• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sveikatingumo diena progimnazijoje

Vasario 15 dieną „Atžalyno“ progimnazijoje vyko Sveikatingumo dienos renginiai. Mokiniai su savo klasių vadovais ir dalykų mokytojais pasirinko bei vykdė įvairias veiklas: ėjo pasivaikščioti Masčio pakrante, žiūrėjo filmus apie sveiką gyvenseną, dalyvavo integruotame projekte, organizavo sporto varžybas, lankėsi sporto klubuose.

5a, 5b ir 5c klasių mokiniai pirmiausia žiūrėjo filmą apie šiuolaikinį maistą, klausėsi pasakojimo, kaip jis lemia gyvenimo kokybę. Vėliau vyko filmo aptarimas. Po jo penktokai nutarė, kad daugiau dėmesio skirs sveikai mitybai, ir išskubėjo į sporto salę, kur daug sportavo, dalyvavo estafetėse.

6a ir 6c klasės suorganizavo sportines estafetes mokyklos sporto salėje.

6b klasės mokiniai tądien dalyvavo integruotame lietuvių kalbos, geografijos ir informacinių technologijų projekte „Sveikame kūne – sveikas protas“. Jie turėjo apsilankyti įvairiose užkoduotose mokyklos erdvėse ir kuo taisyklingiau atlikti minėtų dalykų užduotis. Labai atsakingai jas įveikę, šeštokai žiūrėjo „Mokslo sriubos“ filmukus apie šiuolaikinį maistą, grožio priemones, po to juos aptarė gerdami arbatą ir skanaudami pačių iškeptą pyragą, sausainius ar savo soduose užaugintus obuolius.

7a ir 7b klasių mokinių tikslas buvo pasivaikščioti Masčio ežero pakrante, pasimankštinti, sveikai papusryčiauti ir užkopti ant Zakso kalno.

8a klasė apsilankė dviejuose sporto klubuose: „Vitamine“ ir „Džiuge“. „Vitamine“ treneris juos supažindino su sportavimo taisyklėmis. Po to aštuntokai šokinėjo per virvutę, bėgiojo bėgimo takeliais, mynė dviračius ir darė tempimo pratimus bei mankštą. Kiek vėliau trenerio prižiūrėti jie dirbo su treniruokliais ir svareliais. Apsilankymo pabaigoje, kaip ir treniruotės pradžioje, mokiniai atliko tempimo pratimus. Sporto klube „Džiugas“ aštuntokus taip pat pasitiko vienas iš trenerių. Smalsiai apžiūrėję patalpas ir pasiruošę jie treniruotę pradėjo apšilimu. Vėliau sportavo su treniruokliais bei svareliais raumenims stiprinti. Treneris jiems paaiškino, kokiems raumenims koks treniruoklis skirtas ir kaip juo naudotis, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Savo apsilankymo akimirkas mokiniai įamžino nuotraukose.

8b klasės mokiniai apsilankė Žemaitijos kaimo muziejuje.

Sveikatingumo dienos užsiėmimai mokiniams paliko neišdildomų įspūdžių. Jie, dalyvaudami juose, pagilino sveikos mitybos žinias, sustiprino savo fizinę sveikatą ir linksmai praleido laiką.

Klasės vadovų metodinės grupės pirmininkė Jūratė Damanskienė

 

Lankytojų skaitiklis