2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklos ateitininkai dalyvauja TAPK programoje

Sausio mėnesį Ateitininkų federacija drauge su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) ir Lietuvos skautija įsipareigojo vykdyti jungtinę programą pilietiškumui ir tautiškumui ugdyti. Iki 2012 metų kovo mėnesio vyksiančioje programoje dalyvauja daugiau nei 1500 ateitininkų. Į programą įsijungė daugiau nei 50 kuopų iš visos Lietuvos – Telšių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės kraštai. Visos organizacijos į projekto veiklas įtraukia 4 200 įvairaus amžiaus mokinių iš 128 mokyklų.

Mūsų mokyklos „Atžalyno“ ateitininkų kuopa  jau turėjo progą susipažinti su programa TAPK, dalyvavome Vasario 16-osios šventėje, ypatingai ruošėmės  Kovo 11 - ąjai. Šiai šventei skirtame koncerte Žemaitės dramos teatre dalyvavo projekto dalyvė Silvija Streckytė. Vakaronėje su Telšių ateitininkais klausėmės istorijos mokytojos Janinos Bucevičiūtės paskaitos, diskutavome apie buvusią ir esamą Lietuvą, parodėme kompoziciją „Lietuvai“, mokomės lietuvių liaudies dainų, klausėmės poetų ateitininkų, žemaitiškų eilių. Balandžio 29 d. dalyvavome Telšių vietovės organizuojamuose lyderių kursuose. Grįžome tikrai pasikeitę, pilni noro kurti, tobulėti, augti.

Aktyviausi ir gausiausi renginiai birželio – rugpjūčio mėnesiais. Planuojamos stovyklos „Aš myliu Lietuvą“ Šventojoje. Birželio 22-ąją mūsų kuopa švęs „Jonines kitaip“ Kaltinėnuose – vaikai bus kviečiami susipažinti su Joninių tradicijomis ir papročiais. Birželio 23-ąją dalyvausime Telšiuose įvyksiančių Rainių tragedijos 70-ųjų metinių paminėjimui skirtuose renginiuose „RAINIAI – SKAUSMO AŠARA SOPULINGAME TAUTOS ROŽINYJE“.  Tą dieną dalyvausime simboliniame jaunimo gyvame vėrinyje nuo buvusio kalėjimo iki Rainių koplyčios „Atminties gija - gyvybės liudijimas“.

Programa finansuojama iš Europos socialinio fondo lėšų, pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymosi visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Programa administruojama Švietimo mainų paramos fondo.

Ateitininkų vadovė Liana Norvaišienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

eTwinning projektai mokykloje

Jau 5 metai, kaip mūsų mokykla yra įsijungusi į eTwinning Europos projektus.Tai nefinansuojami projektai, tačiau jie padeda susirasti partnerius Comenius projektams, kokį mūsų mokykla turėjo 2008 - 2010 m. m..

Šiais mokslo metais pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais dalyvavo projekte „Šviesk, maža žvaigždute“. Buvo padarytos ir išsiųstos Kalėdinės atvirutės į 22 Europos valstybes. Tiek pat sveikinimų gavome ir mes.

Gegužės 2-9 dienomis visoje Europoje vyko Comenius savaitė. Šiam renginiui mes skyrėme Rumunų pasakos incenizaciją

„Druska patiekaluose“, kurią parodėme visiems pradinių klasių mokiniams. Pasaka gimė iš eTwinning projekto apie tarp kultūrinį šalių bendradarbiavimą per meną, pasakas. Projekte dalyvauja 33 Europos valstybės, kurios nusiuntė savo pasakas išverstas į anglų kalbą projekto nariams, o incenizuoti reikėjo kitos šalies pasaką. Vaidmenis pasakoje atliko 1 – 4 klasių mokiniai, projekto dalyviai.

