• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sveikatingumo savaitė pradinėse klasėse

Mūsų progimnazijoje yra įgyvendinama Sveikatos ugdymo programa. Ugdant sveikatą ir sveiką gyvenseną svarbiausias uždavinys – kryptingai ir sąmoningai įtvirtinti teigiamą vaiko nuostatą į sveikatą ir į ją stiprinančius veiksnius, formuoti sveikos gyvensenos įpročius, gilinti žinias apie sveikatos saugojimo ir stiprinimo būdus. Vienas iš sveikatos saugojimo būdų yra sveikatingumo savaitės organizavimas, kurioje pradinukai mokosi suprasti, kokia svarbi yra fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, asmens ir aplinkos švaros įtaka žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Visą savaitę mokiniai rinkosi į aktų salę 7.45 val. ir ir skambant nuotaikingai muzikai mankštinosi.

Pradinukai jau žino ir supranta, kad sveikai mitybai didelės įtakos turi daržovės ir vaisiai. Todėl buvo suorganizuota darbelių paroda „Derliaus kraitė“. Smagu, kad mokiniai įvairias rudens gėrybių kompozicijas kūrė kartu su savo šeimomis. Be to, buvo suorganizuota draugiškumo akcija „Pasidalink obuolį su draugu“. Mokytojos ir mokiniai atsinešė obuolių iš savo sodo ir pertraukų metu vaišino vieni kitus ir visą progimnazijos bendruomenę. Ne mažiau svarbu sveikai mitybai ir košės iš grūdų. Ketvirtadienis buvo pavadintas Košės diena. Tądien visi pradinukai valgė košę su namine uogiene. Košės dienos organizavimas skatino mokinius keisti nesveikus užkandžius sveikesniais ir maistingesniais.

Paskutinę sveikatingumo savaitės dieną, penktadienį mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė apdovanojo visų klasių mokinius padėkomis už dalyvavimą renginiuose bei 1a ir 4a klasės mokinius prizais už aktyviausią dalyvavimą, kuriant kompozicijas „Derliaus kraitė“. Už išradingą ir kūrybišką kompoziciją padėkos raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti Džiugas Valeckas (1a kl.), Greta Martinkutė (1a kl.), Viktorija Sukauskytė (1a kl.), Gabija Zykaitė (1b kl.), Laisvūnė Gabija Plyniūtė (2a kl.), Emilija Metrikytė (2b kl.), Urtė Mitkutė (3a kl.), Gabriel Slipčenko (3b kl.), Matas Zelskis (4a kl.), Patrikas Radzevičius (4b kl.), Jokūbas Beržinis (4c kl.). Taip pat buvo apdovanoti aktyviausiai sportavę mokiniai.

Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už bendradarbiavimą organizuojant sveikatingumo savaitę.

Būrelio „Bendraminčiai“ narė Kornelija

 

Lankytojų skaitiklis