• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimas

Kiekvienais metais mūsų progimnazijoje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.

Tolerancija – tai nei privilegija, nei abejingumas. Tai buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas, vertinimas ir gerbimas. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – paukštis. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatino plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Tądien per pirmą pamoką būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai sveikino visus mokinius ir mokytojus su Tolerancijos diena ir trumpai priminė, kas yra tolerancija, supratimas vienas kito, pagarba kitoniškumui ir pan. Klasių durys pasipuošė įvairiais Tolerancijos paukščiais. Socialinės pedagogės kartu su pailgintos dienos grupės ir Vaikų dienos centro vaikais svečiavosi Naujamiesčio mokykloje. Ten visi kartu darė Tolerancijos paukštelius ir su džiaugsmu dovanojo vieni kitiems. Tai buvo nauja patirtis ir neišdildomi įspūdžiai.

Lieplaukės skyriuje mokiniai piešė piešinius, diskutavo, žiūrėjo video medžiagą apie toleranciją. Priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai, padedami savo auklėtojos, pagamino Tolerancijos dienai skirtų, simbolių - baltųjų paukščių. Ant paukščių prikabino širdeles, puoselėdami mintį: „nešk, paukšteli, mano meilę ir pagarbą kitiems vaikams“. Piešinius ir paukščius padovanojo kaimelio bibliotekai.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Deimantė ir Ignė

 

Lankytojų skaitiklis