• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

1991 m. sausį vienybės ir siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę, atsilaikydami prieš sovietinių okupantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Sausio 13-tą ši istorinė pergalė buvo paminėta ir mūsų progimnazijoje. Per tikybos pamokas buvo žiūrimas filmas „Mes dainuosim“.

Dešimtą kartą dalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Iniciatyvos simbolis – žvakė, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. 8.00 val. dešimčiai minučių buvo užgesinamos šviesos klasėse ir uždegamos žvakės. 1-2 klasėse Laisvės gynėjų dienai, skirtą pilietiškumo pamoką organizavo pačios mokytojos. O 3-8 klasių mokiniai ir mokytojai ėjo į aktų salę, kur buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas. „Piliečio žadintuvas“ nariai papasakojo apie Sausio 13-osios įvykius, šių įvykių prasmę Lietuvai. Merginų choras padainavo dainą „Oi neverk, motušėle!“. Visi pradinukai per dailės ir technologijų pamoką darė žibintus, kurio liepsnelės buvo padarytos iš neužmirštuolių žiedų. Žibintai su neužmirštuolių žiedais puošia pradinių klasių kabinetų duris.

Vakare progimnazijos bendruomenė dalyvavo Sausio 13-osios paminėjime Nepriklausomybės aikštėje.

„Bendraminčių“ informacija

 

Lankytojų skaitiklis