• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Linksmosios Užgavėnės Lieplaukės skyriuje

Permainingas vasaris atnešė vieną savičiausių ir įdomiausių švenčių - Užgavėnes. Šią dieną skyriaus pradinukai ir bendruomenės nariai rinkosi į būrį ir ruošėsi vyti žiemą iš kiemo.

Šventės dalyviai vieni kitus džiugino įvairiomis persirengėlių kaukėmis : čigonais, ubagais, žydais, velniais, ožkomis ir beždžionėmis.

Kadangi senovės lietuviai tikėjo, kad per Užgavėnes sočiai ir riebiai pavalgęs būsi sveikas ir stiprus visus metus, tai Žiemos išvarymo šventė prasidėjo blynų , simbolizuojančių į žemę grįžtančią saulę, kepimu. Skaniuosius blynus su mokinukais kepė mokinukų mama Birutė.

Pasisotinę persirengėliai , lydimi bendruomenės pirmininko Vytauto „ubago“ ir mokytojos „ožkos“, patraukė kaimelio link. Triukšmaudami, šokdami šokius, dainuodami dainas aplankė daugelį kaimelio gyventojų, linkėdami jiems sveikatos ir skalsos.

Po linksmųjų eitynių, nešini gausiomis lauktuvėmis, mokinukai ,,persirengėliai" susirinko mokyklos kiemelyje prie Užgavėnių bobos- Morės. Nors pavargę, bet linksmi ir pokštaudami , žaidė žaidimus ir degindami Morę pasitiko sugrįžtantį pavasarį.

Mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Lankytojų skaitiklis