• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tolerancijos dienos paminėjimas

Žodis TOLERANCIJA kilęs iš lotynų kalbos. Lietuvių kalboje žodis tolerancija reiškia kantrybę, supratimą. Pagrindinė šio žodžio reikšmė - priešingos nuomonės ar įsitikinimo gerbimas, pakanta, suvokimas, kad visi žmonės yra tokie patys piliečiai, asmenybės ir turi vienodas teises kaip ir Tu. Tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip norisi.

Mano manymu, tas žmogus, jo elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Juk mes visi skirtingi ne tik išvaizda, aprangos stiliumi ir mąstymo gebėjimais, todėl privalome gerbti ne tik savo įsitikinimus, bet ir kitų. Norėdami, kad gerbtų mus, mūsų nuomonę, turime būti pakantūs ir kitų požiūriui į elgesį, reiškinį. Bet tolerancija nereiškia, kad turime užmerkti akis ir nepastebėti aplink mus esančių blogybių: šiurkštaus ir nemandagaus elgesio, patyčių.

Šių metų kovo 31 dieną 7a klasės mokiniai minėjo Tolerancijos dieną. Ši diena mums buvo lyg ir kasdieniška, įprasta, tačiau tos dienos popietę praleidome netradiciškai. Atsinešėme sausainių, užsiplikėme arbatos ir žaidėme žaidimą, padedantį išsiaiškinti pakantumo suvokimą. Mergaičių komanda surašė 10 žodžių, susijusių su tolerancija, ir atidavė berniukų komandai. Tą patį padarė ir berniukai. Vėliau kūrėme situacijas pagal tuos žodžius, priešinga komanda turėjo atspėti, ką vaizduojame. Žaisdami pastebėjome, kad tiek berniukai, tiek mergaitės toleranciją suvokiame panašiai.

Popietės pabaigoje padarėme išvadą, kad mūsų tarpusavio santykių darna priklauso nuo mūsų pačių – JEI NORI, KAD TAVE GERBTŲ, GERBK KITĄ.

Smila Kniuraitė 7a klasės mokinė

 

Lankytojų skaitiklis