• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Jaunųjų šaulių būrelio išvyka į Varnius

Šiais mokslo metais pradėjau lankyti Jaunųjų šaulių būrelį, kuriam vadovauja mokytoja  Asta Daukantienė. Ji visai neseniai būrelio narius pakvietė į įdomią išvyką. Važiavome į Varnių Motiejaus Valančiaus gimnaziją. Kartu su Žemaitijos šaulių 8-ąja rinktine ir jaunaisiais šauliais iš Tauragės, Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos, Mažeikių rajono Židikų pagrindinės mokyklos ir Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos bei Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijų šauliais dalyvavome Jaunųjų šaulių naktinėse orientacinėse pratybose, skirtose Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės įkūrimui paminėti. 

Varniuose mus pasitiko Šaulių rinktinės vadai ir vyresnieji šauliai, kurie mus supažindino su šia organizacija ir jos veikla. Po to prasidėjo mokymai, kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju. Tai yra labai svarbu, kadangi šauliai dažnai dalyvauja pratybose ir susiduria su nelengvais išmėginimais. Pati įdomiausia renginio dalis buvo naktinės orientacinės varžybos, kuriose dalyvavome, susiskirstę grupėmis. Naudodamiesi žemėlapiu, kompasu ir prožektoriais turėjome surasti nurodytus objektus, už ką buvome vertinami taškais. Užduotis nebuvo lengva, kadangi naktis pasitaikė šalta, o ieškoti reikėjo laukuose ir miške. Laimei, buvome šiltai apsirengę. Mūsų komanda surinko tik tris taškus, tačiau nė kiek nenusiminėme. Svarbiausia, kad turėjome galimybę išmokti naudotis kompasu, skaityti žemėlapį, orientuotis nežinomoje vietovėje. Daugeliui iš mūsų tai buvo įdomi nauja patirtis. Renginio metu ne tik išmėginome savo gebėjimus, bet ir susiradome naujų draugų žaisdami futbolą ir šokdami diskotekoje. Lauksiu kitų tokių turiningų išvykų.

Karolina Noreikaitė, 7b klasė

 

Lankytojų skaitiklis