2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos savanorystės maratonas 2011”

 

Šių metų gegužės 2 d. 14 val. Telšiuose startavo „Europos savanorystės maratonas 2011", prasidėjęs savanorystės bėgimu aplink Ilgio ežerą. Šiame maratone dalyvavo 15 ir mūsų mokyklos mokinių, iš kurių net 2 pasiekė itin gerus rezultatus. Jauniausias bėgimo dalyvis Matas Slušnys iš 5a klasės bei Gintarė Sabaliauskaitė iš 9c užėmė II, III prizines vietas. Kiti savanorystės bėgimo dalyviai taip pat neliko nuskriausti. Jie buvo apdovanoti ne tik gera nuotaika, bet ir prisiminimo dovanėlėmis.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Matematikų laimėjimai

Balandžio 18 dieną  Šiauliuose vyko Respublikinė 6 - 8 klasių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo 68 dalyviai. Olimpiadoje penktą vietą užėmė mūsų mokyklos mokinai: Paulius Ramšas (8c klasė, mokytoja A. Streckienė) ir Goda Paulauskaitė (8d klasė, mokytoja R. Žutautienė).
Kovo 17 dieną mūsų mokykloje vyko tarptautinis matematikos konkursas Kengūra 2011, kuriame dalyvavo net 102 1-12 klasių mokiniai.

Galime pasidžiaugti, kad į geriausių dešimtuką rajone pateko: Rokas Pavlovas (1 klasė), Tadas Serva (1 klasė), Tomas Žvirzdinas (1 klasė), Edvinas Butikis (1 klasė), Matas Juška (1 klasė), Vincas Lečkauskas (3 klasė), Edas Simanauskas (3 klasė), Gabija Silkauskaitė (3 klasė), Viktorija Bružaitė (5 klasė), Armandas Žutautas (5 klasė), Evaldas Dovidavičius (5 klasė), Gvidas Silkauskas (5 klasė), Giedrius Kazlauskas (6 klasė), Vydmantė Cirtautaitė (6 klasė), Eglė Petkevičiūtė (7 klasė), Viktorija Vasiukevičiūtė (7 klasė), Gabrielė Jakumaitė (7 klasė), Paulius Ramšas (8 klasė), Goda Paulauskaitė (8 klasė), Justas Baltrukonis (9 klasė), Deivydas Naglys (10 klasė).

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

LIONS QUEST programa

Džiaugiuosi galėdama Jums pranešti apie LIONS QUEST programos įsibėgėjimą. Balandžio 6d. įvyko pirmasis seminaras „Kas tai yra socialinis ir emocinis ugdymas“ skirtas mokyklos bendruomenei. Seminare dalyvavo mokyklos administracija, mokytojai, tėvai, PPT atstovė V. Bidvienė bei Švietimo skyriaus specialistė I. Daubarienė. Seminarą vedė lektorė Ramutė Sirutienė. Seminaro metu dalyviai galėjo pajausti kokie svarbūs yra kiekvieno vaiko gyvenime, kiek daug nuo mūsų priklauso.

