• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 14 – 20 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Ji tradiciškai prasidėjo skaitykloje tekstų skaitymais balsu.

„Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome“ – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų tema – „Ateitis Šiaurės šalyse“.

Mūsų progimnazijos mokiniai per etikos, tikybos, lietuvių literatūros pamokas skaitė ar klausėsi savo klasės draugų skaitomos norvegų rašytojo Stian Hole apysakos „Garmano vasara“. Šis kūrėjas yra įdomus tuo, kad pats iliustruoja savo knygas. Jo kurtos iliustracijos išsiskiria poetiškumu. Autorius žadina skaitytojo smalsumą, kviečia fantazuoti drauge, pildyti pasakojimą savo mintimis ir patirtimi.

Mokiniai buvo ne tik aktyvūs skaitytojai ar atidūs klausytojai, bet ir dalyvavo šaunioje viktorinoje apie šiaurės šalių literatūrą.

Įsimintiniausios savaitės akimirkos buvo įamžintos nuotraukose.

Bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis