• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Konstitucijos egzaminas mokykloje

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija dešimtus metus organizuoja tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių patikrinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Egzamino globėja yra Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą bei supažindinti mokinius su Lietuvos valstybės sandaros samprata, simboliais, veikimo mechanizmu.

Smagu, kad ir mūsų mokykloje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir istorijos mokytoja Vytauta Nekrašienė dešimtus metus organizuoja šią akciją. Rugsėjo 29 d. 9 val. Konstitucijos žinias pasitikrino 60 mokinių iš 6-8 klasių. Geriausiai pasisekė Godai Tamavičiūtei, 8a kl. mokinei (23 taškai) ir Gintautei Jonušaitei, 6c kl. mokinei (20 taškų).

Pradinių klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui“. Geriausi kūrybiniai darbai išsiųsti konkurso organizatoriams. Vertinimo komisija atsižvelgdama į pateiktų kūrybinių darbų atitikimą temai, meniškumą, autoriaus pilietinį sąmoningumą atrinks geriausius darbus ir skelbs portale www.delfi.lt. Portalo lankytojai bus kviečiami balsuoti už labiausiai patinkantį darbą, o nugalėtojai apdovanojami egzamino partnerių prizais.

Mokyklos vertinimo komisija išrinko 3 kūrybiškiausius darbus, kuriuos atliko Emilija Valinauskaitė, 1a kl., Gintarė Bitanaitė, 2a kl., Eimantas Kekys, 4a kl. Kūrybinių darbų paroda galima pasidžiaugti pradinių klasių korpuse. Konstitucijos egzamino nugalėtojai apdovanojami tušinukais su užrašu „Konstitucijos egzaminui – 10 metų!“ ir mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais.

„Bendraminčių” informacija

 

Lankytojų skaitiklis