Kaip dažnai suaugusieji yra dėmesio centre. Jie viskam vadovauja. Jie planuoja – vaikai vykdo. Jų vaikams reikia klausyti. Jais vaikams reikia tikėti. Jiems reikia atrodyti stropiai. Prie jų  reikia prisitaikyti, reikia jiems visada įtikti. Jie nuolatos viską vertina. Nuo jų esi priklausomas. Reikia vykdyti jų nurodymus, tyliai kęsti jų nuotaikų kaitą. Reikia stengtis jiems patikti. Reikia stengtis, kad jiems patiktum labiau nei kiti. Jie turi tave mėgti. Be to, reikia daug ką nuo jų slėpti – dėl to jų bijoma.  Bet juk svarbiausi turi būti vaikai. Viskas priklauso nuo jų. Ko nors išmokti gali jie patys. Mes, suaugusieji jau esame buvę vaikais, todėl mums tūrėtų būti lengviau juos suprasti. Būtent mes, suaugusieji, turime suprasti, kad vaikai turi būti dėmesio centre: jiems reikia paskatinimo ir pripažinimo, užtarimo ir globos, jiems reikia saugios erdvės. Jei esminiai vaikų poreikiai yra patenkinti, tuomet vaikai demonstruoja prigimtinį smalsumą. Mums nereikia jų ginti prie darbo, bet mes sugebame iš jų išguiti smalsumą nuolatiniais nurodymais ir draudimais: „Daryk tą! Nedaryk to! Nekišk nagų! Liaukis! Atsargiai! Ne! Taip negalima! Baik!..“ Jie nuolatos tą girdi namuose ir mokykloje, kuri viską už juos reguliuoja, už juos nustato tikslus, nepalikdama erdvės pasireikšti smalsumui ir vaizduotei bei ignoruoja tiek jų „žemuosius“ poreikius, tiek ir poreikį mąstyti ir suprasti.  Nevalia vaikų sprausti į suaugusiųjų įsivaizduojamų pasiekimų, karjeros ar kažkokių ateities scenarijų rėmus, nes vaikai gyvena šia akimirka; brukant svetimus kriterijus jie praranda individualybę ir yra pasmerkti gyventi „ne savo“ gyvenimą. Vaiko vaikystė priklauso nuo mūsų. Mes esame tie, kurie gali išmokyti vaiką spręsti problemas, bendrauti, bendradarbiauti, planuoti savo veiklą, sutarti su šeima ir kitais suaugusiaisiais, jausti ir atjausti, būti stipriomis asmenybėmis. Dabartiniams vaikams reikia mokyklos, kuri pirmaisiais ugdymo žingsniais įdiegtų ir pagrindinius gebėjimus: būti drausmingiems, suvokti, kas aplink juos vyksta, klausytis, reikšti mintis ir bent kuriam laikui sutelkti dėmesį. Tai įmanoma. Vaikams  būdingas smalsumas, žinių ir suvokimo paieškos: jų nereikia mokyti būti smalsiais. Keistis reikia mums – tėvams, mokytojams. Visiems, kurie supa vaiką.

Šis projektas skirtas  mums, suaugusiesiems, kad  norėtumėme ir galėtumėme pažinti vaiką, stengtumėmės suprasti vaiką ir jam padėtumėme. Programos metu mokysimės visi - mokytojai, tėvai, vaikai. Rugsėjo mėnesį penktų klasių mokiniai bus aprūpinti knygomis „Pokyčiai ir iššūkiai“, penktokų tėveliai gaus knygas „Atradimų metai“, „Knyga apie narkotikus“, mokytojai turės galimybę pasiskaityti ir pagilinti žinias knygų „Tėvų susirinkimų knyga“, „Programos vadovas“ pagalba.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Finansinio raštingumo ugdymo projektas „Valdau savo finansus – esu laisvas“

Projekto tikslas – plėtoti jaunimo finansinį išprusimą, formuoti ekonomišką požiūrį į pinigus ir asmeninių finansų valdymą, suteikti žinių, kurios padėtų jauniems žmonėms kurti savo finansinę ateitį.

Gegužės 3 d. vyko projekto finalas trijuose miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Telšiuose. Telšių finale, kuris vyko Socialinių mokslų kolegijos Telšių filiale, dalyvavo 6 komandos. Telšių „Atžalyno“ vidurinei mokyklai atstovavo „Merkantilistai“ – 10a klasės mokiniai ir „Ekonomikosas“ – 12 klasės ekonomikos pasirenkamo kurso mokiniai.

Finalo dalyviai išklausė finansų specialistų kursus „Valdau savo finansus – esu laisvas“ ir pristatė ekonomines pasakas. Abi komandos paruošė Power Point prezentaciją. “Merkantilistų“ komandos atstovės Agnė Klemanskytė ir Monika Adomkutė pristatė ekonominę pasaką „Lobis - Dnb NORD bankas“ Greta Gintalaitė supažindino su „Stebuklingu pasakojimu apie DnB NORD banką“.

Kompetentinga komisija, atsižvelgdama į finansinių- ekonominių žinių demonstravimą, kūrybiškumą, originalumą ir aiškumą „Merkantilistų“ komandai skyrė antrą vietą ir tris kelialapius į 10 dienų tarptautinę stovyklą Latvijoje.

