• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kalėdinės istorijos

Artėjant didžiausioms praėjusių metų šventėms – Kalėdoms, mes, 6b klasės mokiniai, nusprendėme jas pasitikti ne tik susikaupę ir atsakingai pasiruošę, bet ir linksmai bei romantiškai nusiteikę.

Visų pirma, gruodžio 22 dieną, ketvirtadienį, per paskutinę 2016 metų literatūros pamoką mūsų klasės auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šliažienė pakvietė mus į „Kalėdinį protų mūšį“. Susiskirstę į komandas turėjome atlikti labai sudėtingas užduotis, kurios buvo susijusios su Kalėdomis, jų papročiais, eglutės puošimu, Kūčių vakaro burtais ir pan. Po atkaklių trijų turų paaiškėjo, kad nugalėtojomis tapo dvi komandos, kurios buvo „apdovanotos“ dešimtukais iš lietuvių kalbos.

Gruodžio 23 dieną, penktadienį, įvyko mūsų klasės šventinis renginys „Kalėdinės istorijos“. Jam visi ruošėmės iš anksto: ieškojome įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose įdomių, linksmų, pamokančių kalėdinių istorijų ir galvojome, kaip pasirinktą istoriją (kuo originaliau) papasakoti klasės draugams ir auklėtojai. Šio renginio vedėjai buvome mes – Ignė ir Kasparas. Visiems patogiai įsitaisius ant pagalvėlių ar kilimėlių klasės viduryje, klausėmės įvairiausių pasakojimų. Kornelija, Agnė ir Deimantė, pasitelkusios savo aktorinius sugebėjimus, suvaidino garsųjį S. Nėries eilėraštį „Senelės pasaka“, o Brigita, Ignė ir Milda inscenizavo pasaką apie mažą mergaitę Rūtelę, kuri sulaukė Kalėdų stebuklo ir įsitikino, jog svajonės pildosi. Matas pasekė pasaką apie gerąjį Kalėdų elfą. Ieva, Dominyka, Kamilė, Mantas, Salvinas, Ema, Agnetė, Kasparas ir Romena improvizuotai skaitė ar deklamavo eilėraščius apie žiemą bei Kalėdas. Domantas žinojo daug įdomių faktų apie Kalėdų senelio kilmę. Eligijus papasakojo istoriją apie tai, kaip jis vaikystėje išsiaiškino, kas yra tikrasis Kalėdų senelis. O daugiausia džiaugsmingų plojimų bei juoko sulaukė Veronikos sukurta ir išradingai papasakota istorija apie mūsų pačių nuotykius Kalėdų naktį mokykloje. Išklausę visus pasakojimus, vieni kitiems padėdami įminti mįsles, išsidalijome dovanėles ir labai linksmai žaidėme įvairius žaidimus. Net nepastebėjome, kaip prabėgo trys, kupinos džiaugsmo valandos...

Mes labai džiaugiamės, kad kiekvienas mūsų klasės renginys daro mus draugiškesnius, moko mandagesnio tarpusavio bendravimo, formuoja darnesnį klasės kolektyvą ir ugdo mūsų kūrybiškumą.

6b klasės mokiniai Ignė Druskinytė ir Kasparas Tautkus

 

Lankytojų skaitiklis