• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Saugaus interneto pamoka bibliotekoje

Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m.

Lietuvoje Tarptautinė saugesnio interneto diena pirmą kartą buvo paminėta 2006 m. vasario 7 d.

2005 m. vasarą atidaryta švietėjiška interneto svetainė, informuojanti apie interneto pavojus – draugiskasinternetas.lt

Lieplaukės skyriaus pradinukai vasario 7 d. dalyvavo netradicinėje pamokoje ,skirtoje šiai dienai paminėti. Pamoka vyko Lieplaukės kaimelio bibliotekoje. Pamoką, kartu su mokytoja ,organizavo ir vedė bibliotekininkė Irena. Pamokos uždaviniu tapo šiuometinis Saugaus interneto dienos šūkis „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto“.

Mokiniai netradicinės pamokos metu atliko kolektyvinį projektą „Draugiškas internetas“, kuriame išreiškė savo nuomonę apie interneto naudą ir žalą. Susipažino su interneto naudojimosi taisyklėmis. Taip pat stebėjo ir analizavo video medžiagą. Atliko testą „Ar esi saugus internete?“. Bibliotekininkė Irena plačiau papasakojo apie svetaines ,skirtas vaikams.

Pamokos pabaigoje mokiniai žinias įtvirtino, pabaigdami sakinius pagal iš anksto paruoštą formą.

Kaimelio bibliotekai, mokiniai kartu su savo mokytoja ,padovanojo savo pagamintą lankstinuką. Mokiniams buvo išdalytos Saugaus interneto naudojimosi taisyklės.

Mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Lankytojų skaitiklis