2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Viešnagė Alsėdžių vidurinėje mokykloje

Gegužės 16 dieną „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilmos Savickienės ir ekonomikos mokytojos Dalios Krauzienės, dalyvavo renginiuose, skirtuose Kariuomenės ir visuomenės dienai, Alsėdžių vidurinėje mokykloje.

Alsėdžių vidurinė mokykla – gynybinio – pilietinio ugdymo mokykla. Šiuo metu joje mokosi vaikai iš „Atžalyno“, „Kranto“ ir kitų miesto bei rajono mokyklų.

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos aukštosios Jūreivystės mokyklos, Klaipėdos universiteto, EP narės Radvilės Morkūnaitės – Mikulėnienės, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos, KASP ir saugaus eismo pamokose. Jie galėjo susipažinti su įvairiomis profesijomis, apžiūrėti skraidančias laboratorijas, įvairius robotus.

Ši išvyka – dar viena puiki galimybė mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis, prieš pasirenkant tolesnį mokymosi kelią.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Savickienė,
ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kas šeimoje padeda išsaugoti džiaugsmą?

Mūsų mokyklos komanda, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos ugdymui, tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės, šokio mokytojos Dinaros Dacienės ir muzikos mokytojos Laimos Petrulaitienės, užėmė 1-ąją vietą Telšių dekanato mokinių kūrybinių kompozicijų konkurse „Tikėjimas – šeimos gyvastis“.

Gegužės 15 d., Tarptautinę šeimų dieną, komanda buvo pakviesta dalyvauti baigiamajame renginyje Žemaičių Kalvarijoje. Šioje gražioje šventėje dalyvavo 12 komandų iš Klaipėdos, Kvėdarnos, Batakių, Žemaičių Naumiesčio, Žemaičių Kalvarijos, Kretingos, Gargždų, Plungės, Mažeikių, Akmenės, Skuodo ir Telšių. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis bazilikoje. Po šv. Mišių visi dalyviai buvo pakviesti į Kultūros centrą, kur parodė savo programas ir pasidžiaugė kitų komandų programomis. Kiekviena komanda buvo apdovanota padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokinių kompozicija Telšių vyskupijos moksleivių konkurse „Tikėjimas – šeimos gyvastis“ pelnė nugalėtojo vardą. Savo kompozicijoje žiūrovui norime pasakyti, kad tikėjimas, pasitikėjimas Viešpačiu padeda įveikti visus gyvenimo sunkumus ir teikia džiaugsmą kiekvienoje šeimoje. Priėmę Jėzaus meilę, gyvybės žodį bei duoną į savo širdis, tampame didelės krikščioniškos Dievo šeimos nariais.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Informacija tėvams!

Informuoju, kad gegužės 19-23 dienomis (vieną iš jų) mokykloje bus vykdomos priešgaisrinės saugos pratybos. Pratybų tikslai:

1. Saugus mokinių ir mokytojų evakavimas iš mokyklos patalpų, esant ekstremaliai situacijai.
2. Supažindinimas su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis ir jų praktinis panaudojimas.

Direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaitijos krašto moksleivių varžytuvės

Š. m. gegužės 8 dieną Kreditų Unijos „Germanto lobis“ salėje vyko Žemaitijos krašto moksleivių ir NVO varžytuvės „SVEIKATINGUMO MARATONAS 2014“. Šis renginys buvo skirtas Raudonojo kryžiaus draugijos 151-osioms metinėms ir Vaikų sveikatos metams paminėti.

Šiose varžytuvėse vyresniųjų klasių grupėje rungėsi ir mūsų Telšių „Atžalyno" pagrindinės mokyklos komanda, vadovaujama A. Fabijonavičiūtės ir R. Žutautienės. Ji kartu su Telšių Žemaitės gimnazijos, VšĮ Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos, Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos bei „Žemaitijos krašto jungtine“ komandomis varžėsi dėl nugalėtojų titulo ir LR Prezidento Rolando Pakso pereinamosios taurės. Komandų laukė ne tik įvairios užduotys, bet ir namų darbų pristatymas. Dalyviai turėjo parengti stendinius pranešimus apie vykdomas sveikatingumo veiklas bei paruošti sveiko maisto patiekalus. Po įtemptos kovos buvo paskelbti nugalėtojai ir jais tapo mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda. Visoms komandoms ir jų vadovams buvo įteiktos Telšių visuomenės sveikatos centro direktoriaus S. Dovydaičio ir Telšių visuomenės sveikatos biuro direktoriaus A. Laurinavičiaus padėkos už sveikos gyvensenos idėjų sklaidą, aktyvų dalyvavimą varžytuvėse bei šventės rėmėjų prizai.

Specialus prizas įteiktas konkurso „Sveiko maisto receptai” nugalėtojams. Už originalų ir labai skanų patiekalą „Sveika duona su avinžirnių užtepėle“ buvo vėl apdovanota Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šeimos valanda mokykloje

7c klasės moksleiviai, sėkmingai užbaigę „Paauglio kryžkelių“ trečių metų programą, gegužės 8 d. organizavo baigiamąjį renginį. Programoje buvo daug kalbama apie šeimą, todėl į šį užsiėmimą klasės mokiniai pasikvietė savo tėvus. Gausiai susirinkusiems tėvams buvo skirtos eilės, dainos, vaidybiniai etiudai, žaidimai, užduotys, „Laimingos šeimos“ stendai, laiškai.
Šeimos valanda prabėgo itin greitai. Su neskubančiais tėvais, skanaujant septintokų paruoštų vaišių, buvo aptariami tolesni klasės darbo ir poilsio planai.

