• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Turizmo diena

Rugsėjo 27 d. švenčiama Pasaulinė turizmo diena. Ji tradiciškai yra paminima ir mūsų mokykloje. Tądien organizuojama diena be pamokų, kurios tikslas aplankyti bei susipažinti su žymesnėmis Telšių miesto ar rajono vietovėmis.

Ryte pradinukai pasitikrino savo žinias viktorinoje „Ką aš žinau apie savo gimtąjį miestą?“, kūrė piešinių-aplikacijų darbelius „Spalvotas mano miestas“. Po to buvo organizuojamos turistinės išvykos. Kiekviena klasė išvyko pasirinktu maršrutu. Pirmokai keliavo Masčio ežero pakrante, lankėsi Telšių kaimo buities muziejuje, antrokai taip pat susipažino su Telšių kaimo buities muziejumi, 3b klasė iškylavo ant Zakso kalno, ketvirtokai aplankė Džiugo piliakalnį, 3a klasė nukeliavo net iki Rainių koplyčios.

Naują patirtį įgijo 5a kl. mokiniai. Jie iškylavo su būreliu „Atžalyno“ šauliai“. Vaikams užsiėmimus vedė buvęs mūsų mokyklos mokinys Mantvydas Latiškevičius ir jo kolega Žilvinas. Mokiniai susipažino su šaulių veikla, mokėsi statyti palapines, kurti laužą, išbandė savo jėgas įvairiose sportinėse rungtyse.

Pasak mokinių, ši diena tikrai buvo smagi tiek pradinukams, tiek vyresniųjų klasių mokiniams: aplankyta daug Telšių rajono vietovių, įgyta naujų patirčių, išmokta naujų žaidimų.

Turizmo dieną paminėjo ir Lieplaukės skyriaus pradinukai bei priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Reginos Jankauskienės. Jie dalyvavo edukacinėje programoje ,,Kaip gyveno mūsų senoliai", kuri vyko Žemaitijos kaimo muziejuje. Vaikai kartu su etnografe Salomėja pašė žąsų plunksnas, iš kurių mėgino pasidaryti pagalvėlę pagal senuosius papročius. Vėliau etnografė pasakojo ir rodė, kaip mūsų senoliai paruošdavo avių vilną, ką iš jos gamindavo savo buičiai. Mokiniams teko išbandyti ir verpimo ratelį bei audimo stakles. Apžiūrėję senuosius žemaitiškus pastatus, baldus, buities rakandus, ten gyvenančius gyvūnus, vaikai užlipo ir į senąjį malūną. Mokiniai su nuostaba lygino dabartinius savo tėvų buities darbus su mūsų senolių darbais.

Išvykos pabaigoje mokinių laukė garuojanti arbata, sausainiai, šėlionės ir žaidimai.


„Bendraminčių” informacija

 

Lankytojų skaitiklis