• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Konkursas „Sidabro vainikėlis“

Kovo-balandžio mėn. Telšių rajono savivaldybės kultūros centras Biržuvėnų dvare surengė mokinių liaudies dailės regioninio turo parodą – atranką į respublikinę Lietuvos mokinių dailės konkursinę parodą „Sidabro vainikėlis“.

Parodoje dalyvavo 83 mokiniai iš Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Skuodo, Plungės, Šiaulių ir Telšių rajonų bei Rietavo savivaldybių. Konkursui buvo pristatyti kūriniai, priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės bei dailiųjų amatų žanrams: tai medžio skulptūros, medžio raižiniai, karpiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų bei kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai – kaukės. Visi dalyviai pademonstravo puikius savo gebėjimus ir meistriškumą. Jie galėjo pasigrožėti vieni kitų darbais. Renginio organizatoriai visiems dalyviams įteikė padėkas.

Parodos uždaryme, vykusiame balandžio pabaigoje, dalyvavo trys mūsų mokyklos keramikos būrelio „Molinukai“ narės. Jos buvo jauniausios parodos dalyvės. Ema Vainoriūtė (3 klasė) pristatė kompoziciją „Jonukas ir Grytutė“, skulptūrėlę „Solistė“. Ignė Druskinytė (5 kl.) pateikė tris dirbinius: „Saulutė“, „Vėžliukas“, „Paukštelis“. Deimantė Domeikytė (5 kl.) sukūrė pasakos personažus „Katinėlį“, „Gaidelį“ ir „Lapę“.

Džiugu, kad Deimantė Domeikytė tapo konkurso laureate. Jai įteiktas I laipsnio diplomas ir kvietimas dalyvauti respublikiniame mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“, kuris vyks Trakuose birželio mėnesį.

Už kelionę į Biržuvėnų dvarą dėkojame Emos Vainoriūtės mamytei.

Dailės mokytoja Regina Aleksandravičienė

 

Lankytojų skaitiklis