• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kovo 16-oji – Knygnešio diena

Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip KNYGNEŠIO DIENA.

Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kaipo 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba.

Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas.

Milžinišką darbą atliko draudžiamų spaudinių platintojai – KNYGNEŠIAI.

Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo platinamos itin. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą. Tad knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti …

Mūsų mokyklos penktokai, prisimindama šią skaudžią ir garbingą lietuvių tautos praeitį, etnokultūros pamokų metu paruošė projektinius darbus.

Projektiniai darbai pristatomi mokyklos bendruomenei stenduose.

Paminint knygnešių dieną, mūsų mokykloje buvo organizuojama akciją „Tapk knygnešiu, padovanok knygą, kurią perskaitei, kitam“. Šią akciją organizavo bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai (vad. V. Nekrašienė). Šios akcijos metu mokyklos bibliotekai padovanota 94 knygos. Knygas dovanojo šie mokiniai: Urtė Mitkutė (1a kl.), Emilija Alkauskaitė (1a kl.), Benas Vytautas Šeputis (1a kl.), Julius Jundulas (1a kl.), Arvydas Norkus (1a kl.), Jokūbas Daukšas (1a kl.), Patricija Girkontaitė (2c kl.), Julija Mažonaitė (3a kl.), Donata Jarašiūnaitė (3b kl.), Saida Stulpinaitė (3b kl.), Irmina Jarašiūnaitė (4b kl.), Kamilė Vaitkutė (4c kl.), Edvinas Butikis (5a kl.), Akvilė Gedvilaitė (5b kl.), Beatričė Šiaulytė (5b kl.), Greta Urnėžiūtė (5b kl.), Guoda Vasiliauskaitė (6a kl.), Kotryna Dacytė (7b kl.), Dovydas Sušinskis(8b kl.), Deimantė Raudytė (8c kl.), Kamilė Labanauskytė (8c kl.), Ieva Trilikauskaitė (8c kl.), Iveta Galminaitė (8c kl.), Aistė Bukinaitė (8c kl.), Žygimantas Lingė (8c kl.), Tomas Martinkus (10a kl.). Knygas dovanojo 1b, 3a, 3b, 4b, 4c, 5a ir 5b klasių kolektyvai. Mokiniai, „tapę“ mūsų mokyklos knygnešiais, apdovanoti mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė,
Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė.
Aistė Bukinaitė, 8c klasės mokinė

 

Lankytojų skaitiklis