Finansinio raštingumo konkursui komandas ruošė ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaita „Kaip  mokytis, kad mokymasis būtų efektyvus ir teiktų malonumą?“

Balandžio 28 d. Telšių Žemaitės gimnazijoje dešimt „Atžalyno“ vid. m – klos 8 – 10 klasių mokinių dalyvavo paskaitoje „Ar mokymasis daro mus laimingesniais? Kaip  mokytis, kad mokymasis būtų efektyvus ir teiktų malonumą?“

Renginio metu moksleiviai sužinojo, kokius intelektinius gebėjimus žmogus turi, ir kaip svarbu juos visus ugdyti integraliai, nes ugdant atskirai tik protines mąstymo savybes, mes negalime išnaudoti turimų resursų. Renginio metu buvo taikomi metodai: aktyvi paskaita, diskusijos, grupinės užduotys.

Tikimės, kad paskaitos metu įgytą informaciją mokiniai gebės pritaikyti ne tik mokymosi procese, bet ir realiame asmeniniame gyvenime, atrasti savyje kūrybiškumo, inovatyvumo, verslumo galių.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Akcija „Padėk Žemei“

Balandžio 15 d. „Atžalyno" vid. m-klos pradinukai dalyvavo akcijoje "Padėk Žemei". Visi pakilia nuotaika išsiruošė tvarkyti savo mikrarajono. Švarino Durbino upelio pakrantę, rinko šiukšles Kosmonautų rajone. Buvo surinkta daug didžiulių maišų šiukšlių. Tikra tiesa, kad ir mažos rankos daug gali.

Alvyra Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Sveikatos žinių vertinimo konkursas „Reikia išmokti sveikam išlikti“

2011 m. balandžio 4 d. 12.00 val. startuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinis sveikatos žinių vertinimo konkursas „Reikia išmokti sveikam išlikti“ (Vydūnas). Konkurso tikslas – kelti gyventojų sveikatos raštingumą, skatinti visuomenę domėtis sveika gyvensena, ligų ir traumų prevencija.

Konkurso dalyvių amžius neribojamas, jame gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, išskyrus sveikatos priežiūros specialistus, užpildę Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainėje pateiktą pirmojo lygio sveikatos žinių testą ir atsiuntę jį konkurso organizatoriams iki 2011 m. gegužės 4 d. 12.00 val. elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Konkursas vyks nuo 2011 m. balandžio 4 d. iki 2011 m. gegužės 22 d. dviem etapais.

Pirmasis etapas vyks nuo 2011 m. balandžio 4 d. iki 2011 m. gegužės 4 d. 12.00 val. internetu.

Antrasis etapas 2011 m. gegužės 22 d. vyks Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje Trakuose, kuriame dalyvaus dešimt komisijos atrinktų asmenų. Konkurso dalyviams reikės atlikti antrojo lygio sveikatos žinių testą ir pirmosios pagalbos teikimo praktinę užduotį. Nugalėtojų laukia vertingi prizai.

Konkurso informaciniai rėmėjai: savaitraštis „Lietuvos sveikata“, „Sveikatos radijas“.

Nuoroda į žinių konkurso testą: http://www.smlpc.lt/lt/naujienos/aktualijos/

Paspaudę, žemiau esančią nuorodą, galite parsisiųsti Sveikatos žinių vertinimo konkurso „Reikia išmokti sveikam išlikti“ nuostatus


 SVEIKATOS ŽINIU VERTINIMO KONKURSO „REIKIA IŠMOKTI SVEIKAM IŠLIKTI“ NUOSTATAI 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7-ąją mūsų mokykloje buvo paminėta Pasaulinė sveikatos diena. Šia proga buvo parengtas stendas, kur tiek mokytojai, tiek mokiniai galėjo ne tik daugiau sužinoti apie alternatyvias sveikatą stiprinančias terapijos formas, bet ir pasitikrinti  žinias apie savo sveikatą.

Tokiu būdu buvo stengiamasi atkreipti kuo daugiau dėmesio į savo sveikatos būklę bei būdus, padedančius ją išsaugoti.

 

Puslapis 2 iš 8

Lankytojų skaitiklis