• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Smagi Užgavėnių šventė

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, kuri švenčiama prieš Gavėnią, likus 7 savaitėms iki Velykų. Šią šventę su savo tradicijomis švenčia visas pasaulis. Tai garsūs prašmatnieji Venecijos (Italija) ir Rio de Žaneiro (Brazilija) karnavalai, Blynų diena (Pancake Day) Didžiojoje Britanijoje, Riebusis antradienis (Fat Tuesday) JAV, Mardi Grasas (Mardi Gra) Prancūzijoje...
Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes – vienur gausiai laistomasi vandeniu (Bolivija), kitur apsimėtoma apelsinais (Italija) ar karoliais (JAV)... Persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės deginimas – tradicinės lietuviškos pramogos. Tą dieną Lietuvoje kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis.

Mūsų progimnazijoje jau daug metų yra graži tradicija linksmai ir triukšmingai švęsti Užgavėnes. Šiemet šią šventę organizavo 7-tų klasių vadovės Birutė Raibužienė ir Marytė Beinorienė, pradinių klasių mokytojos Alvyra Bagužienė ir Nijolė Šiurkuvienė bei šių klasių mokiniai. Ryte visus ateinančius į progimnaziją energingai nusiteikę pasitiko „persirengėliai“. Pertraukų metu „persirengėliai“ šoko, dainavo, krėtė įvairias išdaigas ir linksmino visą bendruomenę. Mokytojų kambaryje septintokai visus pradžiugino linksma ir išradinga Užgavėnių programa, taip pat netrūko tądien blynų bei kakavos. Išradingumo netrūko ir pradinėse klasėse. Mokytojų vietas užėmė „čigonėlės“, kurios surengė smagias šėliones ne tik klasėse, bet ir visoje progimnazijoje. Joms talkino muzikos ir šokio mokytojos. Savo kūrybiškumą ir išradingumą pradinukai pademonstravo kaukių parade, kuris vyko progimnazijos stadione. Šventės kulminacija tapo Morės sudeginimas progimnazijos kiemelyje.

Smagu švęsti ir puoselėti savo krašto tradicijas, kai mūsų bendruomenė yra išradinga ir kūrybinga. Nuoširdžiai dėkojame už smagias pramogas.

„Bendraminčių“ informacija

 

Lankytojų skaitiklis