• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Respublikinis knygų skirtukų konkursas „Piliakalnių legendos“

Seniausioji Lietuvos istorija neatsiejama nuo piliakalnių. Mitiniais laikais piliakalnius supylė milžinas Naglis. Bent taip teigiama padavimuose. Dabartinės Lietuvos teritorijoje priskaičiuojama apie 1000 piliakalnių. Beveik pusėje iš jų stovėjo medinės ir mūrinės pilys. Pilys ir piliakalniai – mūsų protėvių architektūros meno pavyzdžiai.

Respublikinį knygų skirtukų kūrimo konkursą „Piliakalnių legendos“ organizavo Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazija. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai, paskatinti bibliotekos vedėjos A. Vaičiulienės ir technologijų mokytojos J. Martinkienės. Mokiniai skaitė padavimus ir legendas apie piliakalnius bei įamžino juos apipindami mitologiniais simboliais. Šis konkursas skatino mokinius skaityti knygas bei lavinti meninius gebėjimus. Mokiniams Evai Mažeikaitei ir Benediktui Slavinskui ir mokytojai įteikti padėkos raštai. Padėkos raštas įteiktas ir progimnazijos bendruomenei.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė

 

Lankytojų skaitiklis