• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sausio 13 - osios paminėjimas Lieplaukės skyriuje

Kai norime kalbėt apie Tėvynę
Pirmiausia žodį mirusiems suteikim.
Tai jų alsavimas kaip vėjo gūsis
Išskleidžia mūsų vėliavas.
Jų rankos palaimina mūsų darbus ir svajones,
Jų akys stebi mus kaip gyvos žvaigždės
Ir žemė kalba jų derlingais žodžiais.

Sausio 13 - osios rytą Lieplaukės skyriaus pradinukai ir darželio vaikai susirinko į rytmetį, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti. Mokytoja Aušra pasakojo mokiniams apie įvykius Lietuvoje, vykusius prieš dvidešimt šešerius metus.

„Tą kraupią lemtingą Lietuvai naktį lijo lietus. Žvakės degė per lietų ir negeso, jos dar labiau liepsnojo. Tą naktį žuvo keturiolika žmonių ir daug buvo sužeista. Sausio 13 - oji visiems laikams įrašyta į mūsų tautos istoriją, kaip Laisvės gynėjų diena. Po žemės kauburėliais ilsisi tie, kurie nesilenkė melui , tie kurie troško laisvės“.

Buvo uždegtos žuvusiųjų garbei žvakutės, pagerbti tylos minute. Mergaitės Augustė ir Kornelija skaitė eilėraštį „Baisi šalta ta sausio 13 – oji“. Mokiniai klausėsi mokytojos Aušros skaitomos V. Lansbergio pasakos „Sausio 13- osios sniegenos“. Skambėjo V. Kernagio daina „Paukščiai“.

Mokiniai piešė Gedimino pilį, kalbėjo apie tai, kodėl brangi gimta šalis. Darželio vaikai darė trispalves vėliavėles. Paminėjimo pabaigoje mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti nuotraukas ir filmuotą video medžiagą apie šią dieną.

Mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Lankytojų skaitiklis