Klasės auklėtoja V. Nekrašienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinis sveikinimas Mamoms

Mamyte, Tu šilta saulytė dieną blausią,
Tu – pievoj atrasta gėlytė nuostabiausia…
(O. Morkūnaitė)

Gegužės 2 d. mūsų mokyklos Lieplaukės skyriuje vyko netradicinė – integruota muzikos – dailės pamoka, kurios tema: „Mamos”. Pamokos dalyviai buvo pradinukai ir jų Mamos. Mamoms teko įveikti nemažai užduočių: piešė savo atžalas, kartu su vaikais šoko ir žaidė, atlikinėjo praktines užduotis. Mokiniai Mamoms paruošė muzikinę programą, džiugino savo padarytais darbeliais.
Gegužės 12 d. savo Mamytes sveikino ikimokyklinės grupės vaikai. Jie parodė įdomų vaidinimą, dainavo, deklamavo, šoko. Mamoms buvo paruošę dovanėles. Tėveliai ne tik džiaugėsi savo atžalomis, bet ir patys puikiai atliko jiems skirtą užduotį: suvaidino pasaką. Būsimi pirmokai buvo apdovanoti priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomais. Įspūdžiai ilgam liks ir tėvelių, ir vaikučių širdelėse.

Mokytojos Aušra Gumuliauskienė ir Sigita Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaita-diskusija tėvams „Kur vaiko laimė ir sėkmė?“

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui, tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės ir soc. pedagogės Vaivos Dacienės iniciatyva mokykla dalyvauja projekte „Darni šeima, tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva“. Projekto pagrindinis tikslas – aktyvinti tėvelių įsitraukimą į švietimo veiklas, geresnį tarpusavio bendradarbiavimą ir supratimą.

Siekiant mokytis iš gerosios patirties mokykloje lankėsi ir paskaitą-diskusiją tėvams vedė Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė. Paskaitoje „Kur vaiko laimė ir sėkmė?“ buvo kalbama apie realybę, grėsmes, galimybes bei pagrindinius 7 principus auklėjant vaiką. Vyko diskusija, kas stiprina vaiko laimę, koks vaikas yra laimingas, ką daro laimingų tėvų vaikai? Paskaitoje trumpai lektorė supažindino su nauju LTF projektu „Tėvų iniciatyvos ir pokyčiai mokykloje“. Tėveliai aktyviai dalyvavo paskaitoje-diskusijoje bei pareiškė norą ateinančiais mokslo metais dalyvauti tėvų saviugdos klube. Saviugdos klubas – tai naujas būdas dalyvauti ir suprasti šiuolaikinę mokyklą ir savo vietą joje. Pažinti ir spręsti esmines mokyklos bendruomenės problemas.

Tik nuoširdžiai bendraujant ir bendradarbiaujant galime rasti bendrus sprendimus.

Vyr. socialinė pedagogė Vaiva Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena tuos laikus, kai carinė rusų valdžia represijomis buvo uždraudusi mūsų tautos brandą liudijančius ženklus – kalbą, knygą, spaudą.

Ši diena mūsų mokykloje paminėta įvairiomis veiklos formomis. Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė, bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė bei technologijų mokytoja J. Martinkienė kartu su mokiniais prisiminė tą itin sunkų mūsų istorinį laikmetį. Mokytojos A. Arlauskienė ir D. Eirošienė papasakojo mokiniams apie 1864-1904 metų sunkmetį – spaudos, lietuviškų mokyklų draudimo laikotarpį, akcentavo gimtosios kalbos, knygos reikšmę pilietiško žmogaus gyvenime. Mokytoja A. Petkuvienė ir jos ugdytiniai, kalbėdami apie 110-ąsias lietuviškos spaudos atgavimo metines, prisiminė rūsčią istoriją apie spaudos draudimą, pasidžiaugė, kad mūsų maža tauta sugebėjo apginti savo žodžio teises, aptarė šiandieninės spaudos ir knygos reikšmę jaunam žmogui. Mokiniai, vadovaujami mokytojos J. Šliažienės, gegužės 7-os dienos lietuvių kalbos pamokose išrinko pačius brangiausius ir svarbiausius lietuviškus žodžius. Tai žodžiai Tėvynė, Lietuva, Telšiai, namai, tėvai, mama, meilė. Jie taip pat žiūrėjo LTV laidą „Klausimėlis“ apie knygas bei diskutavo apie tai, kodėl mums, lietuviams, svarbu yra žinoti savo kalbos istoriją ir mokėti taisyklingai kalbėti gimtąja kalba.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė paruošė seniausių knygų, esančių mokyklos bibliotekoje, parodą. Jai ir technologijų mokytojai J. Martinkienei padedant dešimtų klasių merginos ant pėdučių rašė žodžius, skirtus lietuvių literatūros pradininkui K. Donelaičiui. A. Vaičiulienės ir J. Martinkienės paraginti dešimtokai apsilankė 1a bei 1b klasėse ir papasakojo pirmokėliams apie spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Jie taip pat pasveikino daugiausia knygų perskaičiusius pirmokus, įteikė jiems dovanėlių ir palinkėjo mažiesiems mylėti bei branginti savo gimtąją.

Anot Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės D. Vaišnienės, „mūsų kalba yra pilietinės tapatybės ir valstybingumo ženklas, žodžio laisvės liudijimas ir brandžios bei kūrybingos asmenybės raiškos bruožas“. Todėl labai svarbu, kad „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai kuo anksčiau tai suprastų ir būtų tikri savo gimtosios kalbos mylėtojai ir saugotojai.

Lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė

 

Įrašai

Puslapis 2 iš 14

Lankytojų skaitiklis