• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Ryškėnuose saugaus eismo savaitė

Ryškėnų kaimo bendruomenė šiemet dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse - 2016“.

Spalio 1-ąją bendruomenės tarybos narė Asta Grachauskienė mažiesiems bendruomenės nariams surengė popiečių ciklą „Saugaus eismo savaitė“. Tai jau trečiasis renginys šiam konkursui. Pirmoji popietė vyko Telšių „Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriaus salėje su pradinukais ir darželio vaikučiais. Vaikams apie saugumą keliuose, kaip elgtis gatvėje, kaip saugiai važiuoti automobilyje papasakojo Telšių apskrities VPK veiklos skyriaus vyriausia tyrėja Alina Sauserė. Vyko viktorina, o visiems teisingai atsakiusiems į klausimus vaikų draugas Amsis įteikė dovanų. Mokytojoms ir auklėtojoms buvo padovanotos šviesą atspindinčios liemenės. Sekanti popietė vyko K.Praniauskaitės viešosios bibliotekos Ryškėnų filiale. Bibliotekininkė Jovita Vaičiulienė susirinkusiems vaikams perskaitė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos išleistą knygą ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, kurioje pasakų herojai mokė kaip saugiai elgtis kelyje. Popietės metu vaikai labai atidžiai žiūrėjo parengtas Policijos departamento prie VRM animacines pamokėles, kuriose buvo mokoma kaip pereiti gatvę, kur draudžiama eiti pėstiesiems, kas nutinka jei važiuojant automobiliu nesegama saugos diržų. Po to buvo diskutuojama, kaip saugiai elgtis su gyvūnais, kaip reaguoti į nepažįstamo žmogaus skambutį. Paskutinę užsiėmimų dieną vaikai žaidė stalo žaidimą „Jaunasis vairuotojas“, tai puikus metodas moksleiviams išmokti kelių eismo ženklus ir jų reikšmes.

Asta Grachauskienė

 

Lankytojų skaitiklis