• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kovo 16 – oji – Knygnešio diena

Ar kas uždegs vaškinę žvakę,
Kai smėlio kauburį supils?
Už sunkų kelią, baugią naktį
Ar kas mus, knygnešius, atmins?

Tai žodžiai iš senos knygnešių dainos. Kasmet kovo 16 dieną prisimename tuos, kurie išsaugojo lietuvišką žodį ir raštą.

Kovo 15 – ąją dieną progimnazijos skaitykla ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai kvietė penktokus paminėti, prisiminti ir pagerbti knygnešius, lietuvių kalbos draudimo metais platinusius lietuviškas knygas.

Mokiniai dalyvavo proto mūšyje, skirtame Knygnešio dienai. Atsakydami į klausimus pagalbą, galėjo rasti skaitykloje eksponuojamoje projektinių darbų parodoje bei video siužete „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“. Proto mūšio nugalėtojais tapo 5a klasė. Progimnazijos direktorius įteikė visoms dalyvavusių klasių mokiniams padėkos raštus.

Knygnešių dienai paminėti proto mūšį stebėjo „Kranto“ progimnazijos bibliotekininkės M. Gureckienė ir A. Jonušienė. Džiugu, kad kitų progimnazijų bibliotekininkai domisi ir naudoja paruoštą renginio informacinę medžiagą.

Kviečiame progimnazijos bendruomenę pasinaudoti informacija ir klasės valandėlių metu organizuoti proto mūšį knygnešiams prisiminti.

Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis