2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Matematikos olimpiada „Žiniukas“

Š. m. kovo 17 dieną „Žemaituko“ pradinėje mokykloje vyko matematikos olimpiada „Žiniukas“. Mūsų mokyklos mažuosius matematikus atstovavo 4a klasės mokinys Nedas Kulevičius (mokytoja S. Norkuvienė) ir 4b klasės mokinys Lukas Gedvilas (mokytoja A. Bagužienė). Olimpiada ypač sėkminga buvo Nedui. Jis užėmė pirmąją vietą ir balandžio 16 dieną dalyvaus Respublikinėje matematikos olimpiadoje „Žiniukas“, kuri vyks Šiauliuose.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygnešio diena

1864 – 1904 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų į tautą kovoti dėl lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių. Jie ir atlaikė carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą prieš lietuvišką knygą ir žodį.

Mūsų mokykloje 2011 m. kovo 16 d.  taip pat neliko pamirštas knygnešys. Šia proga skaityklos darbuotojos multimedijos pagalba pristatė darbus, kuriuose išsamiai išdėstė svarbius Lietuvai įvykius spaudos draudimo laikotarpiu. Įdomiai papasakojo apie lietuvių drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugojimo ir išsaugojimo. Bibliotekos vedėja suorganizavo 4-tų klasių mokiniams viktoriną  „Lietuviškas žodis“. Mokyklos direktorius apdovanojo Padėkos raštais viktorinos dalyvius.

Lenkiame galvas prieš tuos, kurių dėka šiandien kalbame ir rašome gimtąja kalba.

Organizatoriai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Bėgimo varžybos

Kovo 11 dieną Alsėdžių miestelyje vyko bėgimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jose dalyvavo daugiau nei 60 sportininkų ne tik iš Plungės, bet ir iš aplinkinių Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Kelmės bei Šilalės rajonų. Dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes ir rungėsi 5 km bei 10 km ilgio atkarpų bėgimuose. Trumpojoje distancijoje varžėsi 1996 m. gimę ir jaunesni taip pat 1992-1995 m. gim. sportininkai, o 10 km nuotolį kuo greičiau stengėsi įveikti 1991-1970 m. gim. dalyviai bei veteranai.

1996 gim. ir jaunesnių berniukų grupės tarpe nugalėtoju tapo Vilius Slušnys mūsų mokyklos mokinys (25 min. 09s.) Antrąją vietą iškovojo alsėdiskis Aurimas Verbavičius (25 min. 52 s.), trečias liko  „Stadijos“ klubo atstovas Modestas Šerpytis (26 min. 13 s.)
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Užgavėnės

Užgavėnės – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario, tai paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo, skalsumo ir gausumo skatinimo šventė.

Mūsų mokykloje Užgavėnės atšvęstos linksmai, sočiai ir riebiai. Skambant dainoms į mokytojų kambarį sugūžėjo septintokai, persirengę čigonais, velniais, raganomis. Buvo žaidžiami žaidimai, rateliai, čigonės būrė ateitį mokyklos vadovams. Ant stalo garavo karšta kakava ir kvepėjo blynai.

Šventė tęsėsi ir per kitą pertrauką. Stadione skambėjo muzika, dainos, buvo šokama apie deginamą Morę. Visi laukia ateinančio pavasario, todėl žiema išvyta iš kiemo garsiais šūkavimais „žiema, žiema, bėk iš kiemo“.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kaziuko mugė

Penktadienio rytą mažiausi mokyklos mokinukai – pirmokėliai kvietė visus mokyklos mokytojus ir mokinius į Kaziuko mugę, kuri vyko Aktų salėje. Po trijų pamokų į salę sugūžėjo mokiniai. Sunku pasakyti kurių buvo daugiau: prekeivių ar pirkėjų. Mugės prekių pasirinkimas buvo gausus. Mokiniai pardavinėjo įvairiausius skanumynus: meduolius, pyragus, įvairiausių formų vaflius ir kt., pačių pagamintus darbelius, ypač didelis pasirinkimas buvo įvairiausių papuošalų bei močiučių numegztų žieminių pirštinių bei puskojinių.

 

Puslapis 5 iš 13

Lankytojų skaitiklis