Nuorodos į projektus:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p34358

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p33338

Projektų vadovė pradinių klasių anglų kalbos mokytoja Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaitijos krašto moksleivių pirmosios pagalbos varžybos”

Šių metų gegužės 6 d. Telšiuose „Germanto lobio” salėje vyko tradicinės „Žemaitijos krašto moksleivių pirmosios pagalbos varžybos”, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, vadovaujama visuomenės sveikatos priežiūros specialistės A. Fabijonavičiūtės.

Mūsų mokyklos komandą sudarė 5 mokiniai iš 7d ir 8a klasių. Tai yra V. Brazdeikytė, M. Mizgerytė, M. Sudintaitė, V. Vasiukevičiūtė ir A. Benys, kurie įnirtingai rungėsi su kitomis 6 komandomis iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos‚ Luokės, „Jaunimo“, „Germanto“ bei „Džiugo“ vidurinių mokyklų. Kiekvienai komandai buvo pateikta įvairių užduočių, vertinamų balais. Visos komandos tryško išradingumu, žinių apie sveikatą gausa.

Deja, šiemet mūsų mokyklos komandai nepavyko užimti prizinės vietos, tačiau galime pasidžiaugti neblogais rezultatais. Ji surinko net 15 taškų iš 18 galimų. Tai yra tik 1 taško pritrūko iki III prizinės vietos. Komanda dėl to nenuliūdo. Tai tik paskatino juos ateityje siekti geresnių rezultatų. Visos varžybose dalyvavusios komandos buvo apdovanotos prisiminimų dovanėlėmis.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos savanorystės maratonas 2011”

 

Šių metų gegužės 2 d. 14 val. Telšiuose startavo „Europos savanorystės maratonas 2011", prasidėjęs savanorystės bėgimu aplink Ilgio ežerą. Šiame maratone dalyvavo 15 ir mūsų mokyklos mokinių, iš kurių net 2 pasiekė itin gerus rezultatus. Jauniausias bėgimo dalyvis Matas Slušnys iš 5a klasės bei Gintarė Sabaliauskaitė iš 9c užėmė II, III prizines vietas. Kiti savanorystės bėgimo dalyviai taip pat neliko nuskriausti. Jie buvo apdovanoti ne tik gera nuotaika, bet ir prisiminimo dovanėlėmis.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Matematikų laimėjimai

Balandžio 18 dieną  Šiauliuose vyko Respublikinė 6 - 8 klasių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo 68 dalyviai. Olimpiadoje penktą vietą užėmė mūsų mokyklos mokinai: Paulius Ramšas (8c klasė, mokytoja A. Streckienė) ir Goda Paulauskaitė (8d klasė, mokytoja R. Žutautienė).
Kovo 17 dieną mūsų mokykloje vyko tarptautinis matematikos konkursas Kengūra 2011, kuriame dalyvavo net 102 1-12 klasių mokiniai.

Galime pasidžiaugti, kad į geriausių dešimtuką rajone pateko: Rokas Pavlovas (1 klasė), Tadas Serva (1 klasė), Tomas Žvirzdinas (1 klasė), Edvinas Butikis (1 klasė), Matas Juška (1 klasė), Vincas Lečkauskas (3 klasė), Edas Simanauskas (3 klasė), Gabija Silkauskaitė (3 klasė), Viktorija Bružaitė (5 klasė), Armandas Žutautas (5 klasė), Evaldas Dovidavičius (5 klasė), Gvidas Silkauskas (5 klasė), Giedrius Kazlauskas (6 klasė), Vydmantė Cirtautaitė (6 klasė), Eglė Petkevičiūtė (7 klasė), Viktorija Vasiukevičiūtė (7 klasė), Gabrielė Jakumaitė (7 klasė), Paulius Ramšas (8 klasė), Goda Paulauskaitė (8 klasė), Justas Baltrukonis (9 klasė), Deivydas Naglys (10 klasė).

 

Puslapis 2 iš 13

Lankytojų skaitiklis