• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Akcija „Valanda su knyga“

Balandžio 24-30 dienomis visoje Lietuvoje vyko 17-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės, kurios tema #tuesibiblioteka, renginiai.

Vienas iš Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių Telšių rajone buvo akcija „Valanda su knyga“. Šią akciją inicijavo Telšių švietimo centras, Telšių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis,  lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė taryba, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka. Jos tikslas – populiarinti skaitymą, skatinti ir ugdyti vaikų kūrybiškumą bei puoselėti meninio žodžio suvokimą ir gebėjimą kurti. Šis renginys rajone vyksta jau antrus metus.

Mūsų progimnazijos bendruomenė taip pat neliko abejinga ir aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis skaitė H. K. Anderseno pasakas. Patiems mažiausiems – pirmokams – skaitė mokytojos, o kitų pradinių klasių mokiniai klausėsi, kaip jiems skaito klasės draugai. Po to klasėse vyko diskusijos apie tai, ko moko pasakos. Mokiniai noriai dalijosi savo mintimis, kodėl jiems reikia skaityti. Pradinių klasių mokinius šioje veikloje paskatino dalyvauti bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė ir pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė D. Riškienė.

Mokyklos skaitykloje penktokai ir šeštokai kartu su jos darbuotoja D. Krauziene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Savickiene garsiai skaitė persų pasakas „Žvirblis“ ir „Senutė“. Skaitymai buvo apibendrinti pokalbiais apie pasakose pavaizduotas situacijas ir vertybes.

6b klasės mokiniai, paraginti socialinės pedagogės V. Dacienės bei klasės vadovės J. Šliažienės, apsilankė pailgintos dienos grupėje ir pradinukams garsiai perskaitė tris H. K. Anderseno pasakas – „Mergaitė su degtukais“, „Coliukė“ ir „Karalaitė ant žirnio“. Mažieji klausytojai buvo labai atidūs ir pažadėjo šeštokams jų perskaitytas pasakas iliustruoti.

Kurkime biblioteką kartu. Bibliotekos gali ir turi būti tokios, kokių reikia skirtingiems į jas ateinantiems žmonėms. Tu gali ją keisti.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 

Lankytojų skaitiklis