• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Metų knygos rinkimai

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. 

Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.

Mūsų mokykla jau šeštus metus dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Šiemet Metų knyga vaikų kategorijoje pretenduoja tapti 5 knygos: J. Baltrukonytės „Filmukai“, A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ , G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“ ,N. Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“ ir S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai (vadovė V. Nekrašienė) pristatė akcijos knygas pradinių klasių mokiniams. Mokiniai dalijosi įspūdžiais, patirtais skaitant knygas ir jas rekomendavo skaityti netgi patiems mažiausiems mūsų mokyklos skaitytojams. Klasėse mokiniai balsavo už juos labiausiai sudominusią knygą, kurią jie norėtų perskaityti. Mokiniai dalijosi informacija, kokiais būdais galima balsuoti už jiems labiausiai patikusią knygą.

5a klasės mokiniai T. Latiškevičiūtė, E. Venckutė, K. Sasnauskaitė, O. Ramšaitė, J. Mažonaitė, R. Kulevičiūtė, K. Mineikaitė, E. Dirmeikis ir K. Pocius (5a kl. vadovė J. Martinkienė) paruošė vaidinimą pagal Nadios Kovaliovos knygą „Meškis ir Žąsis“. Parengę vaidinimą mokiniai su klasės vadove ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene vyko į „Atžalyno“ progimnazijos Lieplaukės skyrių. Bibliotekos vedėja papasakojo apie šią akciją, informavo apie galimus būdus balsuoti už labiausiai patikusią knygą ir pakvietė pasižiūrėti vaidinimo. Lieplaukės skyriaus ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai susidomėję žiūrėjo vaidinimą apie meškį ir žąsį bei įdėmiai klausėsi knygų pristatymų. Patiems mažiausiems palinkėjome išmokti skaityti ir padovanojome abėcėlės raidžių karūnas. Pradinių klasių mokiniams įteikėme po knygą. Mažieji aktoriai gavo saldžių dovanų.

Kviečiame visus bendruomenės narius aktyviai balsuoti už jiems patikusią knygą. Balsuoti galima šiais būdais: Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“ Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka Gedimino pr. 51, 413 kab.01504 Vilnius. Iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus iki 2017 m. vasario 16 d. Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2017 metų vasario mėnesį.

Dėkojame akcijos organizatoriams už suteiktą galimybę skaityti naujas knygas.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 

Lankytojų skaitiklis