• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Advento vainikų pynimo vakaras

Pirmą advento savaitę progimnazijoje suorganizavome vakaronę, kurioje kartu su tėveliais, mokiniais ir klasės vadovais pynėme Advento vainikus. Nusipinti Advento vainiką yra graži tradicija, tačiau dažnai ir vaikams, ir suaugusiesiems kyla klausimų, kada ir kur buvo pradėti pinti vainikai, kokia jų simbolika.

Todėl renginio pradžioje 7b klasės mokinės A. Gedvilaitė ir K. Noreikaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, formą, puošybą ir 4 žvakių simbolius. Progimnazijos bažnytinės muzikos ansamblis pasveikino bendruomenę giesmėmis.

Visą vakarą, pinant vainikus ir skambant ramiai muzikai, didžiuliame ekrane sukosi skaidrės su nuoširdžiais linkėjimais. Buvo malonu stebėti jaukų ir kūrybišką tėvelių, vaikų, mokytojų vainikų pynimo procesą, kuriame buvo naudojamos įvairiausios medžiagos ir puošybos elementai – cinamono lazdelės, riešutai, kankorėžiai, kaspinėliai ir kt. Dalyviai vaišinosi karšta arbata ir adventiniais meduoliukais – vaišėmis pasirūpino progimnazijos direktorius V. Vaitkus. Vakaronės pabaigoje Katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis pašventino Prakartėlę ir nupintus Advento vainikus, į kuriuos buvo sudėtos patys gražiausi ir šilčiausi tėvelių, vaikų, mokytojų jausmai. Tą patį vakarą buvo uždegta ir pirmoji Pranašo žvakė, kuri kviečia laukti Viešpaties atėjimo ir neprarasti vilties.

Progimnazijos bendruomenė keturis Advento vainikus padovanojo Katedrai, kurie visą Adventą puoš bažnyčioje esančius altorius. O kunigas Darius visiems mokiniams, dalyvavusiems pinant vainikus, padovanojo po angeliuką.

Už eglių šakas nuoširdžiai dėkojame Elijaus ir Smilos mamai J. Kniurienei, už šieną ir šiaudus – mokytojoms A. Arlauskienei ir E. Kavaliauskienei, už kankorėžius – būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovei V. Svotienei, už organizacinę pagalbą – pradinių klasių metodinės grupės pirmininkei D. Riškienei, technologijų mokytojai J. Martinkienei ir visiems tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje vakaronėje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 

Lankytojų skaitiklis