 m. balandžio 8-9 dienomis Kaune vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada. Olimpiados tema buvo: „Po kūrėjo delnu...“, tad iš visos šalies į Kauną sugužėję talentingiausi mokiniai dvi dienas dirbo ir pristatinėjo savo darbus, stengdamiesi pademonstruoti išradingumą bei įprasminti jiems pasiūlytą temą.

Šiais metais, laimėjęs rajoninę mokinių technologijų olimpiadą, į Kauną buvo deleguotas mūsų mokyklos dešimtos klasės mokinys Tomas Martinkus su savo darbo vadovais, technologijų mokytojais J. Martinkiene ir R. Enkumi. Olimpiados metu reikėjo pristatyti savo sukurtą namų darbą „Ikaro skrydis“ ir per 4 val. sukurti interjero detalę iš pateiktų medžiagų poilsio kambariui.

Tomui sekėsi gerai, jo namų darbas „Ikaro skrydis“ buvo nominuotas kaip inovatyviausias ir funkcionaliausias olimpiados darbas.

„Kūrybai reikia kantrybės, be jos nieko nepasiekiama“ (N.Gogolis). Džiugu, kad jaunų žmonių tarpe atsiranda kantrių, kūrybiškų ir užsibrėžto tikslo besiekiančių.

Technologijų mokytoja metodininkė J. Martinkienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Profesinis veiklinimas

Balandžio 9 d. 8c klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Vytautos Nekrašienės ir mokyklos karjeros koordinatorės Dalios Krauzienės, lankėsi Šiauliuose. Mokiniai dalyvavo patyriminiame vizite UAB „Laurema“.

Šios įmonės pagrindinė veiklos sritis – šilkografinė spauda, siūlo unikalias ir išskirtines idėjas, kaip pritaikyti šilkografinę spaudą gaminių dekoravimui (audinių, medžio, metalo, plastiko paviršiams).

Vaikai pamatė, kaip UAB „Laurema“ gamina lipdukus tekstilei (transferus), laikinas tatuiruotes, paprastus lipdukus,dekoles. Taip pat susipažino su įmonės teikiamomis paslaugomis: tiesioginiu marginimu (šilkografija), dizainu, siuvimu. Aistė Bukinaitė, Indrė Kaubrytė, Iveta Galminaitė ir dar keletas mokinių patys pagamino šilkografijos būdu įmonės emblemą.

Remdama ekologines idėjas, Oeko-Tex® 100 standartu sertifikuotų lipdukų tekstilei gamyboje UAB „Laurema“ naudoja ekologiškus vandeninius dažus.

Mokiniai suprato, kad UAB „Laurema“ gamybiniuose procesuose didelis dėmesys skiriamas kokybės kontrolei, todėl produktų ir paslaugų kokybe pasitiki Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Šveicarijos, Rusijos įmonės.

UAB „Laurema“ yra Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Šiaulių pramonininkų asociacijos narė.

Vaikai, išbandę savo jėgas gamybiniuose procesuose, susipažinę su įvairiomis įmonės profesijomis, atsipalaidavo sporto ir pramogų komplekse „Impulsas“ ir Šiaulių „Akropolyje“.

Patyriminis vizitas buvo finansuojamas ugdymo karjerai projekto „Mukis“ lėšomis.

Karjeros koordinatorė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Matematikos ir informacinių technologijų dienos

Kovo 23-26 dienomis mokykloje vyko matematikos ir informacinių technologijų dienos. Pirmadienį antrame aukšte surengta piešinių paroda „Kas yra milijonas...“. Mokytoja S. Kazokevičienė vedė atviras IT pamokas.

Antradienį skaitykloje veikė paroda „Matematikos vadovėliai“, vyko renginys mokytojams „Matematika ir IT linksmai“, kurį organizavo mokytojos R. Žutautienė ir A. Streckienė su 5b klasės mokiniais.

Trečiadienis buvo skirtas IT renginiams. Mokytojos S. Kazokevičienė ir L. Liubienė organizavo konkursą 5-6 klasių mokiniams „Greitas teksto rinkimas“. Nugalėtojais tapo: Tadas Serva (5a klasė, I-a vieta), Ina Stangevičiūtė (5 b klasė, II-a vieta) ir Akvilė Gedvilaitė (5 b klasė, III-a vieta).

9-10 klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Išmanioji diena“ Geriausiai pasirodė: Ieva Raibužytė (10a klasė), Antanas Banys (9a klasė) ir Tomas Martinkus (10a klasė).

Ketvirtadienį mokykloje vyko netradicinės matematikos ir IT pamokos. Mokytojai stengėsi parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai. Matematikos ir IT mokytojai klasėse vedė įvairias viktorinas, žaidimus „Taip ir ne“, „Proto mūšis“, piešė mandalą.

Puikiai pavykusiais renginiais džiaugėsi ir mokytojai, ir mokiniai. Tiksliųjų mokslų dienos paįvairino ugdymo procesą, mokiniai dar labiau buvo skatinami mąstyti.

Tiksliųjų mokslų metodinės grupės pirmininkė A. Streckienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Margučių varžytuvės

Gražiausia pavasario šventė – šv. Velykos. Su Velykų šventėmis susiję daugybė lietuvių liaudies papročių ir tradicijų: kiaušinių marginimas ir daužymas, jų ridinėjimas, lalavimas, supimas, įvairūs spėjimai ir būrimai.
Pasidžiaugti šia švente į mokyklos aktų salę sugužėjo 1a ir 1b, 3b klasės mokiniai su mokytojomis D. Riškiene ir E.Kavaliauskiene. Turėjome ir svečių. Svečiavosi darželio „Saulutė“ auklėtiniai su auklėtojomis. Trečiokai tarė sveikinimo žodį ir pakvietė visus į MARGUČIŲ VARŽYTUVES. Lenktyniavo net penkios komandos. Salėje aidėjo džiaugsmingi, pergalingi vaikų šūksniai. Plojimais buvo pagerbiama laimėjusi komanda. Šventės pabaigoje visi šoko draugystės šokį GUMINIS MEŠKIUKAS. Velykų kiškis padėkojo už turiningai praleistą laiką ir apdovanojo vaikučius „Velykiniais kiškio pyragėliais“.

Pradinių klasių mokytoja I. Bugelienė

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 13

Lankytojų skaitiklis